Перейти на мобільну версію сайту


26.07.2013

БЛОХИ СКАЧУТЬ МІСТОМ

Уже другий тиждень поспіль багатоповерхівки атакують блохи. З підвалів та під’їздів вони вже встигли перебратися в помешкання, де ще більше множаться й нападають на людей.
Одна знайома вирішила, що її дитя покусали комарі, накупила різних засобів та почала вести нещадну боротьбу з цими кровососами. Але місце укусів у дитина від начебто комарів з кожним днем все більше перетворювалося на відкриту рану. Такі ж ранки з’явилися не лише в дитини, а й всіх домочадців...
Сусідка сказала, що в під’їзді повно бліх. Але ж де вони взялися, якщо жодної тваринки в цьому під’їзді немає? Виявляється, що необов’язково, щоб вони були, адже ми з вами ходимо по вулиці, де бігають брати наші менші, а потім із взуттям заносимо бліх у під’їзди і, звичайно ж, у квартири.
Що робити, коли блохи вже завелися? Насамперед, боротися з паразитами потрібно комплексно. Чистоплотні господарі можуть самі взятися за знищення цих паразитів, але зазвичай цього ніхто не хоче роботи, адже у квартирну плату входить плата за дезінсекцію та деритизацію. Отже, за боротьбу із блохами відповідає ЖЕК, тож звертайтеся туди, і вам допоможуть вивести блохи з під’їздів та підвалу.
Але знищувати бліх необхідно і в квартирах, а це вже ви повинні робити самостійно. Потрібно блохи.jpgвичистити м’які меблі, килими, вимити все, що можливо, а також провести чистку й чотирилапому члені сім’ї, якщо він є. Знищити бліх у квартирі можна за допомогою розчину бутоксу.
Для того, щоб вигнати блохи з квартири, можна скористатися й народними засобами, які є безпечними для мешканців. Так, наприклад, блохи не переносять запаху таких трав, як пижма і полин. Їх можна розкласти по квартирі в пучках, а можна використовувати настій цих трав під час вологого прибирання. Через деякий час усі блохи самі покинуть вашу квартиру. А от улюбленців треба покупати з дустовим милом. Саме таких порад, на думку ветеринарного лікаря, варто дотримуватися в першу чергу. За словами ветлікаря, під час особливого нашестя бліх, усі шампуні й краплі є безсилими, тому не варто викида грошей на вітер.

ЧОМУ ПОТРІБНО БОРОТИСЯ З КРОВОСОСАМИ?

Блохи відкладають яйця на шерсті тварин, і вже через 2-3 тижні вони перетворюються на рухливі личинки. Місцями подальшого розвитку бліх є щілини в підлозі, грунт, забруднені домашні килими, у яких розкладаються залишки продуктів життєдіяльності людини.
У середньому блохи живуть від 100 до 500 днів. Найбільша активність цих паразитів припадає на літній період.
Але, пристосувавшись до міських умов, існують популяції, що мешкають у підвалах і під'їздах, де температура повітря впродовж усього року є стабільною. Тому зараження може відбуватися цілорічно. Яйця бліх, легко скачуючись з шерсті тварини, інвазирують місця постійного мешкання, де, послідовно розвиваючись, досягають статевозрілої стадії. Статевозріла блоха за 24 години здатна відкласти до 45 яєць. Найбільш активні блохи в серпні-вересні. Для людини укуси цих комах болючі і викликають тривалий свербіж (єдиний укус здатний викликати свербіж протягом тижня). Крім того, має місце сенсибілізація нейтрофілів до тканин шкіри, що контактували із слиною блохи, коли організм починає знищувати тканини власного організму. З'являється так званий «блошиний дерматит», характерною особливістю якого є поступове наростання інтенсивності запального процесу, що досягає максимальної інтенсивності до четвертого дня.

Теги: блохи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.