Перейти на мобільну версію сайту


21.08.2015

БАТЬКІВЩИНУ, СИНУ, НЕ ВИБИРАЮТЬ

До редакції періодично телефонують кам’янчани з приводу того, що військові роздають повістки скрізь - на ринку, в магазинах, маршрутках і просто на вулиці. З цього приводу ми звернулися до в.о. військового комісара Кам'янець-Подільського об'єднаного міського військового комісаріату Володимира Возного.

- Законом не встановлено, де і яким способом вручаються повістки під час мобілізації, - каже Володимир Миколайович. - Якщо перших п’ять хвиль мобілізації люди були більш свідомі і на запрошення прийти у військкомат для уточнення облікових данних з’являлися, то нині  просто усіма правдами й неправдами намагаються уникнути відвідин комісаріату. Чоловіки, напевне, не розуміють, що ніхто всіх поголовно не мобілізовуватиме. Насамперед призиваються військовозобов’язані, які виявили бажання в добровільному порядку бути призваними на військову службу під час мобілізації в особливий період та безробітні.

Усі громадяни, які перебувають на військовому обліку в Кам’янець-Подільському об’єднаному міському військовому мобілізаціякомісаріаті та підлягають призову на військову службу під час мобілізації в особливий період зобов’язані прибути за викликом до військового комісаріату в час і терміни, що визначені в повістках, мобілізаційних розпорядженнях та розпорядженнях військового комісаріату.
Військовозобов’язані, які не отримали повісток щодо їхнього виклику до військового комісаріату, зобов’язані прибути у військовий комісаріат і мати при собі військовий квиток, обліково-послужну картку, мобілізаційне розпорядження та документи, які посвідчують особу, для звірки відомостей.

Отже, спочатку відомості про чоловіка заносяться в базу даних (сімейний стан, діти, місце роботи тощо), потім його направляють на військово-лікарську комісію. Там усі його скарги на стан здоров’я, відомості про інвалідність заносяться в картку і при потребі людину відправляють у лікарню на обстеження.

- Володимире Миколайовичу, в багатьох чоловіків можуть бути довідки, якими вони вже озброєні, можливо, хтось десь купив, а в когось дійсно проблема зі здоров’ям, то вони до уваги беруться?

- Ні, не беруться. Якщо є довідка, наша лікарська комісія пильно її перевіряє. Ми відразу бачимо, хто хоче "ухилитися", тому ще раз наголошую, що військова лікарська комісія направляє усіх хворих на обстеження в лікарню.

- Багато хто з людей думає, що якщо він прийде у військкомат, його відразу "загребуть" в АТО.

- Це хибна думка. Здебільшого ми відправляли військових інженерів, піхотинців, водіїв, артилеристів та чоловіків інших спеціальностей. Далі людей, які підлягли під мобілізацію, направляють у центри підготовки на 30-60 діб, а вже потім вони потрапляють безпосередньо до військових частин, які дислокуються по всій території України, не обов'язково в зоні АТО.

- Кажуть, що хворих теж відправляють, це правда?

- Хочу зазначити, що військово-лікарська комісія визначає ступінь придатності до певних видів військової служби. Під час мобілізації на службу призиваються чоловіки, які, наприклад, мають плоскоступість різного ступеня, хоча до строкової служби  вони не придатні, а для призову за мобілізацією, залежно від форми, можуть бути придатні для служби в підрозділах забезпечення.

За словами обласного військового комісара Сергія Присяжнюка, на Хмельниччині є велика проблема з непридатними до військової служби: зі 100 осіб приблизно 70 не підходять за станом здоров'я. Така ж картина і в Кам’янці. Тому потрібно, аби чоловіки розуміли, що мають виконувати свій громадянський обов'язок, і йшли захищати суверенітет держави. Захист країни — обов'язок кожного громадянина. Не можуть її захищати одні й ті ж.

- То цього разу мобілізацію Кам’янець виконав чи ні? 

- Шоста хвиля мобілізації ще не завершилась. Хмельниччина мала мобілізувати понад дві тисячі осіб та 50 одиниць техніки. Наше місто - 200.

Як і раніше, мобілізовували військовозобов'язаних віком від 20 до 60 років, які проходили військову службу, при цьому у віці від 50 до 60 років - лише в добровільному порядку. Мобілізації не підлягали тимчасово непридатні за станом здоров’я, доглядальники осіб, які є недієздатними, студенти й аспіранти денної форми навчання, а також батьки з трьома і більше малолітніми дітьми.

Багато добровольців нашого міста пішли виконувати свій чоловічий обов’язок, але їм потрібен перепочинок, тому інші чоловіки мають їх замінити, а не сидіти в барах та ресторанах чи кайфувати на березі моря.
Багато є керівників підприємств, які приховують працівників. Хоча військовий комісаріат підходить до цього питання коректно. Ми не забираємо тих людей, без яких підприємство не зможе функціонувати. Ми розуміємо, що хтось повинен платити податки, вирощувати пшеницю. Але є й такі, які  працюють по-чорному, люди в них не оформлені, податки не сплачуються. Таке враження, що вони лише користуються державою, а взамін нічого не дають. Мовляв, нехай інші віддуваються, а ми тим часом збагачуватимемося.

Безліч прикладів, коли одні чоловіки вже багато місяців знаходяться в зоні АТО і їх ще досі не замінили, а його сусід спокійно спить, нелегально працює і під носом бідолашної знервованої матері, в якої син у зоні АТО будує фортецю, куди не немає ходу нікому. І закони цієї держави в них свої.

Та, попри все, є певні правила, яких потрібно дотримуватися. Тому військовозобов’язані, які перебувають на військовому обліку в інших районних (міських) військових комісаріатах та тимчасово перебувають на території району (міста) у зв’язку з роботою або іншими обставинами, зобов’язані прибути до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку.

Зміна місця проживання військовозобов’язаних без повідомлення військового комісаріату забороняється.
Органам державної влади, виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад, підприємствам, установам, організаціям, навчальним закладам усіх форм власності, незалежно від їхнього підпорядкування, житлово-експлуатаційним організаціям та домовласникам треба організувати і забезпечити в установленому порядку:

 – відклик військовозобов’язаних з відряджень для забезпечення їхнього своєчасного прибуття за викликом до військового комісаріату;
 – вручення заброньованим військовозобов’язаним посвідчення про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період;
 – здавання до військового комісаріату відомостей про вручення заброньованим військовозобов’язаним посвідчень про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період та посвідчень, які не вручені;
 – своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу під час мобілізації в особливий період до військового комісаріату для їхнього перевезення та прибуття на збірний пункт та у військові частини.

Теги: мобілізація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.