Перейти на мобільну версію сайту


19.08.2016

АФЕРА НЕ ВДАЛАСЯ

афераЗа своє люди повинні самі стояти горою. Саме так вчинили мешканці багатоквартирного будинку, що по просп.Грушевського, 50. Це комплекс будівель, зведених у різні часи на території колишніх медскладів для військових. Тут свою господарську діяльність планувало розпочати ОСББ «Грушевського, 50». І, як з’ясувалося, це об’єднання виявилося нелегітимним. Про це довідалися окремі його мешканці та потягнули клубок за ниточку. Але він пручався й не хотів розмотуватися, доки його не потягнули силою.

12 квітня 2016 року ініціативна група ОСББ внесла завідомо неправдиві відомості в установчі документи, які, відповідно до закону, подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи - ОСББ «Грушевського, 50». А 27 квітня подала ці документи, які містять завідомо неправдиві відомості, для реєстрації в управління державної реєстрації Кам’янець-Подільської міської ради.

12 квітня в приміщенні клубу військової частини (колишній Будинок офіцерів) ініціативна група за участю заступника начальника управління - завідувача відділу розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Кам’янець-Подільської міської ради Максима Роздобудька провели установчі збори та створили ОСББ «Грушевського, 50».

Пан Роздобудько на цих зборах представляв інтереси міської ради, яка має частку комунальної власності в цьому будинку і її частка враховується у відсотковому еквіваленті при голосуванні. Його й обрали головою зборів, але він не мав на це права, адже збори проходили 12 квітня, а довіреність на представлення інтересів у нього виписана 14 квітня. Тобто на час проведення зібрання він не мав права виступати представником, тому документи довелося доробляти, бо людям він озвучив, що має довіреність, але не показав її, хоча пообіцяв пред’явити, та заговорив присутніх і про довіреність забули. Проте знайшлися такі, які наполягли на своєму. Отже, довіреність з’явилася за 14 квітня.

Крім того, про збори мешканці знали, що вони відбуватимуться біля під’їзду, а їх перенесли в Будинок офіцерів, на що не мали права. Адже, відповідно до ч.4 ст.6 Закону України від 29.11.2001 р. «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою кожному співвласнику не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. У повідомленні про проведення установчих зборів чітко зазначається місце і час їхнього проведення.

Отже, перенесення зборів в інше місце без попередження всіх співвласників порушило їхні права й унеможливило участь у проведенні установчих зборів, за результатами яких ініціативна група оформила Протокол №1 установчих зборів ОСББ і управителем було обрано Михайла Мартинова.

27 квітня 2016 року ініціативною групою було проведено державну реєстрацію ОСББ «Грушевського, 50».

афера113 червня 2016 р., відповідно до п.5 ч.1 ст.6 Закону України від 14.05.2014р. № 417-УІІІ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», співвласники багатоквартирного будинку по просп.Грушевського, 50, в усній формі звернулися до керівника новоствореного ОСББ Мартинова з проханням надати копію протоколу установчих зборів про створення об’єднання.

Голова категорично відмовив співвласникам багатоквартирного будинку надати копію зазначеного документа.

Тому 15 червня співвласники звернулися з листом до міського голови Михайла Сімашкевича з проханням відтермінувати розгляд виконавчим комітетом міськради питання щодо передачі багатоквартирного будинку за адресою просп.Грушевського, 50 із балансу КП «Житловик» на баланс ОСББ «Грушевського, 50» на строк до усунення новообраним головою Мартиновим порушення законодавчих вимог.

Утім рішенням від 16 червня виконком, зважаючи на державну реєстрацію ОСББ «Грушевського, 50», зобов'язав КП «Житловик» передати з балансу житловий будинок по проспекту Грушевського, 50 в управління ОСББ «Грушевського, 50».

13 червня обурені мешканці звернулися із заявами до управління державної реєстрації Кам’янець-Подільської міської ради з проханням надати копії реєстраційних документів ОСББ «Грушевського, 50» та ознайомитись з документами реєстраційної справи. Їм відповіли, що на підставі чинного законодавства України співвласники багатоквартирного будинку мають право ознайомитися з документами у відповідній реєстраційній справі. Під час ознайомлення мешканці встановили, що не зрозуміло з яких джерел в реєстраційній справі отримано інформацію щодо кількості співвласників багатоквартирного будинку в розрізі кожного житлового та нежитлового приміщення та загальної площі всіх квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

У протоколі №1 відсутня інформація щодо повідомлення кожного співвласника про дату і місце проведення установчих зборів та інформація про рішення, прийняте зборами. Через те, що відсутня інформація про реєстрацію учасників установчих зборів, неможливо встановити кількість співвласників, які були присутні на зборах 12 квітня. Адже, відповідно до ч.7 ст.6 Закону №2866-ІИ, кожен співвласник або його представник під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Розрахунок частки кожного співвласника проведено за даними листа КП «Житловик», виходячи винятково із загальної площі 141 квартири а це 9111,9 кв.м. До уваги не взято площу нежитлових приміщень у розмірі 73,97 кв.м. Тому, на переконання співвласників до протоколу №1 були внесені завідомо неправдиві відомості.

