Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

ЗРОБИТИ СОБОРНУ ПІШОХІДНОЮ – НЕ ПРОБЛЕМА. ПРОБЛЕМА, ЯК ДІСТАТИСЬ ДО БУДИНКІВ
Підприємці, чиї торгівельні об’єкти розташовані на вулиці Соборній, знаходять різні шпаринки, аби автомобілем проїхати до свого магазину. Вони висловлювали незадоволення рішенням зробити із Соборної пішохідну вулицю, оскільки у них існує проблема із розвантаженням товару. Та чомусь підприємці не дивляться у бік інших містах, як там відбувається цей процес? А вихід дуже простий: якщо немає змоги під’їхати до магазину з тильного боку, то доставка товару проводиться або ввечері, або раненько, коли це не заважає пішоходам.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

АПТЕКА №5 «МАТЕРІ І ДИТИНИ» ПРАЦЮЄ
Щоправда, ліки в ній так і не виготовляють
На одному з нещодавніх брифінгів заступник міського голови Василь Сукач повідомив, що на Черемушках відновила свою роботу аптека №5 «Матері і дитини». Василь Олександрович зазначив, що окрім реалізації готових препаратів, у ній виготовляють чималий спект ліків на замовлення. Ми вирішили перевірити, чи так це насправді.
За словами в.о. завідувача аптеки Марії Кінзерської, аптека розпочала свою роботу ще у травні. Вона має ліцензію на реалізацію психотропних та наркотичних препаратів, а також займається продажем готових ліків. Що ж до виготовлення останніх, то цей процес планується (!) розпочати у вересні-жовтні. Нині у приміщенні, де виготовлятимуть препарати, відбувається ремонт.

Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

БУДІВЕЛЬНИКИ - БЕЗ ГРОШЕЙ, ОФІЦЕРИ - БЕЗ КВАРТИР
У грудні минулого року було урочисто розпочато будівництво будинку для військовослужбовців на просп.Грушевського, 50 (територія військового містечка №5, колишні військові медсклади). Відповідний договір про зведення 108-квартиного будинку підписав директор ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-Трансбуд» Володимир Мужило та керівництво Подільського управління капітального будівництва Міністерства оборони України. Це, так звана, друга черга.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

КОГО ПРИЗНАЧАТЬ «ВИННИМ»?
Стаття «Що попові можна, то… - зась!», яка вийшла в минулому числі нашої газети, викликала небувалий резонанс серед громадськості. Нагадаємо, в ній йшла мова про будівництво, руйнівне для Смотрицького каньйону та історико-архітекнурного вигляду Старого міста. Воно відбувається неподалік Хрестовоздвиженської церкви (Московський патріархат), національної пам’ятки архітектури. До речі, єдиної дерев’яної церкви на території нашого міста. Як нам вдалося з’ясувати, будівництво відбувається під керівництвом настоятеля цієї церкви. За словами священиків, тут має бути будинок для священика, притулок для бездомних та господарські приміщення.
Після того, як цей факт набув такого розголосу, на цю подію не мала права не відреагувати влада. Одразу ж, у понеділок, спеціальна комісія за участю фахівців виїхала на місце будівництва. Щоправда, знову ж таки, практично жодної офіційної інформації стосовно результатів цього виїзду нам ніхто не надає.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ / Тетяна ШУХАНОВА

ЧОМУ МЕШКАНЦІ ОДНОГО ІЗ ПІД’ЇЗДІВ НЕ СПЛЯТЬ УНОЧІ?
Ситуація серед мешканців під’їзду №4, що у будинку №9 на вул.Князів Коріатовичів, схожа до панічної. Старенька бабуся, яка мешкає на третьому поверсі, не дає сусідам спокою ні вночі, ні вдень. І це триває вже декілька тижнів поспіль. Близько опівночі старенька виходить на балкон своєї квартири й несамовито волає: «Караул! Допоможіть!». І так триває до ранку. Від такого крику не лише не можуть спати мешканці будинку №9, але й жителі сусідніх багатоповерхівок. Сусіди кажуть, що жінка, коли бачить на вулиці знайомих, просить у них їжу, мовляв, уже декілька днів і крихти в роті не мала. Окрім того, бабуся викидає зі своєї квартири речі. Щоранку на прилеглій клумбі валяються светри, халати та різне ганчір’я.

