Перейти на мобільну версію сайту


16.08.2019

БІЛЯ «ВОДОГРАЮ» «ЗАМІНОВАНО»

собакаУ нашому кварталі оселився капосний сусід. Саме так можна охарактеризувати родину, яка оселилася на Тімірязєва, 38. Спочатку вони порушили природні зливові шляхи, і сусідів з нижніх будинків під час дощів почало заливати. Брудні потоки води прямували просто на їхній будинок. Потім на своє будівництво сусід возив новенькою дорогою будматеріали, хоча були інші під’їзні шляхи. Дорога піддалася руйнації. Потім загородив високою огорожею об’єкт чужої власності – трансформаторну підстанцію, до якої нині немає проїзду. Позаминулого року на вул.Івана Сірка горів житловий будинок, і електрики не могли оперативно відключити електроживлення. Пізніше після буревію, на високовольтну лінію електропередач потрапила величезна гіляка, і електрики МРЕМу приїхали, щоб її зняти, адже вона становила велику небезпеку, але під’їхати до потрібної відстані не змогли, бо цей сусід встановив на сервітуті огорожу, а перед огорожею на тротуарі висадив туї і суниці. Отже, проїзду, а точніше сервітуту, не стало. Депутатський корпус цього скликання проголосував за надання ділянки землі, якою проходить високовольтна лінія електропередач та знаходиться трансформаторна підстанція, а тепер до цього всього доступу немає. Тож велика «дяка» вам, наші шановні народні обранці. До речі, сюди неодноразово виїжджали різні комісії, чиновники на протест людей, але питання з місця не зрушилося. Досить того, вже є рішення виконкому про знесення огорожі і звільнення тротуару від насаджень та захоплення громадської території. Але знову ж, обласний чиновник просить міських чиновників заплющити очі на свавілля й намагання громади відновити справедливість та законність.

Тепер нова фішка з’явилася у сусіда. Батьки зі своєї квартири виставили стару собаку, перевезли її на природу. Собаку сусід випускає гуляти. Досить того, що вона без намордника і повідка, та ще й сама бродить вулицею і лякає своїм страшенним виглядом перехожих. А коли вранці її випускають справити свою нужду, то вона це робить не на прилеглій території до будинку, а на майданчику біля дитячого клубу «Водограй» та амбулаторії. Весь майданчик «заміновано». Спочатку думали, що це люди кладуть купи лайна, але підстерегли, що це сусідська собака. Дітлахи та й дорослі неодноразово «підривалися на тих мінах» і потім доводилося відмивати взуття від лайна.

На зауваження сусіди реагують неадекватно, тому іншим сусідам доводиться постійно викликати поліцію та «Муніципальну інспекцію», але толку ні від кого. Інспектори кілька разів попереджали сусіда, щоб належним чином утримував свою собаку, навіть припис залишали, і були обіцянки не випускати собаку на вулицю, але вони марні. Як і марні виклики поліції. Поліцейські проводили бесіду, двічі відібрали у сусідів пояснення, і вони десь загубилися.

Усі в один голос твердять: «А що нам робити? Вбити ту собаку чи що?». Ні, бити треба господаря собаки по кишені, причому добряче. Нагадаю, яка відповідальність господарів за неналежне утримання тварин, відповідно до ст.154 КУпАП: передбачено попередження або накладення штрафу: на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таке накладення штрафу передбачено у випадку тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигул собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях. Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин, а на посадових осіб – від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. І це все!

От і виходить: краще заплатити той мізерний штраф, ніж прибрати за своєю твариною, а ти, громадо, ходи тим лайном. Тому до «Водограю» потрібно запросити депутатів, які голосували за надання земельної ділянки за адресою Тімірязєва, 38, нехай прибирають за своїм протеже.

Та потрібно пам’ятати, що з метою запобігання виникнення та поширення зооантропонозних інфекцій серед людей місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування затвердили правила утримання тварин у домашніх умовах, а також повинні забезпечити відлов, тимчасове утримання та регулювання чисельності бродячих тварин.

собака-1Відповідно до Правил утримання домашніх тварин, громадяни – власники собак, котів і хижих тварин, а також установи та організації зобов’язані суворо дотримуватись санітарно-гігієнічних норм і Правил утримання тварин громадянами, підприємствами, установами та організаціями з обов’язковим забезпеченням безпеки людей. При додержанні зазначених вимог дозволяється утримувати:
а) собак, котів (загальною кількістю не більше трьох дорослих тварин) у квартирах, в яких проживає одна сім’я, а також у будинках, що належать громадянам на правах власності; у квартирах, де проживає кілька сімей, допускається утримання собаки або кота лише за письмовою згодою всіх мешканців квартири. До того ж не дозволяється утримувати собак і котів у місцях загального користування. Якщо кількість собак чи котів більша ніж 3 дорослі тварини, то власник тварин за законом зобов’язаний поставити на облік у КП «Центр ідентифікації тварин» свій розплідник або притулок (залежно від призначення). Але в нашому місті такого немає, хоча можливо це й вирішило б частково проблему безпритульних тварин.
б) собак, котів і хижих тварин – у «зоокутках», «живих кутках», дитячих, освітніх санаторно-курортних і оздоровчих закладах з дозволу КП «Центр ідентифікації тварин» за погодженням з санітарно-епідеміологічними і ветеринарними установами;
в) собак – у вільному вигулі на ізольованій, добре огородженій території, або в ізольованому приміщенні – на прив’язі або без неї;
г) собак на підприємствах, в установах і організаціях: для охорони – на блоках, в обладнаних приміщеннях або на прив’язі; для дослідної мети – у вольєрах або в розплідниках.

