Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

«РЕВІЗОР» НЕ ЗОВСІМ КОМПЕТЕНТНИЙ, АЛЕ СМОРОДУ ЦЕ НЕ ЗАВАЖАЄ
На проблему «з бородою» та вічним смородом, здається, звернули увагу у верхах. Але, в результаті виявилося, що так, як вони звернули увагу, то хай би взагалі не знали...
Звернення від депутатів міської та районної рад на ім’я Президента та Прем’єр-міністра щодо проблеми ДП «Довжоцький спиртовий завод» не так давно потрапило до адресатів. Після розгляду, як часто буває, його «косяком» направили на вивчення чиновникам нижчої ланки. Таким чином директиву «спустили» до області. Днями у місто завітала начальник управління харчової промисловості в Хмельницькій області Катерина Алєніна. Разом з начальником агропромислового розвитку РДА Ігорем Гаєм вони відвідали ДП «Довжоцький спиртовий завод», аби на власні очі побачити проблему.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧИ ТІЛЬКИ СПЕКА ПЕРЕТВОРИЛА ГОЛОВНУ ДОРОГУ В ЛИЖНЮ?
Схоже, що спеку не витримує не лише людський організм, але й інфраструктура, зокрема, дороги. Висока температура, яка накрила наш регіон та і всю державу, завдає значної шкоди.
За декілька тижнів головну автотрасу, що з’єднує наше місто із Хмельницьким та Чернівцями, просто не впізнати. По ній на «низькому» автомобілі не проїхати. А якщо хтось і наважиться на цей відчайдушний крок, то має всі шанси залишити свого залізного коня без днища.

Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

УВАГА! КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО! НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ!
Утім нам, як Нікулінським зайцям, - все одно!

Літо вже перевалило за середину, а отже попереду нас чекає найкомфортніша оксамитова пора. Не кожен може дозволити собі провести відпустку на морі, а у когось тієї відпустки взагалі влітку немає. Тому вихідні більшість кам’янчан проводять на берегах місцевих річок. І мало хто з них задумується, яку небезпеку приховують у собі каламутні води Кам’янеччини...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«ЧОМУ НАС ВИКИДАЮТЬ НА ВУЛИЦЮ?»
На адресу редакції надійшов лист від декількох кам’янчан, стурбованих тим, що їм, як безробітним, у Центрі зайнятості не пропонують роботу за спеціальністю, а за відмову стати двірниками знімають з обліку. Зокрема, в листі зазначено:
«...Чому на біржі безробітним після шести місяців пропонують роботу не за спеціальністю? Якщо людина відмовляється, її після другої відмови знімають з обліку. Співробітники Центру зайнятості пропонують людям, які все життя проробили чи то електриками, чи водіями, чи операторами котелень, йти в двірники або вчитися. За півтора роки до пенсії вчитися?! 
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЧОМУ ПРОЇЗД У НАШИХ МАРШРУТКАХ КОШТУЄ МАЙЖЕ СТІЛЬКИ Ж, ЯК У КИЇВСЬКИХ?
...А от відстані, котрі проходять ці маршрутки, відрізняються у рази.

Минулого тижня в редакцію звернулася кам’янчанка Неля Сергіївна, яка досить часто буває у відрядженнях у Києві. Її дивує той факт, що як у Кам’янці, так і в Києві проїзд у маршрутках майже однаковий. За словами жінки, лише на деяких київських маршрутах проїзд коштує 2,50 грн, а в більшості - 2 грн.
- Якщо в Києві я їду 40-50 хвилин, щоб дістатися до потрібної мені зупинки, то в Кам’янці - всього 7-10, а плачу за проїзд однаково. Де тут логіка? Виходить, що місцеві перевізники не просто заробляють, швидше наживаються на пасажирах, - зауважила Неля Сергіївна.
А й дійсно, чому ми, маючи у декілька разів нижчі зарплати, їздячи на маршрутках, більшість з яких, на відміну від київських, «на ладан дихають», та долаючи тими маршрутками всього декілька кілометрів, а не кільканадцять, платимо за проїзд на рівні з киянами?
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗРОБИТИ СОБОРНУ ПІШОХІДНОЮ – НЕ ПРОБЛЕМА. ПРОБЛЕМА, ЯК ДІСТАТИСЬ ДО БУДИНКІВ
Підприємці, чиї торгівельні об’єкти розташовані на вулиці Соборній, знаходять різні шпаринки, аби автомобілем проїхати до свого магазину. Вони висловлювали незадоволення рішенням зробити із Соборної пішохідну вулицю, оскільки у них існує проблема із розвантаженням товару. Та чомусь підприємці не дивляться у бік інших містах, як там відбувається цей процес? А вихід дуже простий: якщо немає змоги під’їхати до магазину з тильного боку, то доставка товару проводиться або ввечері, або раненько, коли це не заважає пішоходам.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

