Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

ЧОМУ МЕШКАНЦІ ОДНОГО ІЗ ПІД’ЇЗДІВ НЕ СПЛЯТЬ УНОЧІ?
Ситуація серед мешканців під’їзду №4, що у будинку №9 на вул.Князів Коріатовичів, схожа до панічної. Старенька бабуся, яка мешкає на третьому поверсі, не дає сусідам спокою ні вночі, ні вдень. І це триває вже декілька тижнів поспіль. Близько опівночі старенька виходить на балкон своєї квартири й несамовито волає: «Караул! Допоможіть!». І так триває до ранку. Від такого крику не лише не можуть спати мешканці будинку №9, але й жителі сусідніх багатоповерхівок. Сусіди кажуть, що жінка, коли бачить на вулиці знайомих, просить у них їжу, мовляв, уже декілька днів і крихти в роті не мала. Окрім того, бабуся викидає зі своєї квартири речі. Щоранку на прилеглій клумбі валяються светри, халати та різне ганчір’я.

І ХТО СКАЗАВ, ЩО МЕТЕЛИК БЕЗНЕВИННИЙ?
Ви все ще вважаєте колорадського жука найбільшим лихом присадибної ділянки? Ви ще не бачили найбільшого лиха! А воно вже декілька років поспіль впевненно крокує територією України. У серпні-вересні минулого року воно показало своє справжнє обличчя майже в 20-ти областях України, зокрема і в нашій. А цього року вже наприкінці червня страшний ненажера взявся до роботи. У сусідньому, Чемеровецькому районі, а також вже у декількох селах Кам’янеччини, в основному Придністровської зони, господарі у розпачі розводять руками, безпорадно дивлячись на страхіття.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗАРУЧНИКАМИ ЦЕРКОВНИХ ЧВАР СТАЛИ КАМ’ЯНЧАНИ
Конфлікти у місцевій Українській автокефальній православній церкві (УАПЦ) відбуваються тривалий час. Сьогодні тут теж неспокійно.
Після того, як отець Адріан став єпископом, на його місце служити в церкві Богоявлення Господнього (приміщення Консисторії) прислали отця Валерія. Та це чомусь не сподобалося отцю Ігорю, колишньому настоятелю цієї церкви. Частина прихожан пішла за отцем Ігорем на мікрорайон Жовтневий (вул.30 років Перемоги), де виділена земельна ділянка на будівництво храму (УАПЦ).
Увесь червень то одні, то інші збивали замки на вагончику й воротах огорожі навколо майбутньої церкви. Апогею конфлікт досяг 1 липня. Прихожани, які пішли за отцем Ігорем, прийшли на недільне Богослужіння, однак потрапити на огороджену територію не змогли. Отець Валерій, якого призначили сюди адмініструвати (отримав відповідний наказ від єпископа Адріана), не пускав їх на територію. Розлючений натовп жіночок поважного віку почав виливати на «не чужого» священика всю свою лють. Вперше почула, що віруючі люди у неділю біля святині обзивають іншу людину, та ще й священика: «чорт», «біс», «хвостатий», «рогатий». Були такі фрази та слова, які просто не витримають жодної цензури.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЦЕЙ П’ЯНКИЙ П’ЯНИЙ ПРИСМАК ДИТИНСТВА,або Хто наливає нашим дітям?
Українське село у вечірню літню пору особливо привабливе. Недарма ж його оспівували у своїх творах геніальні Шевченко, Гоголь, Нечуй-Левицький тощо. Після важкого робочого дня молодь збирался на вечорниці. Веселі та сумні пісні в обіймах з легеньким туманом поволі котилися над річкою, закохані пари прогулювалися вулицями. Іноді погавкували бровки на обійстях, або сполохані пташки розрізали повітря своїми крилами.
З тих давніх часів у селі змінилося багато чого. Замість сердечного, пронизливого «Ой, у зеленому садку...» біля місцевих генделиків з мобільників гримає «Чумачечая весна». Завзятий спів Потапа й Насті час від часу перекрикує брутальна лайка сучасної молоді, розігрітої зеленим змієм. І навіть не те страшно, що таке дозвілля стало майже чи не щоденним, а те, що п’яному парубкові або дівчині заледве - 15-16 років.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

НАМ СКАЖУТЬ ПРАВДУ?
З міського бюджету виділено 30 тисяч гривень на проведення незалежної екологічної експертизи. Представники влади зазначають, що експерти проведуть аналіз повітря, води, ґрунтів у різних частинах міста. Основний акцент робиться на захисні зони навколо найбільш небезпечних підприємств – ВАТ «Подільський цемент», ПАТ «Модуль», ВАТ «Камянець-Подільський м’ясокомбінат».

Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ЩО ПОПОВІ МОЖНА, ТО... - ЗАСЬ?
Ми прекрасно усвідомлюємо усю серйозність цього факту. Також добре знаємо, на який супротив ми можемо наштовхнутися не тільки з боку духовенства, а й представників влади. Проте...
Впродовж двох тижнів з вуст громадськості, відвідувачів Старого міста звучить одне запитань: «Що відбувається неподалік Хрестовоздвиженської церкви?»
А дійсно, що?
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ / Тетяна ШУХАНОВА

ЛІТНЯ АКЦІЯ: САУНА ВСЬОГО ЗА 2 ГРИВНІ!
На вулиці +34оС. Від неймовірної спеки мізки от-от закиплять. Здається, ще крок-два - і впаду. За спиною засвистіли колеса. Невже водій маршрутки помітив мій стан і зупинився? Та ні, його зупинила он та пані в солом’яному капелюшку. Все одно, дякую. Зайшовши у салон маршрутки, помітила, що сидячих місць немає. Нічого, як-то кажуть, ми не горді. Вже за якусь хвилину починаю жадібно ковтати повітря, якого всередині катастрофічно не вистачає. Поряд стоїть кремезний чоловік, тримаючись рукою за бантину вгорі. «Запаморочливий» запах від його пахви різко б’є мені в носа (от коли шкодуєш, що невисокого зросту). На наступній зупинці в авто зайшла молода пані з шлейфом французького парфуму, такого ніжного і свіжого. Змішавшись з «парфумом» від українського виробника, який стояв поряд мене, ці два аромати створили щось вибухове.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ГЕПАТИТ С: СКІЛЬКИ КАМ’ЯНЧАН ІНФІКОВАНО ВІРУСОМ?
... і чому держава закриває очі на епідемію, яка поширюється майже так, як колись бубонна чума?

Протягом останніх двох років я зустріла чотирьох знайомих кам’янчан, хворих на гепатит С. Одна знайома півроку тому померла в Київському гепатологічному центрі, інша - намагається хоч якось приборкати цироз печінки, хоча розуміє, що їй залишилось жити зовсім мало. Ще двоє знайомих почуваються більш-менш нормально (наскільки це можливо з таким діагнозом), вони кожних півроку проходять курс підтримуючої терапії, а також протягом 5-6 років (з моменту, коли виявили хворобу) дотримуються жорсткої дієти.
- Скільки мені відміряно, стільки й проживу, - каже одна з них. - Щоб вилікувати цей гепатит, потрібні та-а-акі гроші... Можна, звичайно, квартиру продати, тільки де нам з чоловіком і сином тоді подітися?
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

КНЯЖПІЛЬ ГОТОВИЙ ДО БУНТУ
15 червня у с.Княжпіль відбувся схід села, на якому обговорювалася ситуація навколо стану приміщення Княжпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Зазначимо, близько півтора роки тому через аварійність стелі навчання на другому поверсі цього навчального закладу було визначено небезпечним. Учнів старших класів (9-11 класи) «відправили» навчатись до сусідньої, Кульчиєвецької ЗОШ. Батьків та громаду села такий стан справ не задовольняє, оскільки 17 учнів щодня змушені добиратися за декілька кілометрів до свого «нового» навчального закладу.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ДЕПУТАТИ ПРОТИ ЗАКОНУ ПРО МОВИ. І НА МІСЦЯХ ЗАПАХЛО ПОЛІТИКОЮ
Минуло лише п’ять днів від останньої сесії міської ради, як депутати 20 червня знову забажали провести позачергове зібрання. Причиною такої нетерплячки стало мовне питання, а саме: «Про затвердження тексту звернення Кам’янець-Подільської міської ради щодо зняття з розгляду Верховною Радою законопроекту «Про засади державної мовної політики».
Спочатку відповідне звернення зачитала голова фракції «Батьківщина» Валентина Волошина. Також вона повідомила, що їхня політична сила здійснює збір підписів на підтримку цього звернення.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КАМ’ЯНЧАНАМ З ГРУДНЯ БУДЕ НІДЕ КУРИТИ?
Наприкінці минулого місяця Верховна Рада прийняла закон про повну заборону куріння у громадських місцях (Від ред.: Офіційно цей документ носить назву «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів»). Таке рішення майже одностайно підтримали як депутати з провладної більшості, так і від опозиції. А цими днями відповідний закон підписав Президент України. Звідси, більшість положень документу вступлять у дію через півроку, або, якщо бути точнішим, з 16 грудня цього року.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ЧИ ВИРІШАТЬ ЯНУКОВИЧ, ЛИТВИН, АЗАРОВ ПРОБЛЕМУ СМОРОДУ З ДОВЖКА?
Сморід у місті та навколишніх селах від ДП «Довжоцький спиртовий завод», особливо коли знижується атмосферний тиск, дошкуляє вже не одне десятиліття. Слава про нього, як і про наші історико-природні принади, розповсюдилася чи не на весь світ. Від смороду страждають усі: люди, їх здоров’я, туристична індустрія тощо.
Неодноразові звернення до керівництва спиртзаводу, а також до керівництва ДП «Укрспирт», до складу якого входить наше підприємство, результатів так і не дали.
15 червня депутати міської ради вирішили провести під воротами ДП «Довжоцький спиртовий завод» позачергову виїзну сесію міської ради. Також цього дня під стіни підприємства прибули активісти, екологи та громадськість міста й району, аби провести власне зібрання – мирну акцію «За чисте повітря».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГУМЕНЧАНИ ХОЧУТЬ ЗАБОРОНИТИ РУХ ВАНТАЖІВОК
Нещодавно до районної державної адміністрації звернулися жителі с.Гуменці, що проживають на вул.Першотравнева, з проханням заборонити рух великовагового транспорту через їхнє село. Проблема полягає в тому, що через вантаж, який доставляється на ПАТ «Авіс» транспортними засобами вантажопідйомністю 40 і більше тон, відбувається руйнування житлових будинків та автодороги, на якій минулого року проводився капітальний ремонт. Для вирішення цього питання на місце виїхала робоча група у складі першого заступника голови РДА Ніни Фабіянської, заступника начальника філії «Кам’янець-Подільська ДЕД» Анатолія Півця, начальника відділу розвитку інфраструктури РДА Миколи Чумака та інспектора ВДАІ Кам’янець-Подільського РВ УМВС України в Хмельницькій області Руслана Безручко.

