Перейти на мобільну версію сайту


22.07.2016

БІЛЯ МОРГУ СМЕРДЯТЬ КІНЦІВКИ

труп (2)Минулого понеділка до редакції «КлюЧа» звернулася обурена жінка з приводу побаченого й почутого напередодні. Вона розповіла, що при вході в морг складують ноги й руки, і там стоїть штин.

«КлюЧ» побував на місці події. І дійсно, на підході до моргу, аж до пішохідного тротуару вул.Огієнка доносився жахливий сморід, ще гірший, ніж із бардополів. До речі, біля міської поліклініки знаходиться дві торгівельні точки: в одній продаються хлібобулочні вироби, в іншій – різні продукти для перекусу медиків, пацієнтів та студентів медколеджу.

Чим ближче ми наближалися до моргу, тим сильнішим був сморід. Те, що ми побачили, було огидним. При вході в морг за металевою перегородкою було три ящики. Один нам вдалося відкрити, доки не вийшов працівник. У ящику дійсно знаходилися ампутовані кінцівки, загорнуті в памперси і поліетиленові пакети. Трупний яд виїдав очі й забивав подих. Працівник моргу повідомив, що біоматеріал вивозили кілька тижнів тому, але цим поясненням він рятував честь мундира, бо, як нам вдалося з’ясувати, останній раз органи вивозили 14 березня. Про це є запис у відповідних документах КП «Спецкомунтранс», організації, яка займається похованнями. Відрізані органи вони зазвичай захоронюють у спеціально відведеному місці на міському кладовищі. Ця послуга коштує: доставка автокатафалком – 202 грн, копання могили - 85 грн. Про це лікарня має договір із комунальним підприємством. Напевне, медики економлять кошти і назбирують багато утильного матеріалу.

Уявіть собі, місяцями біля моргу в ящиках без холодильного обладнання при надзвичайно високій температурі повітря (бувало навіть до 45 градусів) зберігалися відрізані органи, які виділяли трупний яд. Із ящиків сочилася гнилісна бура рідина. І повз цей жахливий сморід за ці чотири місяці проходила велика кількість кам’янчан, яких спіткало горе – втрата близьких людей. Повз цей сморід щодня багато років ходили три головних лікарі різних структур, ходили і ходять депутати-медики не однієї каденції, а також члени виконавчого комітету, і всіх все влаштовувало і влаштовує. Або, швидше за все, це проста байдужість чи пофігізм.

морг1І не потрібно спускати всіх собак на головного лікаря міської лікарні Ігоря Войтенка, як нам намагалися представити винуватця. Зрозуміло, з нього вина не знімається. Та попри все, головний лікар повинен займатися лікувальною справою, також він є розпорядником коштів. Організацією роботи та функціонуванням підрозділів лікарні мають займатися менеджери, які саме за це отримують гроші і повинні сумлінно виконувати свою роботу.

Що ж стосується питання облаштування моргу, де повинні бути нормальні умови праці для медиків та місця для проведення розтинів, а також має бути холодильна кімната для зберігання трупів. Адже тут, у залі моргу, можуть перебувати тіла потопельників, вісильників, безхатьків... Також тут могли би перебувати тіла померлих, які вимушено мають бути до приїзду родичів. І проблема ця з дуже й дуже довжелезною бородою, яка тягнеться понад чотири десятки років. 

Раніше такий біоматеріал спалювали в муфельній печі, яка знаходилася неподалік хірургічного відділення лікарні. Але згодом її занедбали, а в те приміщення оселили господарську частину лікарні. Тепер же, в 21 столітті, замість того, щоб зробити все, аби убезпечити людей від і без того величезної кількості різних інфекцій та небезпек, робиться все навпаки.

І що цікаво, облаштування моргу порушується десятиліттями, і, як кажуть: «А віз і нині там». Питання просто ніхто не хоче вирішувати! Щоразу громада міста уповноважує представляти її інтереси в міській раді лікарям. І щоразу їх там чимало, бувало й більше десятка в каденції. І хто, як не вони повинні вирішувати проблеми, які виникають у медицині. Проте, прийшовши до влади, вони ділять землю, фінанси, танцюють і співають, переймаються туризмом, а от на медицину дивляться крізь пальці. 

Не думаю, що якби хтось виступив із ініціативою облаштування в морзі холодильної кімнати, то отримав відмову. Впевнена, що за десятиліття проблема була би вирішена. А якщо цього не можете зробити, то визнайте. Кам’янецька громада має досвід відповідального вирішення проблеми, вона неодноразово збирала гроші на різні потреби, то й цю проблему теж би знайшла можливість вирішити, бо рано чи пізно всі родини проходять через сумну процедуру поховання. Але ініціативу має хтось узяти в свої руки.
Хоча проблема вже почала рухатися з мертвої точки. Міський голова вже провів перемовини з районними медиками і, швидше за все, ці дві структури будуть з’єднані, що, в свою чергу, пришвидшить процедуру створення бюро паталого-анатомічної служби. Тобто буде розведено судову медицину і патанатомічну в різні приміщення.

моргІ ще - морг знаходиться в приміщенні, де і медичний коледж, а двері кав’ярні освітянського закладу сусідствують із трупарнею, тож так і хочеться кав’ярню назвати «Останній притулок». Таку ж вивіску можна прикріпити на свого часу збудованому приміщенні ритуальних послуг, зведеному навпроти морга, де колишня влада обіцяла створити всі умови для ритуальної процедури.

20 липня біологічні відходи було захоронено. Міський голова створив комісію, яка розбиралася із цією ситуацією. На засіданні комісії головний лікар Ігор Войтенко взяв провину на себе як головний лікар. Крім того, Ігор Іванович пообіцяв, що буде закуплено морозильну камеру, в якій зберігатимуться відходи.

Наразі продовжуються перемовини з керівництвом ЦРЛ з приводу об’єднання патанатомічної служби району і міста та створення нормальних умов.   

А ТЕПЕР ПРО КОПИТА

При повороті на бардополя виявлено ноги великої рогатої худоби та тушки здохлих свиней. Хто так утилізує тварин, невідомо? Тут же виникло стихійне сміттєзвалище, на якому оселилися щойно народжені гарнющі цуценята. І повірте, з Дунаєвець чи Хотина їх ніхто не привіз. Оту гидоту розтаскують собаки, ворони, щурі. Панове екологи та санлікарі, уклінне прохання, зверніть на це увагу! 


Теги: міський морг, проблема

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.