Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

ПРАЛЬНИЙ ПОРОШОК. ЧИСТОТА ЧИ ЗАБРУДНЕННЯ?
Чи запитували ви себе: безпечним є порошок, яким ви перете білизну, одяг? Чи не шкідливим є засіб, яким ви миєте посуд? Ніколи! А даремно...
Світова гігієнічна наука відносить ці засоби до найбільш небезпечних для здоров'я людини. Це пояснюється їхнім масовим розповсюдженням, а також постійним (упродовж усього життя) контактом з людиною. Десятки кілограмів та літрів прального порошку, миючого засобу кам’янчани використовують щодня. А скільки за тиждень, місяць, рік?..
І хоча виробництво пральних порошків та миючих засобів не стоїть на місці, за останні декілька десятиліть створено нові, більш гігієнічно-безпечні рецептури пральних порошків, однак проблему безпеки все ще не вирішено.

У ШКОЛАХ ЗНОВУ ОГЛЯДАТИМУТЬ ДІТЕЙ
Протягом останніх двох років медичне обстеження школярів проводилось спеціалістами лише на базі дитячих поліклінік. Експеримент видався невдалим. Багато українських дітей взагалі не проходили медогляду, або ж він був поверхневим (та й, врешті, яким іще він міг бути, коли під кабінетами лікарів яблуку ніде було впасти!). Батьки забили на сполох. За словами міністра освіти, науки та спорту Дмитра Табачника, під час проведення загальноукраїнських батьківських інтернет-зборів за рішення відновити медичні огляди у школах висловилося майже 85% батьків.
Прислухаючись до їхньої думки, 14 січня Кабмін прийняв постанову про повернення профілактичних медичних оглядів у навчальних закладах.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ДЕЩО Й ПОПОВІ ЗАСЬ!
Чи стануть меншими апетити священиків?
Останнім часом усе частіше чуємо скарги священнослужителів УПЦ МП (Українська Православна Церква Московського Патріархату) на нашого брата-журналіста, мовляв, обмовляємо отців церкви злим і не завжди тихим словом. Та хіба таке відбувається без причини? Ректор Донецького Християнського інституту, релігієзнавець Михайло Черенков пояснює: «Те, що ми часто спостерігаємо елементи розкішного життя ієрархів МП, свідчить не про святість представників інших традицій, а про небувалий розгул церковного матеріалізму, втрату почуття міри, реальності, про самовпевненість і безкарність духовенства».
Коли Божі слуги роз’їжджають на автомобілях представницького класу, які іноді вартують понад сотню тисяч доларів США, то цікавість на кшталт, звідки така розкіш у країні, яка ледве зводить кінці з кінцями, виникає не лише у представників мас-медіа, але й у звичайних вірян.  

ТРИ ГРИВНІ, АБИ ШВИДШЕ ДОЇХАТИ ДО МІСТА
Їхати чи не їхати через Старе місто!? Майже шекспірівська дилема стоїть перед водіями, які прямують до (від) Кам’янця з (до) тернопільського напрямку та населених пунктів, які знаходяться на заході, включно мікрорайон Підзамче. Шлях через Замковий міст значно скорочує відстань до центру міста. Вигода відчутна: водії завдяки такому маршруту економлять до 10 км, а з ними, відповідно, пальне та час. Але існує й інша проблема - рух через цю пам’ятку архітектури нині обмежений. Сюди заборонено їхати вантажівкам, а легковикам автомобілям можна лише у відведений час: з 17.00 до 22.00 та з 06.00 до 09.00.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

У КАНЬЙОН КИНУЛИ СМЕРТЬ
Відтепер у Кам’янці-Подільському розпочинається боротьба з використаними люмінесцентними і енергозберігаючими лампочками, які можуть бути надзвичайно шкідливі.
Нині цих енергозберігаючих лампочок накопичилося дуже багато. І якщо за кордоном у вартість такого енергопристрою входить і його подальша спеціальна утилізація, то у нас цей процес носить хаотичний характер.  Утилізацією таких ламп в Україні займається лише одне підприємство Донецької області.
Дуже добре, що ми навчилися рахувати і втілювати в життя різні сучасні технології, зокрема енергозберігаючі. Але головна небезпека люмінесцентних ламп - їх вміст.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

