Перейти на мобільну версію сайту


21.10.2016

БЕРЕЖІТЬСЯ, НА ПОРОЗІ КОКСАКІ

коксакіУ сусідніх областях лютує епідемія вірусу Коксакі. Є величезна небезпека, що незабаром він потрапить до нас. А отже зустріти цього іноземного прибульця потрібно достойно. Епідемія вже зафіксована в Тернополі, а це дві години їзди.

По коментар ми звернулися до сімейного лікаря Миколи Шуханова.

- Миколо Макаровичу, що це за епідемія лютує недалеко від Кам’янця?

- Вірус Коксакі – це кілька заразних ентеровірусів, які добре розможуються в шлунку та в кишківнику людини. Інфекцію вірусу вперше виявили в маленькому містечку Коксакі в США. Лікарям відомі до 30 різновидів вірусів коксакі, які відносяться до трьох видів ентеровірусів людини - А, В і С. Вірус Коксакі провокує одну із головних причин захворювання на асептичний менінгіт. Це вірусне захворювання характеризується лихоманкою, ротова порожнина запалюється, покривається пухирями, на тілі з'являється висип, особливо на сідницях, на ступнях та кистях рук з'являються невеликі червонуваті, пласкі плями або пухирі. Це у дітей. А ще в них можуть облазити нігті.

Захворювання найчастіше виникає в осінні або літні місяці. Поява пухирів та виразок у ротовій порожнині позначається на апетиті дитини, тому що дуже болючим стає розжовування їжі. Симптоми та ознаки вірусу Коксакі з'являються через 2-5 днів після зараження вірусом та зберігаються впродовж двох тижнів.

Вірус Коксакі іноді може призвести до запалення центральної нервової системи та вірусного менінгіту. Вірус дуже заразний і легко передається від людини до людини: при кашлі або від контакту з сечею, слиною чи кров’ю. Найбільш інфекційним періодом є перші дні.

- А яке лікування від цієї хвороби?

- Через схожість симптомів із стоматитом лікарі часто помиляються з діагнозом і приписують некоректне лікування. Ця епідемія не лікується, нею потрібно перехворіти. Помилково можуть поставити діагноз «стоматит» і від нього призначають лікування. Щоб запобігти розповсюдженню інфекції, потрібно частіше мити руки з милом, особливо після прогулянок у громадських місцях. Жодних конкретних лікарських засобів проти вірусу Коксакі не знайдено, але якщо діагностувати проблему комплексно, можна легко підібрати низку ефективних лікарських препаратів.

У разі обезводжування організму варто випивати винятково норму води, яку потребує організм. У цьому випадку як більше, так і менше може нашкодити. Лікувати вірус Коксакі іншими способами, які залежать від діагностики симптомів (знеболювальні при болях, сольові полоскання теплою водою при ангіні, антибіотики або жаропонижуючі, такі як ацетамінофен, якщо лихоманка).

- Які шляхи передачі цього вірусу і профілактика?

- Найлегше підчепити вірус, якщо людина з’їла щось несвіже, погано помите. Також є ймовірність заразитися Коксакі повітряно-крапельним шляхом. І якщо хтось із родини заразився, то обов’язково виділіть йому окремі предмети особистої гігієни, тоді зменшиться шанс зараження здорових людей. Також необхідно дбати, щоб вірус не підхопили інші люди, тому засоби особистої гігієни (прокладки, підгузки, салфетки тощо) потрібно правильно утилізувати.


Теги: медицина, вірус Коксакі, лікування, профілактика

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.