Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

Минулого номера ми надрукували статтю «Жили б вони тихо та мирно...», у якій розповіли про критичну ситуацію, в якій вже декілька місяців поспіль знаходяться жителі Нігинського шосе, 30. Після виходу матеріалу протягом тижня до нашої редакції звернулося декілька мешканців багатостраждального будинку. Люди дякували, що редакція не залишилась осторонь їхніх проблем. Одна з мешканців принесла нам листа з таким коментарем: «Ви написали, що коли трапиться якась аварія, то хто тоді рятуватиме будинок. Так от, вона вже сталася. Замість того, щоб вирішити проблему, голова тільки відмахнувся».

СМІТТЄВА ВІЙНА
Наприкінці грудня минулого року наша газета повідомила кам’янчан про рішення виконкому щодо затвердження з 1 січня 2013 р. нових тарифів на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів (ТПВ). Через коригування тарифів плата за послугу для житлових організацій зросла з 16,39 грн за 1 куб.м до 22,39 грн. Зважаючи на те, що востаннє тариф змінювали ще 2010 року, а з того часу і мінімальна зарплата, і ціни на енергоносії значно зросли, чергове підвищення тарифу виглядає досить логічним. От тільки не всі споживачі згідні з цією логікою...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ШВИДКА ЗНОВУ НА КОЛІНАХ І З ПРОСТЯГНУТОЮ РУКОЮ
Будь-яка реформа означає зміни. Та якщо вони погано продумані, підготовлені, то від таких реформ важко чекати позитивниго результату. Мова про Закон України «Про екстрену медичну допомогу», ухваленого Верховною Радою у липні 2012 р., і який набув чинності з 1 січня 2013 р.
Відтепер швидка допомога Кам’янця, як і всієї держави, поділена на екстрену та невідкладну.
Що такий поділ принесе, точніше вже приніс, кам’янчанам?
На жаль, мусимо констатувати, що ці зміни носять негативний характер. Можливо, причиною цього є початок реформи, несприйняття всього нового. Але як пояснити той хаос, що сьогодні має місце в роботі швидкої медичної допомоги. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

З МІСЬКОЇ ПОЛІКЛІНІКИ МОЖЕШ ВИЙТИ ІНВАЛІДОМ...
Вирішили з колегою піти навчатися на водійські курси. У автошколі нам надали перелік документів, які необхідно було принести для зарахування на курси. Одним із них була довідка про проходження медичної комісії, за яку потрібно було заплатити 120 грн. Дякувати, що ми встигли віддати в касу необхідну суму, адже наступного дня цей тариф підвищився десь на 40 грн...
Незважаючи на постійну зайнятість і нестачу часу, ми твердо вирішили самостійно обійти усю лікарську комісію. А вона за списком виявилася чималою!
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПРАЛЬНИЙ ПОРОШОК. ЧИСТОТА ЧИ ЗАБРУДНЕННЯ?
Чи запитували ви себе: безпечним є порошок, яким ви перете білизну, одяг? Чи не шкідливим є засіб, яким ви миєте посуд? Ніколи! А даремно...
Світова гігієнічна наука відносить ці засоби до найбільш небезпечних для здоров'я людини. Це пояснюється їхнім масовим розповсюдженням, а також постійним (упродовж усього життя) контактом з людиною. Десятки кілограмів та літрів прального порошку, миючого засобу кам’янчани використовують щодня. А скільки за тиждень, місяць, рік?..
І хоча виробництво пральних порошків та миючих засобів не стоїть на місці, за останні декілька десятиліть створено нові, більш гігієнічно-безпечні рецептури пральних порошків, однак проблему безпеки все ще не вирішено.