АПТЕКА №5 «МАТЕРІ І ДИТИНИ» ПРАЦЮЄ
Щоправда, ліки в ній так і не виготовляють
На одному з нещодавніх брифінгів заступник міського голови Василь Сукач повідомив, що на Черемушках відновила свою роботу аптека №5 «Матері і дитини». Василь Олександрович зазначив, що окрім реалізації готових препаратів, у ній виготовляють чималий спект ліків на замовлення. Ми вирішили перевірити, чи так це насправді.
За словами в.о. завідувача аптеки Марії Кінзерської, аптека розпочала свою роботу ще у травні. Вона має ліцензію на реалізацію психотропних та наркотичних препаратів, а також займається продажем готових ліків. Що ж до виготовлення останніх, то цей процес планується (!) розпочати у вересні-жовтні. Нині у приміщенні, де виготовлятимуть препарати, відбувається ремонт.

Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

БУДІВЕЛЬНИКИ - БЕЗ ГРОШЕЙ, ОФІЦЕРИ - БЕЗ КВАРТИР
У грудні минулого року було урочисто розпочато будівництво будинку для військовослужбовців на просп.Грушевського, 50 (територія військового містечка №5, колишні військові медсклади). Відповідний договір про зведення 108-квартиного будинку підписав директор ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-Трансбуд» Володимир Мужило та керівництво Подільського управління капітального будівництва Міністерства оборони України. Це, так звана, друга черга.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

КОГО ПРИЗНАЧАТЬ «ВИННИМ»?
Стаття «Що попові можна, то… - зась!», яка вийшла в минулому числі нашої газети, викликала небувалий резонанс серед громадськості. Нагадаємо, в ній йшла мова про будівництво, руйнівне для Смотрицького каньйону та історико-архітекнурного вигляду Старого міста. Воно відбувається неподалік Хрестовоздвиженської церкви (Московський патріархат), національної пам’ятки архітектури. До речі, єдиної дерев’яної церкви на території нашого міста. Як нам вдалося з’ясувати, будівництво відбувається під керівництвом настоятеля цієї церкви. За словами священиків, тут має бути будинок для священика, притулок для бездомних та господарські приміщення.
Після того, як цей факт набув такого розголосу, на цю подію не мала права не відреагувати влада. Одразу ж, у понеділок, спеціальна комісія за участю фахівців виїхала на місце будівництва. Щоправда, знову ж таки, практично жодної офіційної інформації стосовно результатів цього виїзду нам ніхто не надає.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ / Тетяна ШУХАНОВА

ЧОМУ МЕШКАНЦІ ОДНОГО ІЗ ПІД’ЇЗДІВ НЕ СПЛЯТЬ УНОЧІ?
Ситуація серед мешканців під’їзду №4, що у будинку №9 на вул.Князів Коріатовичів, схожа до панічної. Старенька бабуся, яка мешкає на третьому поверсі, не дає сусідам спокою ні вночі, ні вдень. І це триває вже декілька тижнів поспіль. Близько опівночі старенька виходить на балкон своєї квартири й несамовито волає: «Караул! Допоможіть!». І так триває до ранку. Від такого крику не лише не можуть спати мешканці будинку №9, але й жителі сусідніх багатоповерхівок. Сусіди кажуть, що жінка, коли бачить на вулиці знайомих, просить у них їжу, мовляв, уже декілька днів і крихти в роті не мала. Окрім того, бабуся викидає зі своєї квартири речі. Щоранку на прилеглій клумбі валяються светри, халати та різне ганчір’я.