КРАЙНІМ У РОЗКРАДАННІ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ у С.РУДА «НАЗНАЧИЛИ» СЕРЖАНТА й ПОГОДУ
(Крайньою у зубожінні мільйонів українців – доярку із села Устя)

Декілька років тому військова частина №36, що в с.Руда, призупинила свою діяльність і нині знаходиться на так званій консервації. Те, що даний майновий комплекс занепадає, заростає чагарниками - лише видима сторона медалі. Інша, «невидима», принаймні, для влади та правоохоронців, - демонтаж цілих приміщень та вивезення будівельних матеріалів з цієї території.
Як повідомляють місцеві жителі, на початку цього року залізні ворота з обох сторін (з переду і з тилу) зняли. Їх вивезли та здали на металобрухт. На КПП усі двері, або те, що від них залишилося, відчинені. Відповідальний за охорону (військовий Сергій Бурлаков) постійно відсутній. Зі слів людей, він проживає і переважно перебуває у місті Хотин.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

«ДИТЯЧІ» ГРОШІ: СТИМУЛ ДО НАРОДЖУВАНОСТІ ЧИ ДО ПІДНЯТТЯ ЦІН?
Нещодавно зустріла знайому, яку не бачила вже років зо три. Бачу прогулюється у парку з коляскою.
- То тебе можна привітати? - запитала, обіймаючи.
- Можна. Півроку, як народила Сонечку, - відповіла знайома. - Мені здається, що я ще й досі не оговталася від пологів. Наскільки важко фізично й матеріально! Думала, що вже хоча б з другою дитиною буде легше, бо як згадаю 99-ий, коли народила старшого сина, - з копійки на копійку перебивалися. Але й тепер картина не набагато краща. Вже мовчу про те, у скільки мені обійшлися пологи й підготовка до них: сама ж знаєш, що у нас як не «помастиш», то й не поїдеш. Сподівалася, що вже після пологів отримаю першу частину від обіцяної державою допомоги при народженні дитини. Та де там! Перші гроші з’явилися на рахунку аж через два з половиною місяці! Із заначки пішли майже всі заощадження: на коляску, ліжечко, ковдру, таку-сяку одежину... А ще маленька захворіла. За два тижні перебування у лікарні три тисячі як вітром здуло!
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК


Статті 766 — 780 з 830
Початок | Поперед. | 50 51 52 53 54 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ПОЧАЛИ З БИТТЯ ВІКОН
ПОЧАЛИ З БИТТЯ ВІКОН У ніч з 12 на 13 серпня двоє невідомих стріляли по ліхтарях поблизу КП «Міськтепловоденергія». Охоронці почули постріли і почали кричати, аби молодики припинили це робити. Пригрозили поліцією. Хулігани зникли з поля зору, і через деякий час вони з двору школи №16 постріляли по вікнах «МТВЕ». Добре, що під ті постріли не потрапили охоронці та інші люди.
Одні радіють, що «МТВЕ» постраждало, інші обурюються, але ми всі разом і поліція повинні припинити таке свавілля.
Люди з вул.Лесі Українки ...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.