І ХТО СКАЗАВ, ЩО МЕТЕЛИК БЕЗНЕВИННИЙ?
Ви все ще вважаєте колорадського жука найбільшим лихом присадибної ділянки? Ви ще не бачили найбільшого лиха! А воно вже декілька років поспіль впевненно крокує територією України. У серпні-вересні минулого року воно показало своє справжнє обличчя майже в 20-ти областях України, зокрема і в нашій. А цього року вже наприкінці червня страшний ненажера взявся до роботи. У сусідньому, Чемеровецькому районі, а також вже у декількох селах Кам’янеччини, в основному Придністровської зони, господарі у розпачі розводять руками, безпорадно дивлячись на страхіття.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗАРУЧНИКАМИ ЦЕРКОВНИХ ЧВАР СТАЛИ КАМ’ЯНЧАНИ
Конфлікти у місцевій Українській автокефальній православній церкві (УАПЦ) відбуваються тривалий час. Сьогодні тут теж неспокійно.
Після того, як отець Адріан став єпископом, на його місце служити в церкві Богоявлення Господнього (приміщення Консисторії) прислали отця Валерія. Та це чомусь не сподобалося отцю Ігорю, колишньому настоятелю цієї церкви. Частина прихожан пішла за отцем Ігорем на мікрорайон Жовтневий (вул.30 років Перемоги), де виділена земельна ділянка на будівництво храму (УАПЦ).
Увесь червень то одні, то інші збивали замки на вагончику й воротах огорожі навколо майбутньої церкви. Апогею конфлікт досяг 1 липня. Прихожани, які пішли за отцем Ігорем, прийшли на недільне Богослужіння, однак потрапити на огороджену територію не змогли. Отець Валерій, якого призначили сюди адмініструвати (отримав відповідний наказ від єпископа Адріана), не пускав їх на територію. Розлючений натовп жіночок поважного віку почав виливати на «не чужого» священика всю свою лють. Вперше почула, що віруючі люди у неділю біля святині обзивають іншу людину, та ще й священика: «чорт», «біс», «хвостатий», «рогатий». Були такі фрази та слова, які просто не витримають жодної цензури.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЦЕЙ П’ЯНКИЙ П’ЯНИЙ ПРИСМАК ДИТИНСТВА,або Хто наливає нашим дітям?
Українське село у вечірню літню пору особливо привабливе. Недарма ж його оспівували у своїх творах геніальні Шевченко, Гоголь, Нечуй-Левицький тощо. Після важкого робочого дня молодь збирался на вечорниці. Веселі та сумні пісні в обіймах з легеньким туманом поволі котилися над річкою, закохані пари прогулювалися вулицями. Іноді погавкували бровки на обійстях, або сполохані пташки розрізали повітря своїми крилами.
З тих давніх часів у селі змінилося багато чого. Замість сердечного, пронизливого «Ой, у зеленому садку...» біля місцевих генделиків з мобільників гримає «Чумачечая весна». Завзятий спів Потапа й Насті час від часу перекрикує брутальна лайка сучасної молоді, розігрітої зеленим змієм. І навіть не те страшно, що таке дозвілля стало майже чи не щоденним, а те, що п’яному парубкові або дівчині заледве - 15-16 років.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

НАМ СКАЖУТЬ ПРАВДУ?
З міського бюджету виділено 30 тисяч гривень на проведення незалежної екологічної експертизи. Представники влади зазначають, що експерти проведуть аналіз повітря, води, ґрунтів у різних частинах міста. Основний акцент робиться на захисні зони навколо найбільш небезпечних підприємств – ВАТ «Подільський цемент», ПАТ «Модуль», ВАТ «Камянець-Подільський м’ясокомбінат».

Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ЩО ПОПОВІ МОЖНА, ТО... - ЗАСЬ?
Ми прекрасно усвідомлюємо усю серйозність цього факту. Також добре знаємо, на який супротив ми можемо наштовхнутися не тільки з боку духовенства, а й представників влади. Проте...
Впродовж двох тижнів з вуст громадськості, відвідувачів Старого міста звучить одне запитань: «Що відбувається неподалік Хрестовоздвиженської церкви?»
А дійсно, що?
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ / Тетяна ШУХАНОВА

