Перейти на мобільну версію сайту


11.10.2019

А ПОТІМ ПУЩУ ГАЗ

сусід«В нашем доме поселился замечательний сосед...», – ствердждується у відомій пісні, а от у будинку на вул.Пушкінська оселився ненормальний сусід, – це йдеться у зверненні обурених мешканців з Пушкінської, 37. Взагалі вважається, що найближчі родичі – це сусіди, і як родичів, так і сусідів не обирають, але...

«Звертаються до Вас мешканці вулиці Пушкінської, 37 першого під’їзду. Вже багато років наш під’їзд просто трясе від нашої сусідки пані Ч., яке мешкає в квартирі №7. Вона просто знущається над нами. Вже неодноразово затоплювала квартиру поверхом нижче під нею №3 і при цьому звинувачувала інших сусідів. Аварійну службу в квартиру не допустила, а також і поліцейських, яких ми викликали. Натомість наступного дня, коли все сама усунула, звинуватила сусідів, мовляв, це вони затопили. Згодом власниці затопленої квартири вона прислала есемеску: «Зараз вода, а потім буде газ». Ми дійсно боїмося її, бо їй все сходить з рук. Сусідка з квартири №7 прибирала наш під’їзд, і ми за це їй платили. Таке рішення було прийняте на зборах під’їзду, але пані Ч. сама під’їзд не прибирала і грошей на прибирання не здавала понад півроку. А коли у неї попросила донька прибиральниці оплатити працю мами, пані Ч. її побила і заявила в поліцію, що її побили. Зняла побої, які сама собі спричинила, і подала до суду, потім знайшла фабульних свідків, які скоріше за гроші й свідчили на користь пані Ч. Тоді суд присудив сусідці сплатити нашій агресорці сім тисяч гривень. Вона постійно вчиняє скандали зі своїм колишнім чоловіком, провокує його на бійки, але він не ведеться на це. Тоді вона сама собі спричиняє шкоду і представляє це поліції нібито її побив чоловік. Улітку вона викликала поліцейських до чоловіка, який намагався зайти в квартиру, але вона поміняла замок на вхідних дверях. Поліцейські прибули на виклик і повідомили їй, що він теж має право проживати в цій квартирі, але їй це не сподобалося, і вона накинулася на поліцейського та покусала його. Тоді до неї викликали швидку допомогу, але попри все вона згодом зняла побої і звинуватила поліцейського в побитті. Як результат, судова справа, але суддя розібрався в позові та відмовив нашій агресорші в задоволенні. 

Навесні в неї, напевне, було якесь загострення і вона сусідці з квартири №5 узяла і вкинула в коридор пакет зі сміттям, напевне шукала приводу до скандалу, але сусідка знаючи, що це буде інцидент, промовчала. Тоді пані Ч. викликала до неї поліцію, правоохоронці побачили те сміття, посміялися, сказали, що вони її знають і поїхали не вживши жодних заходів. Навіщо їм зайвий клопіт і бігання по судах. Згодом вона знайшла як дістати цю сусідку пані Валентину. Вона вийшла зі своєї квартири, прямуючи на роботу, а пані Ч. почала її знімати на мобільний телефон, але пані Валентина поспішала на роботу. Між першим і другим поверхом вона зустріла ще одну сусідку, яка прямувала додому. Сусідка почула крик пані Ч., запитала у пані Валентини, що сталося, та її розповіла. Сусідка вирішила не йти додому, а зачекати, коли агресорка кудись піде. І раптом, через тиждень до пані Валентини прийшов дільничний інспектор і повідомив, що на неї написана заява про побиття і її обвинувачують у спричиненні умисного легкого тілесного ушкодження, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 ККУ. Дільничний посадив пані Валентину в свою автівку і повіз до прокуратури. Прокурор запита її: «Ви били пані Ч.?», вона відповіла, що ні. Їй повідомили, що мають бути слідчі дії. Пройшли, але свідків пані Валентини не узяли до уваги. Досить того, не взяли до уваги те, що у пані Валентини постійно у у сумочці знаходиться дорогий пристрій – алкотест, адже вона випускає водіїв на одному з комунальних підприємств у рейс. І якби вона сумочкою вдарила когось, чи десь перечепилася, то цей дуже крихкий пристрій розбився би. А він у неї цілий. Ані дільничний інспектор, ані слідчий Ярослав Боднарчук, ані прокурор Володимир Мельник не спромоглися достеменно розібратися у невинності Валентини Михайлюк, а просто спровадили справу до суду. І тепер, відповідно до оформлених документів, суд має вирішувати долю Валентини Михайлюк і скільки грошей вона має сплатити, аби лише не зв’язуватися з відомою заробітчанкою на судових справа пані Ч. Так легше правоохоронцям, нехай сусіди самі з нею розбираються.

Досить того, вона кожного мешканця під’їзду обіцяє облити кислотою, затопити, підірвати, пустивши газ. Як нам далі жити?!».

І дійсно, як допомогти цим людям, щоб їм жилося спокійно? А ніяк, бо є категорія людей, з якою можна домовлятися, а є така, яка шукає як би в кого попити крові і підзарядитися. Проте поганий мир краще за війну. Але в нашому випадку лише військові дії, які до добра не приведуть. І в нашому випадку: хто перший звернувся до правоохоронців, той і правий. 

Уявіть собі, на людину напали, вона поки що постраждала морально, але сусідка виявилася спритнішою і першою заявила в поліцію. Як результат, три прокурори, слідчий і дільничний проти справжньої постраждалої. І лише тому, щоб агресорка їм не дошкуляла, бо репутація у неї відома.

