Перейти на мобільну версію сайту


23.05.2014

ЗАМІСТЬ ДІАЛОГУ - БАЛАГАН

Після гучної акції проти директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука, яку представники «Правого сектору» провели на мосту «Лань, що біжить», пристрасті не вляглися, навпаки, набули більшого розмаху.
Намагання влади до відкритого діалогу та примирення не дали позитивних результатів. Депутатський клуб, проведений 19 травня, був зірваний настільки нахабно, що, здавалося, цю виставу розіграли за здалегідь спланованим сценарієм. Тільки от хто режисер цього шоу, котрий залишив у дурнях міську владу та громаду?
Відповідь не забариться, а наразі повернемося до депутатського клубу, на якому «засвітилось» нове міське угрупування - «Міська варта».

ПОЧУЛИ, ТА НЕ КОЖНОГО
Не встиг міський голова Михайло Сімашкевич оголосити про початок роботи депклубу, як до мікрофона прорвався голова Громадської ради Олег Гільовський. Із обуренням він зачитав про коментарі, які дав журналістам лідер місцевого «Правого сектору» Олександр Кравченко, мовляв, на нього і його команду посипалися погрози, тому вони поки що жодних акцій проводити не будуть, адже вони дізналися, що «плануються серйозні провокації. Можливо, навіть із залученням вибухових пристроїв».
- Люди таке почитають і не захочуть до нас приїжджати, - зазначив голова Громадської ради. - Я хочу, щоб «Правий сектор» пояснив, що це за акції вони влаштовують і чому лякають людей.
Почути пояснення, певне, хотіли і люди, що зібрались у сесійній залі. Та замість цього вони стали не слухачами конструктивного діалогу, а глядачами шоу. Спочатку якісь молодики завели Олександра Кравченка в залу, згодом вони не давали йому ані підійти до трибуни, ані сісти в залі. У справу довелося втрутитися міському голові, адже хлопці спортивної статури як завели так і намагалися вивести лідера «Правого сектору» на вулицю.
Після першого акту вистави, перепрошую, засідання депутатського клубу, розпочалася дія друга. Слово тримав директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук. Він намагався пояснити, чому в нашому місті високі тарифи, чому працівники його підприємства виїхали на міст у робочий час, хто проплатив автобус, на якому приїхали люди на акцію, чому він є директором гордійчук.JPGдвох підприємств та ще багато подібних «чому».
- Я прийняв підприємство із боргом у 63 мільйони, - зазначив Валерій Григорович. - Коли воно було в приватних руках, там змінилося 9 директорів. Кажуть, що на мене є купа компромату, то передайте його в суд, і нехай відповідні органи розбираються. А те, що я їжджу на джипі, то хочу сказати, що я на ньому приїхав у цей Кам’янець.
Наше підприємство пройшло європейські перевірки і не було виявленого жодного недоліку. Нам би кредит ніхто не дав, якби було щось не так. Нині ми входимо в трійку лідерів серед міст, яким європейська спільнота виділяє на розвиток такі великі суми коштів!
Також Валерій Гордійчук сказав, що буде судитися з «Правим сектором» за те, що назвали його злодієм, та пообіцяв, як тільки підприємство освоїть кошти Світового банку, він звільнить крісло директора комунального гіганта.
Після цього слово взяв нинішній опонент Валерія Гордійчука, лідер «Правого сектору» Олександр Кравченко. Зокрема, він встиг повідомити, що акція на мосту «Лань, що біжить» була проведена силами місцевого осередку ПС і лише одне авто було з Хмельницького. Із недоліків заходу він назвав лише той, що громадськість міста була недостатньо проінформована. Проте акції проводитимуться і надалі, а стосовно «вибухових речовин», то це вільне трактування його слів журналістом...
Більше відповісти на питання кам’янчан Олександр не встиг. На заваді стали хлопці спортивної статури, котрі взялися знову виводити його із залу. Один із них повідомив, що є командиром «Міської варти» та не допустить безладу під час засідання. Правда, про який безлад йде мова, окрім того, що вони самі створювали, присутні так і не зрозуміли.
Ані міський голова, ані депутати, не змогли вгамувати суперечку, що розпочалася в залі. Члени «Міської варти» замість охороняти громадський порядок створювали певну напругу: то виводили пана Кравченка, то забороняли знімати на відео журналістам. Зрештою, міський голова був змушений закрити засідання, адже конструктиву так і не вийшло.
Багато запитань так і залишилося без відповідей. Хтось не встиг поставити питання Валерію Гордійчуку, хтось - Олександру Кравченко. Тому ми звертаємося до кам’янчан з проханням надавати ваші запитання до обох, або одного із опонентів. Відповіді на них будуть опубліковані в наступному номері «КлюЧа».

НОВЕ ФОРМУВАННЯ - «МІСЬКА ВАРТА»
21 травня журналісти мали можливість познайомитись із чоловіками, що практично зірвали засідання депутатського клубу. Члени нещодавно створеного громадського формування «Міська варта» на чолі з очільником Андрієм Лівіцьким поянювали свої дії намаганням недопустити масових безладів у місті та подібних акцій, що проводив «Правий сектор» на мосту «Лань, що біжить».
- Ми - офіційно зареєстроване формування, з середини грудня займаємось охороною громадського порядку. Наше об’єднання виступає за мир і спокій кожного кам’янчанина, тому ми нікому не дамо влаштовувати безлад і провокації на території рідного міста. Члени нашої організації діють лише в межах чинного законодавства і кожному, хто потребує захисту, ми готові DSC_0779.JPGдопомогти, - зазначив начальник штабу «Міської варти» Андрій Леонідович.
Він також повідомив, що кожен член їхнього формування має посвідчення, які видаються після ретельної перевірки в органах внутрішніх справ. Наразі «Міська варта» нараховує близько 20 осіб та бере активну участь у забезпеченні громадського порядку в місті.
Цю інформацію підтвердив і заступник начальника - начальник міліції громадької безпеки міськвідділу міліції Олександр Ткачук. Разом з цим, Олександр Васильович повідомив, що паралельно в місті діє ще одне громадське формування «Міська дружина», контроль за якою також здійснює міліція.
Зауважу, що члени громадського формування мають право не лише брати участь в охороні громадського порядку, а й складати протоколи за певні види правопорушень та носити спецзасоби.
Правда, досі невідомо, навіщо нам стільки громадських формувань, якщо за порядком у місті мала би слідкувати міліція. Чи остання вже не в змозі впоратися із покладеними на неї зобов’язаннями?
Хоч члени «Міської варти» запевняли, що вони проти таких акції, які влаштовує «Правий сектор», разом з цим вони зауважили, що мають власні люстраційні списки, але кого й коли люструватимуть не сказали.
- Ви все побачите в роботі, - запевнила «Міська варта» журналістів.
Та, схоже, ми вже й так все побачили...

Теги: Валерій Гордійчук, Олександр Кравченко, "Міська варта"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.