ЛІТНЯ АКЦІЯ: САУНА ВСЬОГО ЗА 2 ГРИВНІ!
На вулиці +34оС. Від неймовірної спеки мізки от-от закиплять. Здається, ще крок-два - і впаду. За спиною засвистіли колеса. Невже водій маршрутки помітив мій стан і зупинився? Та ні, його зупинила он та пані в солом’яному капелюшку. Все одно, дякую. Зайшовши у салон маршрутки, помітила, що сидячих місць немає. Нічого, як-то кажуть, ми не горді. Вже за якусь хвилину починаю жадібно ковтати повітря, якого всередині катастрофічно не вистачає. Поряд стоїть кремезний чоловік, тримаючись рукою за бантину вгорі. «Запаморочливий» запах від його пахви різко б’є мені в носа (от коли шкодуєш, що невисокого зросту). На наступній зупинці в авто зайшла молода пані з шлейфом французького парфуму, такого ніжного і свіжого. Змішавшись з «парфумом» від українського виробника, який стояв поряд мене, ці два аромати створили щось вибухове.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ГЕПАТИТ С: СКІЛЬКИ КАМ’ЯНЧАН ІНФІКОВАНО ВІРУСОМ?
... і чому держава закриває очі на епідемію, яка поширюється майже так, як колись бубонна чума?

Протягом останніх двох років я зустріла чотирьох знайомих кам’янчан, хворих на гепатит С. Одна знайома півроку тому померла в Київському гепатологічному центрі, інша - намагається хоч якось приборкати цироз печінки, хоча розуміє, що їй залишилось жити зовсім мало. Ще двоє знайомих почуваються більш-менш нормально (наскільки це можливо з таким діагнозом), вони кожних півроку проходять курс підтримуючої терапії, а також протягом 5-6 років (з моменту, коли виявили хворобу) дотримуються жорсткої дієти.
- Скільки мені відміряно, стільки й проживу, - каже одна з них. - Щоб вилікувати цей гепатит, потрібні та-а-акі гроші... Можна, звичайно, квартиру продати, тільки де нам з чоловіком і сином тоді подітися?
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

КНЯЖПІЛЬ ГОТОВИЙ ДО БУНТУ
15 червня у с.Княжпіль відбувся схід села, на якому обговорювалася ситуація навколо стану приміщення Княжпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Зазначимо, близько півтора роки тому через аварійність стелі навчання на другому поверсі цього навчального закладу було визначено небезпечним. Учнів старших класів (9-11 класи) «відправили» навчатись до сусідньої, Кульчиєвецької ЗОШ. Батьків та громаду села такий стан справ не задовольняє, оскільки 17 учнів щодня змушені добиратися за декілька кілометрів до свого «нового» навчального закладу.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ДЕПУТАТИ ПРОТИ ЗАКОНУ ПРО МОВИ. І НА МІСЦЯХ ЗАПАХЛО ПОЛІТИКОЮ
Минуло лише п’ять днів від останньої сесії міської ради, як депутати 20 червня знову забажали провести позачергове зібрання. Причиною такої нетерплячки стало мовне питання, а саме: «Про затвердження тексту звернення Кам’янець-Подільської міської ради щодо зняття з розгляду Верховною Радою законопроекту «Про засади державної мовної політики».
Спочатку відповідне звернення зачитала голова фракції «Батьківщина» Валентина Волошина. Також вона повідомила, що їхня політична сила здійснює збір підписів на підтримку цього звернення.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КАМ’ЯНЧАНАМ З ГРУДНЯ БУДЕ НІДЕ КУРИТИ?
Наприкінці минулого місяця Верховна Рада прийняла закон про повну заборону куріння у громадських місцях (Від ред.: Офіційно цей документ носить назву «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів»). Таке рішення майже одностайно підтримали як депутати з провладної більшості, так і від опозиції. А цими днями відповідний закон підписав Президент України. Звідси, більшість положень документу вступлять у дію через півроку, або, якщо бути точнішим, з 16 грудня цього року.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ


Статті 751 — 765 з 819
Початок | Поперед. | 49 50 51 52 53 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

РУК НЕ ВИСТАЧАЄ ЧИ?..
РУК НЕ ВИСТАЧАЄ ЧИ?.. З початку року більше чотирьох тисяч роботодавців Хмельниччини повідомили обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих кадрах. Наразі в базі данихцієї установи є 19,4 тисяч вакансій!
Найбільшим попитом серед роботодавців користуються робітничі спеціальності, не вистачає кваліфікованих робітників у сфері транспорту, торгівлі та послуг, агропромислового комплексу. Про це розповідає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.