Перейти на мобільну версію сайту


19.12.2014

БАЮРИ ПО КІСТОЧКИ, І ВОДА - ЗА КОМІР

У середу до редакції прийшла обурена жінка з дитиною. Причиною її невдоволення став похід на Центральний ринок.

- Дивіться, в мого сина ноги до колін мокрі, в мене теж, а ще дитина там підслизнулася й впала в баюру, - у розпачі скаржилася пані. - Ті, хто там працює, платять гроші. Невже не можна прибрати сніг, щоб він потім не танув під ногами а з імпровізованого поліетиленового накриття в міжряддях за пазуху не лилася вода? Коли сніг почав танути, одна з продавчинь намагалася палицею підштовхнути зібрану воду, яка наче з душу обдала хлопця, що йшов попереду. Перехожі почали обурюватися, але почули такий шквал образ, що краще б не зачіпали.

Криками проблеми не вирішиш, вважаю, що настав час навести лад на тому ринку. У молочному ринок (1).JPGпавільйоні змогли ж навести порядок. Відремонтували приміщення, й тепер не потрібно лазити болотом і по коліна у воді, щоб купити молочку. Хіба не можна скрізь зробити цивілізацію?

По коментар ми звернулися до директора Центрального ринку Сергія Чернявського.

- Сніг прибираємо постійно, - каже Сергій Євгенович, - не робимо цього хіба під час снігопаду, але щойно негода вщухає, прибиральники беруться за лопати. Впродовж дня, з 07:00 до 17:00, двоє прибиральників постійно замітають і спрямовують воду у зливову каналізацію, а також посипають протиожеледною сумішшю. Після закриття ринку 12 прибиральників щодня прибирають територію від сміття. До допомоги залучаємо охоронців, вони здебільшого рубають лід, який утворився під ногами.

На жаль, зливова каналізація має малу потужність і не справляється з тією кількістю води, яка в неї спрямовується. Ринок знаходиться в найнижчій точці в цьому районі, тому вода звідусюди прямує просто на базар.

Що ж до імпровізованих накриттів, то з цим ми нічого зробити не можемо. Підприємці від своїх кіосків натягують поліетилен, кажуть, що рятуються від спеки і негоди. Ми не можемо між рядами зробити накриття, бо не маємо генерального плану реконструкції ринку.

Якщо ми йдемо в Європу, то мусимо поводитися як європейці. Але як проводити реконструкцію ринку, якщо підприємці відразу починають бунтувати?

- Але ж їх зрозуміти можна, адже це їхнє робоче місце і чи не єдине джерело доходу. З ринку живе багато кам’янецьких родин, які побоюються, що після реконструкції може зменшитися кількість робочих місць, збільшиться вартість оплати за квадратний метр орендованої площі, а для покупців, відповідно, й вартість продуктів та речей.

- За останній час я об’їздив досить багато схожих ринків. Переконався, що це надзвичайно складний організм, який від найменшого коливання може вибухнути, але в діалозі проблему можна вирішити. Візьмемо приклад Хмельницького продуктового ринку. Там був жах і коли проводили реконструкцію, також був супротив. Нині там приємно ходити, під ногами - тротуарна плиточка, людям за комір вода не потрапляє, холодильники встановлені не в проходах, а в торгівельних точках, є чіткий поділ на категорії продуктів.

Нині цим місцем задоволені і підприємці, і покупці. Тому вважаю, що нашому ринку потрібна реконструкція. Зрозуміло, що нині вона не на часі, бо на сході біда, в державі економічна криза, тому питання затвердження генерального плану Центрального ринку поки що призупинене. Крім того, перед президентськими виборами та до Верховної ради різні політики почали підбурювати й лякати підприємців, заробляючи на них політичні дивіденти. Але підприємці ринку створили громадську організацію, яка радиться з колегами і пропрацьовує прийнятні для них рішення щодо реконструкції.

Ми вже розробили проект реконструкції, витратили на це 100 тисяч грн із оборотніх коштів підприємства, настане час і проект буде реалізовано.

Планом реконструкції ринку передбачені нові інженерні мережі, тож вся вода з ринку йтиме у міську зливову каналізацію, яка теж має бути реконструйована.

- У багатьох людей на ринку вже є приватні торгівельні точки і якщо буде реконструкція, то вона може зачепити їхню власність. Що в такому випадку будети робити?

- Сподіваюся, що шляхом перемовин можна досягти консенсусу. Те, що реконструкція необхідна, це очевидно.

Побоювання підприємців ринку щодо зменшення кількості робочих місць безпідставні. Люди дуже бояться змін, думаючи, що вони на гірше. Але це не так. Всі питання обговорюватимуться спільно з представниками ГО.

Ситуацію з цього приводу прокоментував і голова правління ГО «Самоврядування ринку» Анатолій Гурома:

- Ми самі розуміємо, що на базарі хаос і в такому вигляді ринок не повинен бути. Враховуючи війну і економічну кризу в державі, спроможність населення падає, деякі підприємці змушені тимчасово припиняти свою діяльність і виїжджати на заробітки за кордон, тому реконструкція нині не на часі. Ми хочемо покращення, бо нікому не подобається болото і незручності. Розуміємо, що через це ми теж втрачаємо покупців, та потрібно трохи почекати.

Наполягаємо, щоб у якості інвестора залучалися наші підприємці, які би могли отримати свою приватну частку і були співвласниками ринку.

Пан Анатолій показав наочний приклад цивілізованої торгівлі - молочний павільйон. Тут нещодавно проведено реконструкцію, облаштовано санвузол, навіть є невеличке кафе для підприємців з помірними цінами. Тепер усі, хто торгує молочними продуктами, мають дах над головою та нормальні умови праці.

На ринок я потрапила під час дощу. І дійсно, під ногами були величезні, подекуди непролазні калюжі. З одного боку чоловік мітлою гнав воду до зливової каналізації, а за його спиною знову збиралися калюжки. Тим часом жіночки били палицями по імпровізованих дашках з поліетилену, з яких вода лилася за комір хлопченятам, що проходили повз...

Теги: Центральний ринок

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.