Перейти на мобільну версію сайту


20.04.2012

БЕЗ ВОДИ НІ ТУДИ, І НІ СЮДИ

Вода – це життя, без неї воно неможливе. Організм людина на 70-80% складається саме з неї, навіть наші кістки 15% містять воду.
Цікаво, що наш організм отримує воду не лише з чаєм чи супом. Він здатен витиснути її навіть з печива. Отже, з харчування ми отримуємо ще до літра рідини за добу. Загалом же, протягом 24 годин людині потрібно в середньому два літри води. Прожити без неї наш організм здатен лише 3-5 днів. Після цього в людини можуть початися психіатричні розлади, галюцинації, сонливість тощо. Згодом починають відмовляти важливі органи.
З іншого боку, якщо людина часто хворіє, - це прямий доказ забрудненості її організму, внутрішньої інтоксикації. Допомогти, або ж нашкодити в такому випадку може знову ж таки вода. Тому недаремно існує поділ води на «живу» та «мертву». То, яку ж ми воду споживаєм сьогодні?
На жаль, не лише в нашому місті, але й в усій Україні існує низка проблем з водопровідною водою. Параметри води не відповідають встановленим, хоча й давно вже застарілим, нормам питної води.
Обладнання, яке відмотало не один термін експлуатації, несвоєчасна очистка труб та інші фактори призводять до ще більшого забруднення і так забрудненої води. У неї з’являється запах, знижується прозорість, підвищується вміст заліза, міді, цинку та інших важких металів. У воду потрапляють токсичні компоненти та бактерії, які з’єднуючись із хлором, утворюють хлорорганічної сполуки, що є сильними канцерогенами. І тут ми ще намагаємося задати запитання: чому хворіємо?

СКАЖИ, ЯКУ ВОДУ П’ЄШ, І Я СКАЖУ, ЧИМ ТИ ХВОРІЄШ
Дуже зручно і вже звично: відкриваєш кран і отримуєш життєдайну рідину. Вода потрапляє у наші домівки з системи центрального водопостачання. Кам’янчани отримують воду з двох джерел: з річки Дністер, яка є для нас основною водною артерією, та з артезіанських свердловин, яких на сьогодні 21. Глибина останніх сягає до 550 м. Воду із них піднімають з глибини 150-300 метрів. На тамтешньому рівні вона поки що захищена від безпосереднього впливу людини та очищається природним способом.
Особливістю подільської води є те, що її поклади знаходяться на рівні порід силурійського періоду, що, в свою чергу, робить її дуже жорсткою. Проходячи природний дренаж, ця вода наповнюється солями кальцію та магнію, які до речі, в розумних нормах не є шкідливими для організму людини, а, навпаки, сприяють покращенню роботи серцевих м’язів та зміцненню кісток. Проте санітарними нормами визначено, що жорсткість питної води повинна бути на рівні 7 моль на 1 л, а наша вода, добута з артезіанських свердловин, має жорсткість до 10 моль. За певних метеорологічних умов концентрація солі може становити 13-14 моль. Аби зменшити вміст солей, таку воду розбавляють більш м’якою, річковою.
За словами начальника цеху контролю хімводопідготовки та хімводоочистки КП «Міськтепловоденергія» Михайла Ярового, вода в наших кранах цілком безпечна. Вона проходить цілодобовий контроль, відповідну очистку та відповідає усім санітарним нормам. Щодо Дністра, то варто пам’ятати, що річка є джерелом життя не лише для людини, але й для цілої низки організмів: риб, водоростей, ракоподібних, простіших, мікроорганізмів. Вони живуть у воді і є показником здоров’я річки. Ракоподібні – то взагалі фільтри води: вони вбирають у себе важкі метали та інші шкідливі сполуки. Отже річка проходить самоочищення. Та часто цього буває недостатньо, тож спеціалісти, перед тим, як подати воду в наші домівки, додатково очищають її та знезаражують.
- У нас вода очищається методами коагуляції, флокуляції, відстоювання та фільтрації, - розповідає Михайло Яровий. - До речі, ми перші в Україні впровадили знезараження води гіпохлоридом натрію, відмовившись від хлору. Це дозволило покращити органолептичні властивості води, уникнути утворення небезпечних речовин, а також досягти 100% бактеріологічної безпеки питної води. На станції водоочистки лабораторні дослідження проводяться щогодини.
Щодо води з артезіанських свердловин, то, за словами Михайла Дмитровича, у них фіксується завищений вміст нітратів та шкідливих бактерій. Стан води з джерел контролює санепідемстанція.
- Я би радив людям бути обережними з такою водою, - додає Михайло Яровий. - Вона може бути прозорою, чистою, мати гарний смак, але ви на 100% не знатимете, які речовини у ній містяться. Особливо небезпечною вона є для дітей. Наприклад, нітрати блокують кисневий обмін на клітинному рівні, що може мати негативні наслідки. Якщо ви не впевнені у якості води, то краще споживайте з крана. Вона точно безпечна.
Уявіть лишень, що в одному літрі міської води може міститися близько 20-25 мг нітратів. Помножте цю цифру на 2-3 літри в день, а потім на 365 днів. Виходить, що протягом року ми випиваємо близько 20 г нітратів. За 50 років виходить понад 1 кг. А скільки ще нітритів, хлоридів, сульфатів, карбонатів, пестицидів та іншої отрути у здавалося би, на перший погляд, чистій воді?!
Окремою темою є накип, що залишається від води на побутових приладах. Окрім фільтрів, від нього врятувались ніяк не water.jpgможливо. Хоча невчасно поміняний фільтр – це ще більша небезпека для життя!

