Перейти на мобільну версію сайту


07.09.2018

АВТІВКИ – МАЙНО, ЩО ШВИДКО ПСУЄТЬСЯ

reestratsiya22 серпня Постановою Кабміну внесено зміни у Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів. Прокоментувати ці зміни ми попросили начальника територіального сервісного центру 6843 Олега Ганзюка. 

– Олеже Михайловичу, які зміни в порядку державної реєстрації і зняття автомобілів з обліку?

– Уряд вже вніс зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів.

Зміни передбачають можливість видачі сервісним центром МВС управителю на підставі його заяви та відповідного договору управління, укладеного між управителем та Національним агентством з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, тимчасового реєстраційного талона на строк, що вказаний у договорі управління, а також нового свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків. Крім того, доповнено перелік документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, договором купівлі-продажу транспортного засобу, укладеним за результатами прилюдних торгів (аукціону) або електронних торгів, за яким продавцем виступає Національне агентство, а також Порядок доповнено положеннями, якими передбачається внесення змін до ряду норм, виключивши з них процедуру зняття транспортного засобу з обліку під час переходу права власності до нового власника.

Також уточнено положення розділу «Майно, яке швидко втрачає свою вартість» додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. №685 «Про Примірний перелік майна, в тому числі у вигляді предметів чи великих партій товарів, зберігання якого через громіздкість або з інших причин неможливе без зайвих труднощів, або витрати на забезпечення спеціальних умов зберігання якого чи управління яким співмірні з його вартістю, або яке швидко втрачає свою вартість, а також майна у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, що підлягає реалізації”, що дозволяє більше розкрити право Національного агентства самостійно визначати шлях управління транспортним засобом (реалізація або передача в управління за договором).

А також внесено зміни щодо скасування реєстраційної операції зняття з обліку транспортного засобу для реалізації, в даному випадку передбачена реєстраційна операція – перереєстрація транспортного засобом за договором купівлі-продажу.

– Нещодавно оприлюднили дані про реєстрацію транспортних засобів та їхніх власників і тепер кожен зможе самостійно отримати інформацію, яка його цікавить?

– Так. Головний сервісний центр МВС оприлюднив відкриті дані про реєстрацію транспортних засобів на національному порталі data.gov.ua. На основі відкритих даних Єдиного державного реєстру МВС щодо зареєстрованих транспортних засобів та їхніх власників створено онлайн-сервіс про першу реєстрацію авто (texty.org.ua), що надає змогу кожному громадянину самостійно отримати інформацію про автомобільний ринок у кілька кліків.

Вперше транспортний засіб потрапляє в цей реєстр після придбання та реєстрації власником у територіальному сервісному центрі МВС. Далі в реєстрі відображаються всі зміни, що відбуваються з автомобілем: зміна власника, номерного знаку, здійснення переобладнання тощо. Сервіс на основі відкритих даних не містить конфіденційної інформації, але при цьому надає можливість ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих авто. Завдяки сервісу можна порівнювати дані щодо реєстрації транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою, моделлю, об'ємом двигуна, типом пального та кольором.

 Валерія СУШИЦЬКА. 


Теги: зміну у порядку реєстрації авто

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.