Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

ЖИТТЯ В ДИМУ
Незважаючи на заборону спалювання листя та побутового сміття, люди чомусь і надалі продовжують це робити. Більше того, якщо раніше боялися і палили вночі, то сьогодні... Ранок, обід – це не має значення. Звичайно, найбільше таких проблем у приватному секторі.
Аби хоч якось запобігти цьому явищу, міськвиконком прийняв рішення «Про організацію збору та вивезення опалого листя з території міста». З 8 жовтня до 1 грудня на полігоні ТПВ буде безкоштовно прийматися опале листя від підприємств, установ, організацій та мешканців міста. За виконанням цього рішення слідкуватиме КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом у місті», яка вживатиме дієвих заходів впливу до суб’єктів господарювання, що несвоєчасно прибирають листя з прилеглих територій. За словами директора інспекції Петра Солярика, порушникам загрожує штраф (340-1360 грн для фізичних осіб, 850-1700 грн - для юридичних осіб).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ТЕЩИНОМУ ЯЗИКУ» ЗМІНЯТЬ ПОКРИТТЯ
На превеликий жаль, упродовж останніх декількох тижнів одними із «топових» новин були автомобільні аварії, які трапилися на міжнародній трасі Житомир-Чернівці, зокрема, на ділянці дороги, відомою під назвою «тещин язик». Дві дорожньо-транспортних пригоди з різницею в тиждень, обидві з летальними наслідками, спричинили неабиякий резонанс серед населення нашого регіону. Здається, саме це змусило представників влади, дорожніх служб учергове повернутися до вирішення невирішеної загадки «тещиного язика».

ГАРЯЧА ВОДА БУДЕ. З ПЕРШОГО?
За останніх кілька місяців інформацію навколо припинення-відновлення постачання гарячої води в Кам’янці цілком можна прирівняти до повідомлень із місця бойових дій.
Перше відключення гарячої води відбулося на початку липня. Тоді КП «Міськтепловоденергія» розповсюдило офіційне повідомлення: «У зв’язку із значною заборгованістю за спожитий природний газ, Кам’янець-Подільська філія ПАТ «Хмельницькгаз» припиняє газопостачання для всіх без винятку котелень міста. Відповідно, з 6 липня припиняється постачання гарячого водопостачання для всіх категорій споживачів». Через тиждень, а саме 13 липня, гаряче постачання в місті відновилося.
Та менш ніж через місяць з’являється наступне повідомлення від нашого комунального гіганта. «Відповідно до розпорядження міського голови щодо зупинки котелень міста, з метою проведення профілактичного ремонту обладнання та мереж, з 7 до 21 серпня у Кам’янці-Подільському буде припинено постачання гарячої води. Це є плановий профілактичний ремонт, який передбачений «Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж».
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ДІТИ - НАШІ КВІТИ
... От тільки де ж їм квітнути, коли садків не вистачає?

- Ти вже записала свого малюка у дитячий садок? - поцікавилася мама двомісячного немовляти в матусі трьохмісячної дитини.
- Ні, - відповіла та, поправляючи брязкальця в колясці. - Ще рано, встигну.
- Дивися, щоб не було запізно. Ми записалися майже одразу після народження і були у списку вже восьмими!     
Якщо ще декілька років тому такий діалог вважали б жартом, то сьогодні це цілком реальна ситуація. Батьки знають, що дитячих садків у місті не вистачає, а якщо вони ще й хочуть, щоб їхні діти потрапили у найкращий, то мають записати їх до нього у перші ж місяці після народження.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ПАРКУВАННЯ НАД ПРІРВОЮ
Чому деякі чиновники ні сном ні духом не відають про екстремальні автостоянки в центрі міста?

Якщо ви не належите до співробітників спецслужб, але дуже хочете опанувати мистецтво екстремального водіння, то вам пряма дорога на автостоянку гуртового ринку «Династія». Там майже посеред парку, біля самісінького озера, водії-любителі намагаються спочатку заїхати на стоянку, десь посеред дерев, іноді над прірвою примостити свого чотириколісного коня, швиденько збігати за покупками, аби чим швидше виїхати, поки авто не взяли у кільце машини, котрі під’їхали пізніше, і, нарешті, маневруючи з добрих півгодини, спробувати виїхати зі стоянки, не зачепивши ні сусідніх машин, ні дерев-маятників, натицьканих по боках, а ще якось розминутися з машинами, котрі тільки заїжджають на стоянку. За такий «урок водіння» з вас, як годиться, знімуть плату - 3 грн. Сума ніби й незначна, а вражень за ці гроші! Банджи-джампінг, як-то кажуть, відпочиває.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«ТАК!» - СКАЗАЛИ
От тільки не уточнили, «коли?»