У ШКОЛАХ ЗНОВУ ОГЛЯДАТИМУТЬ ДІТЕЙ
Протягом останніх двох років медичне обстеження школярів проводилось спеціалістами лише на базі дитячих поліклінік. Експеримент видався невдалим. Багато українських дітей взагалі не проходили медогляду, або ж він був поверхневим (та й, врешті, яким іще він міг бути, коли під кабінетами лікарів яблуку ніде було впасти!). Батьки забили на сполох. За словами міністра освіти, науки та спорту Дмитра Табачника, під час проведення загальноукраїнських батьківських інтернет-зборів за рішення відновити медичні огляди у школах висловилося майже 85% батьків.
Прислухаючись до їхньої думки, 14 січня Кабмін прийняв постанову про повернення профілактичних медичних оглядів у навчальних закладах.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ДЕЩО Й ПОПОВІ ЗАСЬ!
Чи стануть меншими апетити священиків?
Останнім часом усе частіше чуємо скарги священнослужителів УПЦ МП (Українська Православна Церква Московського Патріархату) на нашого брата-журналіста, мовляв, обмовляємо отців церкви злим і не завжди тихим словом. Та хіба таке відбувається без причини? Ректор Донецького Християнського інституту, релігієзнавець Михайло Черенков пояснює: «Те, що ми часто спостерігаємо елементи розкішного життя ієрархів МП, свідчить не про святість представників інших традицій, а про небувалий розгул церковного матеріалізму, втрату почуття міри, реальності, про самовпевненість і безкарність духовенства».
Коли Божі слуги роз’їжджають на автомобілях представницького класу, які іноді вартують понад сотню тисяч доларів США, то цікавість на кшталт, звідки така розкіш у країні, яка ледве зводить кінці з кінцями, виникає не лише у представників мас-медіа, але й у звичайних вірян.  

ТРИ ГРИВНІ, АБИ ШВИДШЕ ДОЇХАТИ ДО МІСТА
Їхати чи не їхати через Старе місто!? Майже шекспірівська дилема стоїть перед водіями, які прямують до (від) Кам’янця з (до) тернопільського напрямку та населених пунктів, які знаходяться на заході, включно мікрорайон Підзамче. Шлях через Замковий міст значно скорочує відстань до центру міста. Вигода відчутна: водії завдяки такому маршруту економлять до 10 км, а з ними, відповідно, пальне та час. Але існує й інша проблема - рух через цю пам’ятку архітектури нині обмежений. Сюди заборонено їхати вантажівкам, а легковикам автомобілям можна лише у відведений час: з 17.00 до 22.00 та з 06.00 до 09.00.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

У КАНЬЙОН КИНУЛИ СМЕРТЬ
Відтепер у Кам’янці-Подільському розпочинається боротьба з використаними люмінесцентними і енергозберігаючими лампочками, які можуть бути надзвичайно шкідливі.
Нині цих енергозберігаючих лампочок накопичилося дуже багато. І якщо за кордоном у вартість такого енергопристрою входить і його подальша спеціальна утилізація, то у нас цей процес носить хаотичний характер.  Утилізацією таких ламп в Україні займається лише одне підприємство Донецької області.
Дуже добре, що ми навчилися рахувати і втілювати в життя різні сучасні технології, зокрема енергозберігаючі. Але головна небезпека люмінесцентних ламп - їх вміст.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

МИ ТЕЖ КАМ’ЯНЧАНИ, І МИ - НЕ ПРОЗОРІ...
Шановна редакціє газети «КлюЧ»! Хочу через Вашу газету від імені мешканців Білановецької набережної звернутися до міських посадовців і повідомити, що кам’янчани живуть не лише в центрі міста. Ми, як і всі люди, працюємо на благо держави, платимо податки, беремо участь у суспільному житті міста. Але про нас посадовці чомусь не дбають. До речі, зарплату вони отримують з наших відрахувань. Усі дні, поки йшов сніг, я бігала різними інстанціями, щоб нам на Білановецьку набережну хоча б пробили дорогу. Врешті-решт не витримала, найняла трактор, заплатила гроші із власної кишені, і дорогу нам прочистили.

