Перейти на мобільну версію сайту


16.09.2016

ЗА ЗЕМЛЮ ВОЮВАЛИ І ВУЛИЦІ ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ

сесія14 вересня пройшло засідання 17-ої сесії міськради. На порядку денному було як ніколи багато питань – 33 основних, які стосувалися життєдіяльності міста, та 152 земельних. Цього разу було досить складне засідання, напевне, багато депутатів після літніх відпусток не могли увійти в робоче русло. 

На початку роботи сесії міський голова Михайло Сімашкевич вручив секретарю міськради Дмитру Васильянову медаль «25 років Незалежності України» за значні особисті заслуги у становленні незалежної України. Фракція «За конкретні справи» повідомила про зміну голови на Володимира Костиненка.

Генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук презентував нові енергозаощадливі проекти. Зокрема, «Розумний будинок» на вул.Жукова, 15. Його модернізували і той почав споживати тепла на 40% менше, нині на нього замовили обладнання на кухонний стояк для очищення води. Валерій Григорович розповів про новації на підприємстві та найближчі плани.

Депутати жваво обговорювали питання щодо скасування пільги зі сплати земельного податку ТДВ «К-ПЕМЗ» на 2016 рік. Пільгу дати не захотіли. Слово надали директору Леоніду Дьяконову, який наголосив, що їм пільга конче потрібна, аби підприємство могло нормально працювати і що сьогодні виробництво не можна заганяти в глухий кут. Від імені промисловців міста він просив застосовувати для виробничників реальний 1%, інакше їм не вижити. Спочатку депутати не погодили, а вже коли директор пішов, вирішили повернутися до цього питання і відкласти його до наступної сесії, а тим часом побувати на підприємстві й оцінити ситуацію.

Досить дивно поводили себе депутати при голосуванні за земельні питання. Одні вимагали надати дозвіл військовому на розроблення проекту землеустрою поруч із вул.Пушкінська, 26, мовляв, це для достойної людини, учасника АТО, але вони не спромоглися дізнатися, що ділянка знаходиться в парковій, тобто заборонній зоні. Також було намагання проштовхнути питання надання земельного наділу ще двом учасникам АТО на Нігинському шосе, 28, де вже є декілька самовільно встановлених металевих гаражів. Із цього приводу були заперечення від архітектора, адже та ділянка потрапляє під реконструкцію кварталу. Проте «прокатали» узаконення капітальних гаражів, збудованих ще за царя Тимка, мешканцям, що проживають майже впритул до гаражів, і могли би в разі узаконення поповнювати міський бюджет.

Крім того, нічого іншого там звести неможливо і зрозуміло, ніхто розвалити ті гаражі не ризикне. Також не проголосували за затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул.Пушкінська, 47, де розташована стара котельня, яку багато разів виставляли на конкурс, але її ніхто не хотів придбати. Коли знайшовся покупець, який має наміри там щось збудувати, йому зв’язали руки і про поповнення бюджету забули. Не на жарт розгорнулися баталії навколо 81 питання щодо затвердження проекту землеустрою відведеної земельної ділянки на вул.Данила Галицького, 14. На попередній сесії майже одноголосно дали людині дозвіл на розробку проекту, як і двічі більшість проголосувала на цій сесії, проте до цього питання вимагали повернутися втретє, і воно не набрало певної кількості голосів для затвердження розробленого проекту. На цій сесії не лише з цього питання голосували й переголосовували, аби протягнути питання як декому хотілося. Проте це незаконно, і прохач може звернутися до суду, адже до питання можна повертатися лише двічі, а не гратися. Крім того, потрібно питання вивчати на комісіях.

Нарешті одностайними були наші обранці під час голосування за «Алею Північна», де закон забороняє роздавати земельні наділи. Запропонував колегам-депутатам зібрати інформацію щодо фактів наявної нерухомості у фізичних осіб міста, які отримали земельні ділянки під забудову і побудувалися, а потім відмовилися від землі аби не платити орендну плату, один із депутатів правого крила. Він стверджував, що прочитав інформацію в «Ключі» про те, що один із високопосадовців міськвиконкому отримав земельну ділянку в оренду на відбудову власного будинку у Старому місті, а коли побудував його, відмовився від земелі. А це означає, що обікрав міський бюджет, бо не платить оренду за землю. Була пропозиція звернутися у відповідні структури та зібрати інформацію щодо решти таких випадків.
І коли депутати попросили назвати прізвище посадовця, їхній колега не захотів цього зробити.

Одностайними були депутати і в голосуванні про перейменування вулиць міста. З проханням присвоїти їм імена героїв, які загинули під час Революції Гідності на Майдані та в зоні АТО, звернулися родичі. З майже трьох десятків вулиць і двох десятків провулків, які планують перейменувати, на цій сесії мова йшла лише про вулицю Червоноармійську і Жукова та провулок Калініна. Крім того, депутати проголосували за перейменування чотирьох провулків: Будьоного – на Миколи Флерка, Калініна – Романа Наглюка, Фабриціуса – Віталія Васільцова, Чапаєва – Сергія Бондарчука. 
Решту вулиць, які в рамках закону про декомунізацію підлягають перейменуванню, більш детально будуть розглядати спільно з членами топонімічної комісії на засіданні депутатського клубу.

Незважаючи на заперечення мешканців, які проживають на Червоноармійській, та підтримку численних ветеранських організацій, вулиця носитиме назву Героїв Небесної Сотні. Представники громадськості не могли зрозуміти, чим гірші червоноармійці, які звільняли місто від загарбників, за Небесну сотню. Думаю, що перемогу святкувати зарано, бо ще можуть бути судові позови з приводу перейменування вулиці.
Також розгорнулися баталії навколо питання щодо припинення діяльності шляхом ліквідації комунального підприємства «Редакція газети «Кам’янець-Подільський вісник». Представники «Свободи» вимагали його реанімувати і найняти кризового менеджера. Якось дивно було вкотре пояснювати про таку недоцільність і неможливість, адже колектив редакції не побажав брати участі в роздержавлені видання. Крім того, бюджет мав би погасити борги, які виникли.

Були намагання «наїхати» й на нового начальника поліції Бориса Сушицького, мовляв, молодий, не знає специфіки міста, не має агентурної сітки тощо. Можливо, й так, але посадовець ще не зміг нічого такого зробити, щоб судити про його фаховість. Напевне, є певні сили, які лобіюють свого кандидата, проте час розставить усі крапки на «ї». Проголосували наші обранці за надання відзнаки «Честь і шана» за високі спортивні досягнення студентам факультету фізичної культури К-ПНУ Аліні Комащук, Олександру Пелешенку, Ігорю Радівілову, Сергію Кулішу. Відзнаки «Честь і шана» був удостоєний директор ТРК Анатолій Подолян, а звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» присвоєно посмертно Михайлу Аносову, колишньому голові та секретарю міської ради, депутату міськради трьох скликань.


Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.