МИ ТЕЖ КАМ’ЯНЧАНИ, І МИ - НЕ ПРОЗОРІ...
Шановна редакціє газети «КлюЧ»! Хочу через Вашу газету від імені мешканців Білановецької набережної звернутися до міських посадовців і повідомити, що кам’янчани живуть не лише в центрі міста. Ми, як і всі люди, працюємо на благо держави, платимо податки, беремо участь у суспільному житті міста. Але про нас посадовці чомусь не дбають. До речі, зарплату вони отримують з наших відрахувань. Усі дні, поки йшов сніг, я бігала різними інстанціями, щоб нам на Білановецьку набережну хоча б пробили дорогу. Врешті-решт не витримала, найняла трактор, заплатила гроші із власної кишені, і дорогу нам прочистили.

ЯК НЕ ПОЗДИХАЛИ ВІД КІНЦЯ СВІТУ, ТО ХАЙ ПОДУШАТЬСЯ ВІД РЕМОНТУ У ПІД’ЇЗДІ
Ось так говорять майстри, що роблять ремонт у під’їзді будинку №48, що по вулиці Червоноармійська. Самі обнюхані ригають від фарби, а двері в під’їзд зачиняють, щоб часом не простудилися. А те, що діти хворі вдома не мають чим дихати, їм все одно, У них робота.
Навіть, пригрозили, що якщо ми будемо відчиняти двері до під’їзду, то вони будуть фарбувати і 31 грудня.
У горлі першить та душить. Звернулися до санстанції, там сказали що їх (такої структури) вже не існує. Так що гуляй наповну сморід та безлад і нікому за тебе заступитися!

СЕРВІС ПО-ОРІОНСЬКИ
Усі ми зараз переживаємо не кращі часи, адже таке явище, як криза, певною мірою ускладнює життя кожному. Все менше й менше з'являється підстав для свята, особливо, якщо це пов'язано з виробничою діяльністю. Тому, коли така нагода випадає, виникає запитання, де провести захід?
Закладів харчування сьогодні сила-силенна, так би мовити, на різний смак. І коли в нашого колективу з'явилася така потреба, то за порадою знайомих наш вибір упав на кафе «Оріон», яке розмістилося в житловому будинку на розі вулиць Лесі Українки та Драй Хмари.

СНІГОПАД. ТРЕТЯ СЕРІЯ
Минулі вихідні продемонстрували чергову серію серіалу під назвою «Снігопад».
Звичайно, дітям - воля: можна покататися на санчатах, побігати на лижах, погратися у сніжки, будувати снігові фортеці та тунелі, а от для дорожніх та комунальних служб снігопад став справжнім страхіттям.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА / Руслана МЕЛЬНИК

ХТО Ж НАСПРАВДІ СТУКАЄ У ВАШІ ДВЕРІ?
або Чого бояться кам’янчани?
Протягом останніх декількох тижнів нашу редакцію «штурмують» телефонними дзвінками схвильовані кам’янчани. Їх турбують питання про те, що це за люди дзвонять у їхні помешкання, чому розпитують про добробут сім’ї, про дітей, чи останні відвідують дитсадки і школи, чи працюють їхні батьки тощо. Одна жінка, за її словами, на момент таких відвідин відлучилася всього на декілька хвилин у крамницю, а дітей залишила вдома самих. «Тепер у мене відберуть дітей?» - схвильованим голосом запитала вона у нас. Багатьом такі відвідини не до душі через підозрілі погляди сусідів, які чомусь упевнені, що якщо вже з «органів» прийшли розпитувати про дітей, значить у сім’ї не все гаразд.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ГІРШЕ НЕ СТАНЕ. ТА ЧИ СТАНЕ КРАЩЕ?
Реформування медичної галузі поступово докотилося і до району. Вже з нового 2013 року районну медицину чекають карколомні зміни. Та чи сприятимуть ці зміни покращенню надання медичної допомоги селянам? Про це ми запитали головного лікаря Кам’янець-Подільської Центральної районної лікарні Якова Цуглевича.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

 СНІГОПАД. ПОКИ ЩО ДВІ СЕРІЇ
У селах району відчувається дефіцит продуктів харчування
Зважаючи на величезну кількість снігу, яка випала впродовж останніх днів, дехто почав жартувати, що кінець світу наступить не у вигляді всесвітнього потопу, а снігового замету. Як кажуть у таких випадках, у кожному жарті є доля правди.
Синоптики ще за два дні до настання снігопаду попереджали, що нашу державу може зачепить циклон з Балкан, який принесе із собою сильні опади у вигляді снігу. Так і сталося.
Головним чином найбільший сніжний удар припав на три регіони держави – Хмельницьку, Тернопільську та Чернівецьку області. На Хмельниччині ж найбільше опадів прийшлося саме на Кам’янеччину.

Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

УЛЬТИМАТУМ ВІД ГАВРИЛІВЧАН
Цього тижня до нашої редакції звернулося декілька мешканців села Гаврилівці, яких вкрай обурює ситуація щодо постійного відтерміновування підключення газу в їхньому селі. Люди скаржаться, що влада обіцяла їм підключити газ ще до різкого похолодання. Селяни витратили чимало коштів (майже по 15 тисяч гривень з кожного обійстя) на обладнання і оплату роботи працівникам, сподіваючись, що цю зиму зустрінуть у комфорті та теплі. А натомість вони змушені мерзнути, бо не всі забезпечили себе достатньою кількістю дров та вугілля, вірячи обіцянкам про газове благо. Селяни попросили нас надрукувати їхнього листа-звернення, сподіваючись, що високопосадці нарешті почують їх. А якщо ні, то...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«МАМО МОЯ, ...НЕ ЗАЛИШАЙ МЕНЕ НІКОЛИ!»
Як живеться заробітчанським дітям?
17-річну Надію мама залишила зовсім маленькою: дівчинці заледве виповнилося 3 рочки. Поки матір заробляла євро в Італії, дитиною опікувався молодший брат заробітчанки (їхні батьки загинули в аварії). Уперше жінка приїхала додому, коли Надійці вже було 7 років. Дитина не впізнала її, навіть підійти не наважувалася. Сяк-так якийсь контакт вдалося налагодити, аж тут минув місяць - заробітчанці час повертатися. Наступного разу мати приїхала через два роки. Час минав. Надійка усвідомлювала, що за кордоном живе її віртуальна мама, яка щотижня телефонує, щомісяця висилає гроші та передачі, але вона зовсім не любить свою доньку. «Якби любила, давно б повернулася, - стверджує нині дівчина. - Чого їй ще бракує? Влітку приїдить у відпуску, покрутиться і знову збирає валізу, бо, мовляв, у Кам’янці немає що робити. Але ж тут живу я, її дитина! Хіба так можна!?»
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗАПАХ БАРДИ ЗРУШИЛИ З МЕРТВОЇ ТОЧКИ
Хоча би вийшли на старт усі учасники забігу. Принаймні, так можна охарактеризувати ситуацію навколо знешкодження смороду барди з Довжоцького спиртзаводу.
1 грудня за круглим столом зібралися усі сторони.
Народний обранець Володимир Мельниченко, який отримав від громади міста наказ виборців, разом з секретарем міськради Василем Сенюком згуртували навколо цього «смердячого» питання зацікавлених людей. Цього разу окрім директора Центру інновацій, інвестицій та міжнародних зв’язків НАНУ Володимира Єговкіна, генерального директора словацької компанії Василя Стойки (запропонувала місту нові технології щодо боротьби з бардовідходами та займається комплексною програмою очистки і дезінфікації питної, технічної та стічної вод), директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука, еколога міста Наталії Татаріної, активістів руху проти смороду в місті, завітав на зустріч навіть (!) директор ДП «Довжоцький спиртовий завод» Олексій Мельник.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА


Статті 676 — 690 з 798
Початок | Поперед. | 44 45 46 47 48 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu


 

ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО
ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО Від початку грудня ми підсвідомо починаємо жити в передчутті свят. Інколи здається, що весь цей місяць – це суцільне велике свято з невеликими інтервалами, як то кажуть з перервами на рекламу. Але нам в ці дні хочеться чогось світлого, доброго та чистого. Щоб була присутня легкість на душі і думки не були запорошені буденними дрібницями, які інколи заганяють нас в куток. Та найбільше цих свят, напевно, чекають наші діти. Наше майбутнє, наша радість та той міцний фундамент, заради якого нам хочеться...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.