ЯК НЕ ПОЗДИХАЛИ ВІД КІНЦЯ СВІТУ, ТО ХАЙ ПОДУШАТЬСЯ ВІД РЕМОНТУ У ПІД’ЇЗДІ
Ось так говорять майстри, що роблять ремонт у під’їзді будинку №48, що по вулиці Червоноармійська. Самі обнюхані ригають від фарби, а двері в під’їзд зачиняють, щоб часом не простудилися. А те, що діти хворі вдома не мають чим дихати, їм все одно, У них робота.
Навіть, пригрозили, що якщо ми будемо відчиняти двері до під’їзду, то вони будуть фарбувати і 31 грудня.
У горлі першить та душить. Звернулися до санстанції, там сказали що їх (такої структури) вже не існує. Так що гуляй наповну сморід та безлад і нікому за тебе заступитися!

СЕРВІС ПО-ОРІОНСЬКИ
Усі ми зараз переживаємо не кращі часи, адже таке явище, як криза, певною мірою ускладнює життя кожному. Все менше й менше з'являється підстав для свята, особливо, якщо це пов'язано з виробничою діяльністю. Тому, коли така нагода випадає, виникає запитання, де провести захід?
Закладів харчування сьогодні сила-силенна, так би мовити, на різний смак. І коли в нашого колективу з'явилася така потреба, то за порадою знайомих наш вибір упав на кафе «Оріон», яке розмістилося в житловому будинку на розі вулиць Лесі Українки та Драй Хмари.

СНІГОПАД. ТРЕТЯ СЕРІЯ
Минулі вихідні продемонстрували чергову серію серіалу під назвою «Снігопад».
Звичайно, дітям - воля: можна покататися на санчатах, побігати на лижах, погратися у сніжки, будувати снігові фортеці та тунелі, а от для дорожніх та комунальних служб снігопад став справжнім страхіттям.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА / Руслана МЕЛЬНИК

ХТО Ж НАСПРАВДІ СТУКАЄ У ВАШІ ДВЕРІ?
або Чого бояться кам’янчани?
Протягом останніх декількох тижнів нашу редакцію «штурмують» телефонними дзвінками схвильовані кам’янчани. Їх турбують питання про те, що це за люди дзвонять у їхні помешкання, чому розпитують про добробут сім’ї, про дітей, чи останні відвідують дитсадки і школи, чи працюють їхні батьки тощо. Одна жінка, за її словами, на момент таких відвідин відлучилася всього на декілька хвилин у крамницю, а дітей залишила вдома самих. «Тепер у мене відберуть дітей?» - схвильованим голосом запитала вона у нас. Багатьом такі відвідини не до душі через підозрілі погляди сусідів, які чомусь упевнені, що якщо вже з «органів» прийшли розпитувати про дітей, значить у сім’ї не все гаразд.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ГІРШЕ НЕ СТАНЕ. ТА ЧИ СТАНЕ КРАЩЕ?
Реформування медичної галузі поступово докотилося і до району. Вже з нового 2013 року районну медицину чекають карколомні зміни. Та чи сприятимуть ці зміни покращенню надання медичної допомоги селянам? Про це ми запитали головного лікаря Кам’янець-Подільської Центральної районної лікарні Якова Цуглевича.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК


Статті 751 — 765 з 877
Початок | Поперед. | 49 50 51 52 53 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

УВАГА! СМІТТЯ!
УВАГА! СМІТТЯ!

Ми – homo sapiens! Але, на жаль, не кожна homo насправді sapiens. І прикладів цьому можна навести чимало. Де не копни – скрізь хоч греблю гати... Сьогодні ж «копнемо» тему, яка зовсім не нова, але у ці дні – знову на піку обговорення.
Частина українців, яка не витримувала режиму #ЗалишайсяВдома, хоча б на кілька годин, але тікала зі своїх домівок. І тікала зазвичай в природу – подалі від благ цивілізації, COVID-19 та тривалої «самоізоляції». Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.