Перейти на мобільну версію сайту


07.02.2014

ЗА МІСЬКОГО ГОЛОВУ ЗАМОВТЕ СЛОВО

Під час передостанньої сесії міськради прозвучало питання, яке, відверто кажучи, здивувало. Його, за дорученням активістів Майдану зачитала депутат міськради Валентина Волошина.
Валентина Петрівна можливо, могла би стати гінцем, який приносить погану новину, якби на таку звістку очікували, а так... Немов грім серед ясного неба на сесії пролунала чергова резолюція кам’янецького майдану щодо вимоги від Президента дострокового припинення повноважень міського голови.

Близько півтисячі активістів вимагали відставки нині діючого міського голови Михайла Сімашкевича. Оскільки, призначення чи звільнення мера міста не є компетенцією Глави держави, народні обранці зустріли пропозицію Майдану з усмішкою. Та камінчик, кинутий у воду, намалював на дзеркальній поверхні чимало пропорційних і не зовсім кіл.
Чи влаштовує сьогоднішній міський голова громаду, намагалися з’ясовувати журналісти місцевого телеканалу. Причесаний за всіма правилами сюжет одноголосно стверджував, що так. Однозначне «Ні!» на адресу мера розлетілось по місту у вигляді листівок. Прихильники говорили про добрі справи міського голови, критики - про його начебто популістські кроки, залежність від провладної komputernoe_kreslo-2.jpgпартії. І в цьому хаосі, ой як важко, відібрати полову від зерна...
Чи, взагалі може бути міський голова ідеальним? Ні, ми аж ніяк нині не хочемо прив’язуватися до конкретної постаті, наприклад, до особи нинішнього очільника міста Михайла Сімашкевича. Не будемо згадувати й минулих керманичів, бо для кожного знайдеться тріска в оці. Ми просто хочемо дізнатися, чи заслуговує наше містечко на ідеального міського голову, і яким він, зрештою, має бути.
На наше повідомлення у соціальних мережах: «Шановні читачі «КлюЧа», пропонуємо долучитися до дискусії та поміркувати над питанням, яким, на Вашу думку, має бути ідеальний міський голова? Які вчинки чи риси його характеру повинні сприяти тому, аби наше місто успішно розвивалося. Чи можете назвати прізвище людини, котра могла би стати ідеальним мером Кам’янця? І, взагалі, чи має Кам’янець-Подільський достойного лідера?» ми отримали чимало гарних відповідей, які, переконані, варті уваги.
Тож яким бачать кам’янчани ідеального міського голову?
Lora Podgornaya: «Найперше - міський голова не має бути хамом та дрібязковою мстивою людиною. І тим більше його влада та авторитет у місті не повинен триматиметься на гопніках та залякуванні людей».
Виктор Мрачковский: «Порядочным и воспитанным человеком и классным специалистом».
Ігор Стрільчук: «Корисний і дієвий мер - мер Львова Садовий. Патріот міста і держави, справжній господарник».
Лилия Гладышева: «Чому він має бути ідеальним? Він має діяти в визначених громадою рамках».
Пані Лілія визначила кілька пунктів-критеріїв, яким має відповідати очільник міста. Перш за все, він має бути корінним кам’янчанином і патріотом міста, мати вищу історичну, економічну чи юридичну освіту, бути порядним та відповідальним, досвідченим. Не лише досконало знати проблеми міста, а й бути господарником. Звичайно, не обійшлося без приємної зовнішності та вміння висловлювати власні думки.
Крім цього, меру потрібна команда таких же як і він грамотних патріотів міста. Та головною умовою, все ж таки, має бути відсутність хабарництва: «Ви забули про головне - не брати хабарів і забороняти своїм підлеглим».
- Ідеальних людей немає, а мешканцям міста ще жоден не вгодив і не вгодить, - слушно зауважує Вікторія Кохановська. - Як людина, то брудом обілляють, як господар, то вічно мало і не так...».
- Який міський бюджет, такий і голова, - із знанням справи каже колишній депутат Володимир Грицанчук, котрий написав нам аж із Естонії, де перебуває у відрядженні. - Коли мер міста зі своєю командою зможуть написати привабливу інвестиційну Програму (без корупційних схем), коли працівники виконкому та міської ради під виглядом «зайнятості» не тікатимуть від співбесіди, а емігранти та підприємці, які працюють за кордоном, з величезним бажанням повернуться і вкладуть свої знання й гроші в розвиток улюбленого міста Кам'янця-Подільського, тоді й буде толк. Шановні депутати, шановний голово! Якщо Ви вирішили бути в Євросоюзі, то перше, що Вас чекає - участь громади міста в прийняті рішень зі створення комунальних підприємств (у тому числі й з приватною долею) та планування фінансової діяльності на рік для громади міста в європейському форматі.
Нам, громаді Кам’янця, варто зрозуміти, що без прозорості, без діалогу ми не зможемо далі йти шляхом розвитку. Зрештою, якщо хочете нового голову, вирощуйте нових лідерів. Засуджуєте вчинки людини, проживіть за неї один день. Поки не змінимо ситуацію, в якій язик повернеться, щоб сказати погане, а рука не підніметься, щоб зробити добре, так і житимемо. Громада заслуговує на того міського голову, який нею керує...

Теги: міський голова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.