Перейти на мобільну версію сайту


22.01.2016

А ВІЗ І НИНІ ТАМ

19 січня пройшла прес-конференція за участі заступника міського голови Вадима Савчука та начальника управління охорони здоров’я Юрія Пливанюка з приводу стану медицини в нашому місті.

Із тим, що якість надання медичних послуг необхідно покращувати негайно, погоджуються обидоє посадовців.
Мова була спрямована на необхідність об’єднання пологових будинків міста та району, які знаходяться один навпроти другого. Коли це відбудеться, тоді всі кошти можна буде спрямувати на якісне обслуговування, а не на утримання приміщень і штату. Із цього приводу міський голова зустрічався з начальником департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яковом Цуглевичем.

Зрозуміло, що цьому питанню необхідно приділити максимум уваги, адже людина починає свій життєвий шлях саме з пологового будинку. Нині йде вивчення досвіду тернопільських медиків, де плата за платні палати проводиться через банківський рахунок, а потім вона йде на розвиток цієї інфраструктури. Тобто палати не лише ремонтуються і фарбуються в певний колір, там для пацієнтів передбачений широкий спектр різних послуг.

У Кам’янці система медичних послуг досить розгалужена, і її давно вже час оптимізувати. Адже ті гроші, які виділяються на медицину, розподіляються так: 79% спрямовується на заробітну плату, 15% - на комунальні платежі, 6% - на інше. Отже, це «інше» - ніщо інше, як ми з вами. Це медикаменти, невідкладна допомога, харчування в лікарні, яке становить 7 грн. 33 коп. на добу за сніданок, обід та вечерю. Це навіть дуже смішно.

Добре, що влада не однієї каденції намагається робити все можливе, аби полегшити наше з вами життя вже не один десяток років. Та мені здається, що нас водять кудись не туди. Нині дійсно необхідно звести в одне місце надання медичних послуг, аби зосередити там більше сучасного обладнання й не утримувати повітря. І це однозначно! Дуже добре, що посадовці дбають про хворих людей, бо так і має бути. Але медичній мафії, напевне, вигідно мати хворе суспільство, щоб можна було на цьому паразитувати.

Мову про якісну медицину потрібно починати з дуже непрестижної ланки роботи - первинної, де власне лікар має бути зацікавлений у здоров’ї своїх пацієнтів, а не постачати своєю безграмотністю пацієнтів для вторинної ланки.
Не секрет, що в місті досить великий штат лікарів, звичайно, відповідно до нормативів у розрахунку до кількості населення, але медиків, до яких можна піти полікувати звичайний нежить, серцевий чи головний біль, можна перелічити на пальцях двох рук. Отже, якщо кам’янчани довіряють десяткові лікарів, то напевне, решта є баластом? Ніхто не хоче йти до лікаря, який експерементує чи вчиться на тобі лікувати. Місту потрібні грамотні фахівці, які можуть узяти відповідальність за свою роботу на себе. Та хто з відмінників у навчанні хоче їхати в Кам’янець на мізерну зарплату? Зрозуміло, хто їде. От і маємо. Пенсіонери тримаються за роботу, щоб вижити, але професійний рівень не підвищують, бо на нього необхідно витрачати гроші, тобто сенсу в цьому немає. А молодь ще не має досвіду і боїться, щоб не накосячити.

Крім того, витрачання грошей на підвищення професійного рівня медиків, яке обов’язкове раз на 5 років, зводиться до простої формальності, а точніше до відбування: приїхав на курси, відмітився, віддав гроші, приїхав, забрав документ про закінчення навчання... От і виходить, що курси підвищення кваліфікації - додаткова відпустка від 3 до 5 місяців раз на 5 років. Та не всі курси мають умови. Як можна навчити лікарів на пальцях? Вони повинні проходити навчання в клінічних лікарнях, де на практиці щось показують, а не просто читають лекції. Це можна зробитиі через інтернет, зрозуміло, якщо лікар «читаючий», а не «відбуваючий».

І ще одна цікавинка: замість того, аби проводити ретельний огляд новонароджених, лікар починає «втюхувати» якесь елітне дитяче харчування, яке є панацеєю від усіх хвороб. Та такі трюки робляться через недостойну зарплату. Попри все людина в білому халаті не повинна забувати, що за її будь-якими діянями стоять життя людей.

Теги: медицина

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.