І ХТО СКАЗАВ, ЩО МЕТЕЛИК БЕЗНЕВИННИЙ?
Ви все ще вважаєте колорадського жука найбільшим лихом присадибної ділянки? Ви ще не бачили найбільшого лиха! А воно вже декілька років поспіль впевненно крокує територією України. У серпні-вересні минулого року воно показало своє справжнє обличчя майже в 20-ти областях України, зокрема і в нашій. А цього року вже наприкінці червня страшний ненажера взявся до роботи. У сусідньому, Чемеровецькому районі, а також вже у декількох селах Кам’янеччини, в основному Придністровської зони, господарі у розпачі розводять руками, безпорадно дивлячись на страхіття.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗАРУЧНИКАМИ ЦЕРКОВНИХ ЧВАР СТАЛИ КАМ’ЯНЧАНИ
Конфлікти у місцевій Українській автокефальній православній церкві (УАПЦ) відбуваються тривалий час. Сьогодні тут теж неспокійно.
Після того, як отець Адріан став єпископом, на його місце служити в церкві Богоявлення Господнього (приміщення Консисторії) прислали отця Валерія. Та це чомусь не сподобалося отцю Ігорю, колишньому настоятелю цієї церкви. Частина прихожан пішла за отцем Ігорем на мікрорайон Жовтневий (вул.30 років Перемоги), де виділена земельна ділянка на будівництво храму (УАПЦ).
Увесь червень то одні, то інші збивали замки на вагончику й воротах огорожі навколо майбутньої церкви. Апогею конфлікт досяг 1 липня. Прихожани, які пішли за отцем Ігорем, прийшли на недільне Богослужіння, однак потрапити на огороджену територію не змогли. Отець Валерій, якого призначили сюди адмініструвати (отримав відповідний наказ від єпископа Адріана), не пускав їх на територію. Розлючений натовп жіночок поважного віку почав виливати на «не чужого» священика всю свою лють. Вперше почула, що віруючі люди у неділю біля святині обзивають іншу людину, та ще й священика: «чорт», «біс», «хвостатий», «рогатий». Були такі фрази та слова, які просто не витримають жодної цензури.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЦЕЙ П’ЯНКИЙ П’ЯНИЙ ПРИСМАК ДИТИНСТВА,або Хто наливає нашим дітям?
Українське село у вечірню літню пору особливо привабливе. Недарма ж його оспівували у своїх творах геніальні Шевченко, Гоголь, Нечуй-Левицький тощо. Після важкого робочого дня молодь збирался на вечорниці. Веселі та сумні пісні в обіймах з легеньким туманом поволі котилися над річкою, закохані пари прогулювалися вулицями. Іноді погавкували бровки на обійстях, або сполохані пташки розрізали повітря своїми крилами.
З тих давніх часів у селі змінилося багато чого. Замість сердечного, пронизливого «Ой, у зеленому садку...» біля місцевих генделиків з мобільників гримає «Чумачечая весна». Завзятий спів Потапа й Насті час від часу перекрикує брутальна лайка сучасної молоді, розігрітої зеленим змієм. І навіть не те страшно, що таке дозвілля стало майже чи не щоденним, а те, що п’яному парубкові або дівчині заледве - 15-16 років.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

НАМ СКАЖУТЬ ПРАВДУ?
З міського бюджету виділено 30 тисяч гривень на проведення незалежної екологічної експертизи. Представники влади зазначають, що експерти проведуть аналіз повітря, води, ґрунтів у різних частинах міста. Основний акцент робиться на захисні зони навколо найбільш небезпечних підприємств – ВАТ «Подільський цемент», ПАТ «Модуль», ВАТ «Камянець-Подільський м’ясокомбінат».

Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ЩО ПОПОВІ МОЖНА, ТО... - ЗАСЬ?
Ми прекрасно усвідомлюємо усю серйозність цього факту. Також добре знаємо, на який супротив ми можемо наштовхнутися не тільки з боку духовенства, а й представників влади. Проте...
Впродовж двох тижнів з вуст громадськості, відвідувачів Старого міста звучить одне запитань: «Що відбувається неподалік Хрестовоздвиженської церкви?»
А дійсно, що?
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ / Тетяна ШУХАНОВА


Статті 736 — 750 з 809
Початок | Поперед. | 48 49 50 51 52 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

МОЖЕ ДІЙДЕМО ДО ЄВРОПИ
МОЖЕ ДІЙДЕМО ДО ЄВРОПИ З 2003 року ми святкуємо День Європи в Україні, але європейцями за цей час так і не стали. Парадоксально, чи не так?
А ще більш дивний інший факт: варто лишень будь-кому з наших поїхати за кордон, як він стає чемним, культурним, дисциплінованим і законослухняним. Повертається додому – і знову те саме.
Ми живемо в Європі, дозволяючи собі не дотримуватися ані букви закону, ані європейських стандартів. Звідкіля це?Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.