ТЮЛЬЦІ В БАНЦІ КОМФОРТНІШЕ
Готуючи минулотижневий матеріал про відміну оцінювання уроків фізкультури в молодшій школі, мені потрібно було поспілкуватися з медперсоналом дитячої поліклініки. Я завітала туди за декілька днів перед початком нового навчального року і жахнулась від побаченого - у вузесеньких коридорах поліклініки яблуку ніде було впасти! Мало не сотні дітей разом із батьками підпирали стіни й двері. Більшість з них прийшла на профогляд перед початком навчання, але було й чимало хворих, особливо діток молодшого віку. Дитячий плач змішався з батьківським криком: «Куди пхаєтеся?!», «А де ж нам пройти?», «Не штовхайтеся!». Батьки, м’яко кажучи, були незадоволені тим, що до цієї пори для дитячої поліклініки не знайдено в місті кращого, а головне, більшого приміщення.
- Ми з дітьми тут як тюлька в банці, - скаржиться одна з мамів. - Черги довгі, повернутися ніде, дихати нічим. З донькою час від часу виходимо на вулицю, щоб ковтнути свіжого повітря - і назад у цю «божевільню».
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ОЦІНКА: СТИМУЛ ДО РОЗВИТКУ ЧИ КРОК ДО СМЕРТІ?
Низка смертельних випадків, які траплялися протягом останніх декілька років на уроках фізичної культури (останній - у жовтні минулого року в Чернівецькій області, коли під час забігу на 60 м в учня 8-го класу раптово зупинилося серце), призвела до того, що Міністерство освіти та науки зменшило нормативи для школярів. Та цього, напевно, виявилося замало. Цьогоріч чиновники пішли далі. За офіційною інформацією освітнього відомства, відповідно до нової навчальної програми з фізичної культури, для учнів 1-4 класів відмінено оцінювання з цього предмета в початковій школі. Скоріш за все, уже наступного року така ж інновація буде впроваджена і в середній школі.
Але чи дійсно таке нововведення є необхідним, і якими можуть бути його наслідки? Спробуймо помірковувати, долучивши до розмови спеціалістів.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

МОСКІТНІ СІТКИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ЖИТТЯ?
Повідомлення про те, що з вікна багатоповерхівки знову випала малолітня дитина, на жаль, стали для нас звичними. Тільки за останній рік в Україні таких випадків - декілька десятків.
Так, лише протягом останнього місяця в Полтавській області дівчинка сперлася на москітну сітку пластикового вікна і випала звідти. З тяжкими тілесними ушкодженнями її доправили до лікарні.
Схожий випадок стався і в Харкові. Однорічний хлопчик виліз на підвіконня і випав з вікна, спершись на москітну сітку. Дорогою до лікарні маля померло.
У Вінниці 11-місячний малюк видряпався на підвіконня, і обпершись на погано закріплену москітну сітку, звалився додолу.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЯК ЖИТИ У ТРАНСФОРМАТОРНІЙ БУДЦІ?
або Кого цікавлять трійко діток, коли під загрозою бізнес?

Здавалося б, ну що поганого можна очікувати від квітів - ніжних, тендітних, пахучих дарунків природи? Як виявилося, вони здатні не лише заважати нормальному існуванню, а й навіть зробити його нестерпним...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

