Перейти на мобільну версію сайту


25.09.2015

БЕЗ ПАНІКИ! МІСТО БУДЕ З ВОДОЮ

Аби не сталося біди в місті з питною водою, 23 вересня відбулася нарада з приводу стрімкого падіння рівня води в Дністрі. Це може призвести до того, що на першому водопідйомі вона не зможе набиратися до потрібного рівня, аби подавати її у водогін. Катастрофа може статися, якщо Новодністровська ГЕС на чиюсь вимогу відкриє свої шлюзи, адже вже нині Одеська область і Молдова потерпають від посухи.

У нас теж ситуація не дуже втішна. Щодоби рівень води у середньому знижується на 5 сантиметрів. Наразі він упав на шість метрів тридцять сантиметрів і становить сім метрів двадцять сантиметрів, але кам’янчани можуть не водапанікувати.

- КП "Міськтепловоденергія" має вжити негайних заходів із очистки дна біля станції водопідйому від намулу, адже всі вікна першого і вже ось-ось другого поверхів будуть забиті намулом, - розповідає генеральний директор КП "Міськтепловоденергія" Валерій Гордійчук. - Щоб це зробити, нам потрібні додаткові гроші з міського бюджету. Такі роботи коштуватимуть приблизно 350 тисяч гривень. Нам необхідно найняти водолазів зі спецпідготовкою для роботи на насосних станціях, вони є лише в Новодністровську, адже для простих водолазів є великий ризик, там своя специфіка. Потрібно вибрати приблизно дві-три тисячі тонн намулу, і це за термінами займе близько 20 днів.
Однак місто має альтернативу подачі питної води - це свердловини. Зараз вони працюють не на повну потужність. Та якщо замінити насоси ще в трьох із них, то можна буде забезпечити потреби міста в питній воді і без дністровської води. Єдине - можливо, не вистачатиме тиску для подачі води на 9-10 поверхи. І ще може виникнути проблема з її очисткою.

- Не потрібно сіяти паніку серед кам’янчан. Це Хмельницька державна агенція ресурсів захвилювалася, та в нас катастрофічної ситуації немає, але ми краще цю проблему обговоримо заздалегідь, аніж потім доведеться вирішувати її в авральному порядку, – зазначив міський голова Михайло Сімашкевич.- Отже, в нас сьогодні два шляхи вирішення проблеми питної води: очистити від намулу станцію і реставрувати та відновити роботу всіх свердловин. Почнемо зі станції.

Михайло Євстафійович дав завдання Валерію Гордійчуку терміново зв’язатися з водолазами для консультації з подальшою очисткою дна від намулу.

Також Михайло Євстафійович озвучив ще одну причину обміління річок - з полів змивається земля у воду, тоді утворюється намул, який створює пагорби чи островки у воді. Крім того, у воду змивається не лише земля, а й важке побутове сміття - пісок із вулиць міста, будівельні відходи, які люди викидають на дорогу, і під час дощів воно змивається і потрапляє у Смотрич. Яскравим свідченням цього є місця впадання дощових потоків із міських вулиць у Смотрич, саме там і наметено намулу. На жаль, у нас немає такої служби, яка б чистила річку, отже, маємо проблему. І це поки що початок.

Заспокоює той факт, що є альтернатива, і такої катастрофи з водою, як в інших містах, у нас не буде. Крім того, Кам'янець має тисячолітній запас свердловинної води, щоправда, пускати її водовідними трубами не можна через миттєву корозію.

Наразі створено робочу групу, яка працює над вирішенням шляхів постачання питної води кам’янчанам.

Теги: Новодністровська ГЕС, падіння води, КП "Міськтепловоденергія"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.