Перейти на мобільну версію сайту


08.06.2018

БІЛЬШЕ ПІВМІЛЬЙОНА ЗБИТКІВ

бджолиЗа попередніми даними саме з такої суми стартує вартість шкоди, завданої бджолярам Кам'янеччини.

Майже 180 бджолосімей загинули через безгосподарність одного з аграріїв, що обробляє поля біля с.Кульчіївці. Тисячі робочих бджілок, вилетівши вранці, 6 червня, на гірчичне поле, заледве повернулися із зібраною ношею до вуликів. Безпомічні маленькі трудівниці падали від паралічу, що викликала отрута, якою напередодні вночі було покроплене поле.

У набат миттєво забив голова ГО «Кам'янець-Подільська спілка пасічників» Ігор Севастьянов. Після звернення до Кульчиєвецького сільського голови Станіслава Радавчука було створено тимчасову комісію, члени якої обстежили п'ять пасік: найбільша – 90 сімей, найменша – 8. Наразі є заяви про завдану шкоду від вісьмох місцевих бджолярів.

– На всіх пасіках картина однакова – падіж, параліч, – розповідає Ігор Анатолійович. – Усі бджілки з жовтим обніжжям з гірчичного поля, яке всупереч усім правилам і взагалі здоровому глузду оброблялося по цвіту, та ще й у період активного льоту бджіл. 

Про це складені відповідні акти, на експертизу в область особисто відвіз зібраний того дня бджолиний мор, свіжий мед, пергу та зелену масу, яка, ймовірніше за все, й була оброблена. За декілька днів будемо мати висновки експертів. Зазначу, що подібна ситуація не лише в нашому районі, а й Городоцькому, Волочиському, Ярмолинецькому, Теофіпольському і Деражнянському. Бджолярі області будуть звертатися до нового очільника Хмельниччини. Це просто кричущі факти, яким не місце у цивілізованому світі!
Ми розуміємо, що для отримання врожаїв аграрії мають обробляти свої поля, але є правила і закон, який чітко вказує, коли, якими дозволеними препаратами, в якій дозі і у яких фазах розвитку рослини можна (і потрібно) захищати від шкідників. Безгосподарність і некомпетентність аграрія шокує. Через невігластво однієї людини загинули тисячі бджілок, завдано збитків на більше півмільйона гривень.

бджоли-1Чесно кажучи, серце кров'ю обливається, коли бачиш, як маленька, безпорадна бджілка б'ється в конвульсіях перед смертю. А коли їх сотні перебувають у такому стані, то хочеться плакати від безпорадності... Але це все лірика. Хто відповідатиме за моральні, а головне матеріальні збитки, нанесені пасічникам, які вклали не одну сотню гривень у медову справу? Як і той безсовісний аграрій, який, до слова, обробляє ту земельну ділянку без відповідного договору оренди, вони також сподівалися отримати прибуток. Натомість мають збитків на не одну тисячу гривень. Найбільше серед бджолярів постраждав Микола Кучер, у якого загинуло одразу 90 бджолосімей!

Горе-аграрій відмовляється повідомити, якими хімікатами було оброблене гірчичне поле, тож усі надії на поліцію, яка взялася за розслідування цієї справи. Сподіваємося, винних буде притягнуто до відповідальності.


Теги: бджоли, отрута

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.