КАМ’ЯНЧАНИ БАЧАТЬ БАГАТО
Між шостою і сьомою годинами ранку мешканців будинків Васильєва, 7, 13а і 13б підняв гуркіт. Люди кинулися до вікон і побачили, що хтось зрізає дерева біля контейнерних майданчиків. На запитання: «Ви хто і що робите?», отримали у відповідь: «Ми - кам’янчани! У нас робочий день так рано починається!». Люди викликали міліцію. Дозволів на знесення двох верб і двох тополь не було пред’явлено навіть опергрупі, яка прибула на місце події. Як з’ясувалося пізніше, ці дерева зрізали на вимогу якихось невстановлених мешканців. Дивно не це, а те, що в таку ранню годину дерева були зрізані.
Не зрозуміло, чому такі «ранні працівники» спритно не спрацювали на повідомлення служби міськвиконкому «105», мешканців з Північної, 106, коли вони 21 липня просили зрізати небезпечну розчимхану вітром березу, яка 4 серпня таки зламалася і, впавши, перегородила проїжджу частину.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ШУКАЄШ СМЕРТІ? СТАНЬ ПІД БАЛКОНОМ
Декілька днів тому разом з 4-річним сином виходжу з магазину «Прометей-17», що на вул.Шевченка, 11, і чую за плечима гуркіт. Повертаюся... і ледве не втрачаю свідомість: у двох метрах від нас лежить величезна брила штукатурки, яка обвалилася з балкону другого поверху.
ХОДІННЯ ПО МУКАХ
На той гуркіт з магазину вибігає прибиральниця.
- Та скільки ж можна це терпіти?! - бідкається молодиця. - Нікому немає діла до того, що майже в центрі міста житловий дім розсипається. Та вже хай би там розсипався, якби ж під ним не ходили постійно турми людей.
Біля нас зібралося декілька перехожих, серед яких і мешканці цього будинку, які, зокрема, зазначили, що вже неодноразово зверталися і у міськвиконком, і у КП «ЖЕК №2», на балансі якого знаходиться будинок, але ніхто нічого не робить.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ВІД ДОМОФОНА ВЖЕ ФОНИТЬ, або Хто ж насправді перекручує факти?
Зранку минулого четверга в редакцію газети надійшов лист від директора департаменту житлової політики, доріг та інфраструктури міста Сергія Середюка, в якому Сергій Миколайович розкритикував статтю «А ви отримали «листи щастя»? Якщо ні, то ви досі неодомофонені» (надрукована 10 липня). Позицію департаменту ЖПДІ щодо цього питання редакція надрукувала у минулому номері. Її назва «Суспільна думка одного під’їзду - суспільна думка всього міста».
Лист від міського виконавчого органу ми отримали буквально у день друку газети, а тому не мали змоги підготувати конструктивну відповідь. Тільки з цієї причини пропонуємо вам, шановні читачі, зокрема і співробітники департаменту ЖПДІ, прочитати її сьогодні.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЯКЩО АПТЕКИ - ЦЕ МІСЦЕ ДЛЯ ДОСЛІДІВ, То ми з вами піддослідні...
Не лише у нашому місті, а й у всіх регіонах України аптечний бізнес набуває чималих обертів, а отже контролювати його стає все важче. Як наслідок, майже половина ліків, які реалізуються в аптечній мережі, - фальсифікат. Щоб хоч якось покращити ситуацію, МОЗ України планує ввести обмеження на кількість аптек, встановивши норму з розрахунку одна аптека на 5 тисяч міського населення. Що ж до районних центрів, то там кількість аптек регулюватиметься відстанню у 400 м між ними.   
Така практика для багатьох європейських країн вже давно є нормою. Зокрема, у Данії одна аптека обслуговує 17 тисяч населення.
Я поцікавилася в начальника міського управління охорони здоров’я Юрія Пливанюка, скільки аптечних закладів функціонує у Кам’янці. За його словами, понад 60 одиниць. А отже майже 40 аптек зовсім скоро можуть зникнути з мапи міста. Цікаво лише, хто проводитиме «природний відбір» і скільки коштуватиме «відібраним» власникам аптек можливість й надалі реалізовувати свою продукцію.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

Доброго дня вам, шановна редакціє газети «Ключ»!
Я - ваш прихильник з дня вашого початку! Купував кожен номер, а тепер вже з’явилась можливість виписати.
Шановна редакціє, хочу написати вам про проблему бджільництва, так як 19 серпня на Яблуневий Спас припадає ще й День пасічника. Бджільництвом я самостійно занявся ще у 14 років. Від людей похилого віку наслухався, як колись сильно й стрімко в колгоспах розвивалося бджільництво, яка шалена була кількість бджолосімей.
У мене прадід займався бджільництвом і, проживаючи в Молдові, возив кіньми мед аж до Чернівців! Зараз же одиниці пасік знаходяться у приватних підприємців, решта - в любителів. Дотація пасічникам від держави мізерна, закупівельні ціни на цукор, ліки та інвентар - високі. Але все ж таки є у цій країні оптимісти-бджолярі, які сподіваються на краще життя й допомогу від держави, хоч попередній Президент «перший пасічник України» навіть оком не моргнув у бік цієї галузі.

ЯК КІСТКА У ГОРЛІ
Епопея навколо магазину «Еталон», що на вул.Драгоманова, 14а, триває вже не перший рік. Нарешті мешканцям будинку, в якому знаходиться цей магазин, увірвався терпець. Вони написали колективну скаргу у міськвиконком з проханням навести лад щодо режиму роботи цього закладу.
З 2009 року цей магазин працює з 06.00 до 24.00. Але, як зазначають жителі, саме опівночі й починається справжнє життя торговельного закладу. Там навіть відбувається заборонена після 23.00 торгівля алкогольними напоями. Постійні крики, сміх, лайка, гучна музика під вікнами людей продовжуються чи не до ранку, а двір будинку перетворився на справжнісінький притон. Батьки, які зранку виводять малюків на прогулянку, біля лавочок натикаються на порожні пляшки, недопалки, використані шприци й, навіть, презервативи.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК


Статті 736 — 750 з 830
Початок | Поперед. | 48 49 50 51 52 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

У ШКОЛАХ – НОВЕ МЕНЮ
У ШКОЛАХ – НОВЕ МЕНЮ Уже понад рік в Україні реалізується програма оновлення харчування у школах. За рецептами «Нового шкільного харчування», які розробив кулінарний експерт Євген Клопотенко, годують учнів понад 1000 українських шкіл. 
У рамках проекту було розроблено «Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах», а також план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільні їдальні по всій Україні. Ідею з новим харчуванням у школах підтримали і Міносвіти,...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.