Якщо Вам не пощастило і у Вас є нестерпний сусід, пропоную Вам декілька нестандартних порад і можливо безглуздих у цьому випадку, але для того, щоб жити стало краще.

сусіди-1Отже, якщо сусід Вам заважає жити, варто:
1. Просто поговорити з сусідом і пояснити, що Вам заважає та як це варто виправити.

2. Найкраще місце для спілкування не біля дверей! Варто або запросити його до себе в гості, або за ваш рахунок в кафе.

3. Запропонуйте йому спільну роботу, проект по вашому дому, під’їзді, поверсі (прибирання, охорона, ремонт і т.п.). Тобто, тут головне завдання подружитися із сусідом та в дружній атмосфері пояснити, що варто поміняти.

4. Знайдіть, що можна зробити приємне вашому сусіду за ваш рахунок і подаруйте йому хороший подарунок. Хтось справедливо скаже: «А для чого я маю витрачатися на нього, в мене і так обмаль грошей»! Відповідь проста, так само як і аксіома в цьому питання – набагато краще жити із сусідом другом, аніж мати ворога біля себе і жити з ним багато років.

5. Часто найголовнішою помилкою «утихомирення» сусіда є те, що ми хочемо це зробити якнайшвидше. Інколи, все ж таки, варто передбачити успішний результат «утихомирення» через місяць, два, щоб дізнатися про сусіда, допомогти йому та подружитися. Тому не варто поспішати, а розробити план роботи із сусідом і щоденно його реалізовувати. Бо, проблема в поганих сусідах – це лише проблема у відносинах. Як тільки ви налагодите дружні відносини з сусідом, у вас буде чудовий мешканець вашого дому!

6. Домовтесь про спільні правила для вашого поверху чи під’їзду, при чому спочатку запитайте у сусіда, щоб він хотів, щоб ви робили, або не робили, а потім м’яко зазначте свої прохання.

7. Напишіть ці правила, роздрукуйте та повісьте на видному місці у коридорі.

8. Може хтось думає, що я одразу запропоную дзвонити в поліцію, щоб вони утихомирювали сусіда. Поліція – це дуже крайній захід! Варто пам’ятати, що якщо за не дуже серйозної ситуації ви викликаєте поліцію, практично на 99% сусід стане вашим ворогом. Ніхто не любить такої форми врегулювання конфліктів. Я рекомендую викликати поліцію лише тоді, коли безпосередньо відбувається тяжкий злочин!

9. Дізнайтеся, чи є ще сусіди, яким заважає жити ваш сусід. Це ваші союзники!

10. Розробіть з однодумцями план, як заспокоїти сусіда. Знову ж таки, я думаю, що це робити краще не у формі скарг і погроз, а у формі дружби. Щось приблизно: він вам зло, а ви йому добро. Звучить абсурдно, але до пори до часу. Як правило, людина, якій роблять добро, з часом починає відповідати добром.

Я розумію, що це нелегкі поради і для когось вони виявляться абсурдними, але якщо у вас є сусід, який не дає вам нормально жити, і ви вже все перепробували, можливо, все ж таки, варто попробувати по дружньому.

Але це про більш-менш адекватних сусідів, а якщо вам не пощастило і у вашого сусіда зносить дах та в нього постійне «повнолуння», що робити? Потрібно перевірити його психічне здоров’я, але для цього необхідна заява близьких родичів, чоловіка чи дружини. А також згода тієї людини, яку планується обстежити. Але не завжди допоможе сусідам доказ про неврівноваженого сусіда, а може й навпаки, коли приїде поліція, людина покже довідку з психдиспансеру і на цьому все закінчиться. Нібито охоронна грамота буде діяти та довідка. Що ж робити?

Ви повинні зібрати достатню кількість доказів. Для цього викликайте поліцію, фіксуйте всі неадекватні, небезпечні для навколишніх дії сусіда на аудіо- , відеозапис (це не заборонено законом). Залучайте сусідів як свідків. Також підтверджуючими документами можуть бути акти, підписані співробітниками ЖЕКу, консьєржем, керуючою компанією або сусідами. Не зайвим також буде і направлення колективних звернень в органи опіки та піклування органу місцевого самоврядування за місцем вашого проживання, заяви на ім’я головного лікаря з проханням вжити заходів та провести примусовий огляд і недобровільну госпіталізацію із зазначенням переліку обставин, з додатком наявних доказів про те, що сусід представляє загрозу для навколишніх і для самого себе. Заява має бути у двох примірниках, на одному з яких – вхідний номер органу, куди вами попрямувало звернення. Також заяву можна надіслати поштою, рекомендованою кореспонденцією.

Можна направити колективні звернення в прокуратуру, за результатами перевірки можливе примусове лікування сусіда в спецмедустановах. Прокуратура також може звернутися в суд із заявою з метою примусового розміщення в спецклініку, бо таке примусове лікування можливе тільки за рішенням суду.

Будьте готові до складності процесу, оскільки жоден з органів не хоче вирішувати вашу проблему, тому рекомендую вам бути більш наполегливими і запастися терпінням. Пам’ятайте, що цим ви допомагаєте не тільки собі, а й сусіду, оскільки його стан небезпечний і для навколишніх, і для нього самого.

А взагалі не опускайте руки і стукайте у всі можливі двері. Все одно хтось тай подасть вам руку допомоги. Але це потрібно робити спільними зусиллями, а не сидіти і трястися в зачиненій квартирі.

Підготувала Олена ВІТЕР.


Теги: як жити з сусідами

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.