ДАЙТЕ ЯКІСНОЇ ВОДИ!
Для того, щоб отримати якісну питну воду, необхідно проводити багаторівневу очистку. Вона ж, у свою чергу, потребує значних капіталовкладень у обладнання. До речі, в місті встановлено бювет з сучасним обладнанням, яке дозволяє повністю забрати з води шкідливі речовини та додатково її мінералізувати. Якщо проводити таку очистку, то вартість води буде не 3,61 грн. за літр, а значно більшою. Крім того, якщо очищувати воду до бажаної якості, то слід було би збудувати ще один водогін. Адже велика розкіш змивати унітази такою водою…
Нам на воду поки немає що нарікати. Але це поки що! Загальна ж мережа водопостачання Кам’янця складає майже 300 км. І за 35 років її жодного разу не міняли. Лише латали. Труби вже давно просяться на заміну. Нині весь світ користується сучасними мережами, які можуть пролежати в землі до 100 років, і їм нічого не буде.
Жах охоплює, коли думаєш, що нинішній водопровід – це міна уповільненої дії. Не дай Боже, в один момент вона вибухне. А ми ж з вами звикли до того, що вода є завжди! А тут стотисячне місто і без води – це ж КАТАСТРОФА!
Ось два документи, які красномовно говорять про те, що ми п’ємо. Так цим папірцям виповнилося 15 років, але чи щось радикально змінилося за цей період?
5 червня 1995 р. від в.о. прокурора області Р.М.Вільковця на ім’я голови Хмельницької облради Є.Я Гусельнікова.
№1. «…Низька якість питної води в комунальних водопроводах стала причиною масових захворювань людей, підвищення смертності… Не відповідає вимогам стандарту якість питної води. Вміст заліза, аміаку, сірководню та інших хімічних елементів у більшості централізованих водопроводах перевищує існуючі норми. З 11,9 у 1991 році до 15,2 у 1994 році виріс відсоток незадовільних бактеріологічних аналізів питної води… Особливо незадовільний стан водопроводів у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Полонному, Віньківцях, Чемерівцях, Ярмолинцях…».
№2. 18 листопада 1996 року обласна прокуратура писала подання державному санітарному лікарю Хмельницької області  М.П.Коломійцю. Зокрема, у ньому йдеться «…особливо незадовільний стан водопровідної води в Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Старокостянтинові, Шепетівці, Городку…».


Теги: вода, КП "Міськтепловоденергія", бювет

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.