Підприємствам, організаціям, установам утримання собак, котів і хижих тварин допускається за погодженням з відповідною ветеринарною установою та за умови реєстрації і укладання договору на їх утримання.

Утримання тварин у домашніх умовах в Україні регулюється правилами, затвердженими відповідними місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Законодавство не забороняє з’являтися з домашніми тваринами за межами місць їх постійного утримання. При цьому на особу, яка супроводжує тварину, покладається обов’язок убезпечити людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди домашньою твариною. До того ж вигулювання собак без повідків і намордників можливе лише на ізольованій, добре огородженій території (в ізольованому приміщенні). Але більшість власників та утримувачів собак нехтують правилами їх вигулу. У країнах Європи, зокрема в Латвії, Норвегії, Фінляндії та Франції, кримінальне законодавство передбачає відповідальність за недотримання обов’язку з догляду за тваринами.

А скільки ми знаємо випадків, коли свійські тварини кидаються не лише на сторонніх людей, але й на своїх господарів та завдають їм каліцтва.

В Україні до випадків заподіяння тваринами тілесних ушкоджень та смерті потерпілому застосовуються статті «Особливої частини» Кримінального кодексу, що передбачають покарання за необережний злочин, зокрема ст.128 ККУ («Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження») або ст.119 ККУ («Вбивство через необережність»). Однак дуже рідко за цими статтями порушують кримінальні справи. Частіше власникам або утримувачам тварин удається уникнути кримінальної відповідальності і вони несуть адміністративну у вигляді штрафу до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 грн).

У нашому місті був жахливий випадок, коли учня школи №7 жорстоко покусала вівчарка. Понівечену дитину лікарі ледь врятували від смерті, але на все життя хлопчик залишився інвалідом. І що господарю? Та нічого. Походив, походив по судах, пальчиком йому погрозили і щасливо живе собі далі. А от якби була кримінальна відповідальність за діяння власних улюбленців, причому не штраф, а реальне ув’язнення, то напевне, кожен би замислився заводити йому собаку чи ні? А так завдані твариною потерпілому тілесні ушкодження середньої тяжкості кваліфікують за Кодексом про адміністративні правопорушення, оскільки в ККУ відсутня спеціальна норма, котра передбачала б відповідальність за такий злочин. Тоді як у КУпАП є спеціальна норма — ст.154, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу, якщо порушення правил утримання собак призвело до заподіяння шкоди здоров’ю людей. При цьому в ст.154 КУпАП відсутнє визначення характеру шкоди, за яку настає така відповідальність, що дозволяє правоохоронним органам кваліфікувати за цією статтею заподіяння твариною потерпілому як легких тілесних ушкоджень, так і тяжких.

Але мова нині про санітарне утримання та благоустрій міської території. Відповідно до п.6 ч.1 ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», обов’язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб та громадян у сфері благоустрою з метою забезпечення утримання території селища у чистоті й належному стані.

Статтею 152 КУпАП за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн). Відповідно до ст.255 Кодексу, протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконкому та органи внутрішніх справ. У нашому місті це КП «Муніціпальна інспекція». Слід зазначити, що КУпАП відмінено такий вид відповідальності як попередження.

Порушеннями правил благоустрою вважаються: неналежний санітарний стан територій, влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на прилеглій та дворовій, стоянка транспортних засобів на газонах, самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв, відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами, несвоєчасне косіння об’єктів рослинного карантину, забур’яненість, відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги, виконання робіт з благоустрою без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного ордеру, виданого селищною радою, відсутність огорожі на місці розриття, відсутність урн для сміття тощо.

Отже, наших героїв з Тімірязєва, 38 вже можна покарати за неналежне утримання собаки та за порушення благоустрою міської території. Цю публікацію слід вважати офіційною заявою до поліції та КП «Муніціпальна інспекція».

А далі ось що: адміністративна комісія. Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення у сфері житлово-комунального господарства є протокол про адміністративне правопорушення. Розглянувши такий протокол, адміністративна комісія приймає постанову про накладення адміністративного стягнення.


Теги: сучасні "газди" і їх собаки

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.