Крім того, в питанні щодо створення ОСББ «За» проголосували 177 співвласників загальна площа житлових та нежитлових приміщень яких складає 5033,7 кв.м сумарною вагою 55,24% = (5033,7 кв.м : 9111,9 кв.м) х 100%.

У документі не значаться окремі співвласники квартир та нежитлових приміщень, які були на установчих зборах і голосували «Проти». Також мешканці будинку підозрюють, що підписи співвласників підроблені, в окремих випадках навіть проведено подвійний облік. У жодному із 114 листів опитування співвласників не розраховано частку кожного співвласника житлового приміщення, що унеможливлює встановити дійсне волевиявлення співвласників за результатами опитування. В одному листі опитування вказано два різних свідоцтва на право власності на одну квартиру.

У багатьох - відсутня інформація про наявність серії і номера свідоцтва на право власності та не вказані номери квартир.

Ще одна пані на час проведення опитування перебувала за кордоном, інші двоє були поза межами міста. І ще один «косяк»: відповідно до листа КП «Житловик», площа нежитлових приміщень (магазини) житлового будинку складає 828,4 м + 73.97 м. Крім того, відповідно до інвентарних справ, у цьому житловому будинку обліковується 148 квартир загальною площею 9111,9 кв.м, а площа 7-ми квартир цього будинку, які належать забудовнику, не облікована.

афера2.Згідно з даним бюро технічної інвентаризації, на новозбудовану (реконструйовану) будівлю на проспекті Грушевського, 50, зокрема в шестиповерховій секції багатоквартирного будинку, обліковується 12 однокімнатних квартир загалаьною площею 527,8 кв.м і 18 двокімнатних квартир загальною площею 1144,7 кв.м. За неофіційними даними забудовника площа семи квартир, які йому належать, складає 376,1 кв.м.

Таким чином, у протоколі №1 при визначенні частки кожного співвласника в загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку, ініціатива група не врахувала площу житлових та нежитлових приміщень - 1278,47 кв.м:.

а) площу нежитлових приміщень - 73,97 кв.м;
б) площу нежитлових приміщень (магазини) - 828,4 кв.м;
в) площу семи квартир БВ ТзОВ «Рокор» - 376,1 кв.м.

Враховуючи викладене, розрахунок частки кожного співвласника необхідно проводити виходячи із загальної площі 148 квартир та нежитлових приміщень загальною площею в розмірі 10390,37 кв.м = 9111,9 кв.м + 1278,47 кв.м.

Тому за підсумками голосування з питання №2 Протоколу №1 щодо створення ОСББ при обрахованій ініціативною групою загальній площі житлових та нежитлових приміщень 5033,7 кв.м сумарна вага часток співвласників, які голосували «за» створення ОСББ, складає 48,45%:(5033,7 кв.м: 10390,37 кв.м) х 100% = 48,45%)

Відповідно до частин 7, 9 ст.6 Закону № 2866-ІІІ, кожен співвласник під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількостім всіх співвласників.

Отже, рішення про створення ОСББ зі врахуванням голосів, поданих співвласниками під час установчих зборів, і голосів, поданих під час письмового опитування, установчими зборами фактично не прийнято і юридична особа ОСББ "Грушевського, 50" створена безпідставно.

Відповідно до п. п.5. 6 ч.2 ст.25 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-ІУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів та перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.

Згідно п.4 ч.1 ст.27 Закону України № 755-ІУ., підставою для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації, є невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

П.7 ч.1 ст.28 Закону України № 755-ІУ, підставою для відмови у державній реєстрації є порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи.

Однак державним реєстратором не проведено перевірку поданих ініціативною групою установчих документів щодо організації і створення ОСББ «Грушевського, 50» на наявність підстав для зупинення розгляду документів або для відмови в державній реєстрації, що призвело до внесення в Єдиний державний реєстр неправдивих відомостей в установчі документи.

Обурені такою ситуацією мешканці будинку порозумітися не захотіли і звернулися в поліцію та податкову. З податкової поки що відповіді немає. А поліція на підставі викладеного порушила кримінальне провадження за ч.1 ст.358 ККУ.

Та попри все 3 серпня на загальних зборах співвласників голова та правління ініцюювали питання про ліквідацію ОСББ, проте знову ж стали на тіж граблі, як і при створенні.

Невідомо, чи захочуть тепер мешканці цього будинку утворювати знову ОСББ, якщо воно вже розпочиналося з брехні людей, які хотіли управляти цим об’єднанням і своєю ж некомпетентністю мали завести співвласників у величезну боргову яму та суди, адже за такі протиправні дії можна загриміти за грати?!

Думаю, що в нашому місті це не єдине ОСББ із такими проблемами, але ще не виявленими.


Теги: ОСББ, скандал, проблема

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.