Перейти на мобільну версію сайту


03.06.2016

БАТЬКІВСТВУ СЛІД НАВЧАТИ

Багато років минуло, як наше місто потрапило в тристоронній проект, партнерами якого стали шведи і литовці. Про його подальшу долю розповідає директор міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Побережна. 

центр- Тристоронній шведсько-литовсько-український проект «Становлення особистості дитини» та шведський «Центр сім’ї» триває ще з 2009 року, в якому наше місто є учасником проекту «Становлення особистості дитини» («Childrens Great Growth»). Партнерами у проекті також виступають міста Херрльюнга (Швеція) та Укмерге (Литва).

Головною метою Проекту є створення в Кам’янці-Подільському та Укмерге Центрів сім’ї за моделлю шведського «Центру сім’ї», який функціонує понад 11 років у м.Херрльюнга. Центр надає медичну, соціально-психологічну підтримку і своєчасну допомогу сім’ям, у яких планується народження дитини, і сім’ям із дітьми до 6 років. У рамках проекту члени делегації з Литви та України відвідали «Сімейний центр» Херрльюнга, де ознайомилися з його структурою і видами послуг, які там надаються. На власні очі побачили, як просто, весело і в невимушеній формі проходять групові заняття для батьків та дітей, як батьки відповідально ставляться до виховання своїх дітей та їхнього розвитку.

Нині жодне місто в Україні не має аналогів такого закладу, також відсутня программа «Батьківської освіти». Тому було прийнято рішення створити такий Центр на базі вже існуючої «Школи відповідального батьківства», що діє при жіночій консультації міської лікарні №1. Наразі в Школі лише для вагітних жінок та їхніх чоловіків щосереди та щоп’ятниці проходять заняття з питань підготовки до пологів, грудного вигодовування та отримання соціальних допомог.

2012 р. члени робочої групи розробили модель «Центру сім’ї» в Кам’янці-Подільському, яку представили шведським партнерам. Наша модель адаптована до наявних ресурсів та потреб громади міста. Відвідувачі «Центру сім’ї» - це сім’ї, у яких планується народження дитини, та сім’ї з дітьми віком до 1 року. У Центрі навчають батьків бути батьками та отримувати радість батьківства. Саме для цього необхідно надати молодим сім’ям якомога більше інформації про підготовку та процес пологів, про перші дні після народження дитини, необхідність грудного вигодовування та особливості харчування немовлят. Донести інформацію про важливість участі як матері, так і батька у вихованні дитини, її фізичному й інтелектуальному розвитку, психологічному стані. Враховуючи напрацювання Кам’янця-Подільського саме в нашому місті, шведські партнери в листопаді 2015 року провели навчання українських і литовських спеціалістів (акушер-гінекологи, педіатри, психологи та соціальні працівники) за програмою «Батьківської освіти». Тому ми маємо можливість залучити до надання послуг у Сімейному центрі вже навчених спеціалістів.

Для Сімейному центру вже виділено окреме приміщення, яке складається з 3 кімнат та туалету. Ремонтні роботи, оснащення інвентарем та меблями проводиться за рахунок спонсорів та благодійників. За їхні кошти замінено вікна та двері, частково відремонтовано кімнати, придбано стіл та стільці. Але попереду ще дуже багато роботи.

Спільний тристоронній проект триватиме до вересня 2016 року, до цього часу необхідно завершити всі підготовчі роботи, томи ми сподіваємося на підтримку меценатів. Адже не можна втратити такого шансу, бо проект унікальнийне лише в Хмельницькій області, а й на рівні України. І якщо будемо зволікати, то можна втратити «Центр сім’ї», який дасть можливість підняти рівень батьківської освіти, допомогти батькам у вихованні гармонійно розвинених дітей, а також попереджувати соціальне сирітство на ранніх стадіях шляхом виявлення сімей групи ризику.

Валерія СУШИЦЬКА


Теги: центрт соціальних служб, Юлія Побережна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.