Перейти на мобільну версію сайту


26.04.2019

«ЗА!» УКРАЇНСЬКУ МОВУ!

мельничЗавершилися непрості для багатьох українців виборчі перегони. Ми зробили свій вибір, який, на думку кожного з нас, приведе до певних змін у державі. Життя стрімко рухається вперед і тому потрібно насамперед думати, в якій країні нам жити, які сповідувати цінності та яким зробити майбутнє для наших дітей і онуків. 

За цих останніх п’ять років зроблено чимало для того, аби ми відчули, що є дійсно незалежною європейською державою, і сьогодні курс на європейську інтеграцію має для української держави стратегічне значення. Українці прагнуть до таких загальноєвропейських цінностей, як свобода, демократія, повага до людини, верховенство права. Ми сповнені рішучості розбудовувати свою державу. У своїй роботі пріоритетними напрямками вважаю саме європейські стандарти та цінності. Переконаний, жителі 193-го виборчого округу, інтереси яких представляю у Верховній Раді, заслуговують на достойні заробітні плати, пенсії та стипендії, й відповідно на гідне життя в Україні. Задля цього докладаємо чимало зусиль, залучаючи на округ не лише державні кошти, а й іноземні інвестиції. Сьогодні маємо проекти, які дозволяють нарощувати економічну потужність у регіоні, створювати нові робочі місця та впевнено рухатися вперед. І надалі ми будемо розвивати інфраструктуру на рівні сусідніх європейських держав, переймати кращий досвід та світові практики, щоб втілювати їх у життя в нашому регіоні.

Ми українці, і маємо цим пишатися. А ще більше гордості у нас має бути за мову – найвищу цінність нашої держави. Саме тому прийняття «мовного закону» вкрай важливе на сьогодні. У пріоритеті має бути винятково українська мова. Хоча не варто забувати й про свободу, яка дає право в демократичній державі на вільне володіння різними мовами. Чим більше ти знаєш мов, тим більше ти людина – ці крилаті слова безцінні. Та не менш безцінною для українців має бути саме українська мова – єдина державна мова країни.

Законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що був внесений до розгляду ще в жовтні місяці 2018 року, пройшов вже всі етапи обговорення під час пленарних засідань сесій Верховної Ради. Було внесено до розгляду понад 2000 тисячі правок (2082), до яких депутати підходили індивідуально до кожної. Законопроект 5670-д забезпечить комплексну підтримку української мови. Він містить близько 60 статей, вносить зміни до понад 50 законодавчих актів та внормовує понад 30 різних сфер суспільного життя. Зокрема, законопроект забезпечить: знання і застосування державної мови посадовцями та надавачами послуг; іспит з української мови для набуття громадянства; не менше 90% української мови на загальнонаціональних телеканалах; домінування української мови у сфері культури; не менше 50% назв газет і журналів українською мовою в точках розповсюдження; не менше 50% назв книжок українською мовою в книгарнях і видавництвах; україномовну освіту; курси української мови для дорослих; українські версії сайтів органів влади, інтернет-магазинів та ЗМІ; україномовні інтерфейси програм і мобільних застосунків; україномовну рекламу, покажчики, вивіски тощо. Важливо, що законопроект передбачає чіткі механізми контролю за його виконанням і водночас є гнучким і демократичним.

Українці розуміють важливість прийняття «мовного» закону. Для цього навіть запустили своєрідний флеш-моб у соціальних мережах «Я підтримую закон про мову». А 25 квітня, коли вирішується це надважливе для історії нашого державотворення питання, під стінами Верховної Ради пройшла символічна акція під аналогічною назвою. Для мене, насамперед, це прояв свідомості і незалежності кожного з нас, хто вболіває за долю держави. Більшістю голосів в парламенті 25 квітня законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» було прийнято!

Володимир МЕЛЬНИЧЕНКО,
народний депутат України.

Теги: Володимир Мельниченко, за українську мову

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.