Перейти на мобільну версію сайту


03.10.2014

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО ОСОБИСТО ПРИВІТАВ ЮНОГО ІМЕНИННИКА

У рамках Форуму громадських і політичних сил «Мир, стабільність, відродження», який пройшов нещодавно, багато уваги приділялося організації допомоги переселенцям. Створено також відповідний комітет і за місяць його роботи розроблено проект закону про захист переселенців. Також запрацювала «Гаряча лінія», багатьом людям вже надали цільову допомогу. Комітет працює над створенням Асоціації переселенців, щоб таким громадянам було легше відстоювати свої права.
У рамках робочої поїздки по Хмельниччині Юрій Павленко побував у Кам’янці-Подільському та відвідав ДНЗ №23 та ЗОШ №10, у яких перебувають діти біженців зі сходу. Юрій Олексійович оглянув освітні заклади. Він був у захваті від результативності проектів енергозбереження в дитсадку. Завдяки шефам - КП «Міськтепловоденергія» - ще позаминулого року тут встановлено сонячну батарею, яка дала можливість заощаджувати газ і впродовж цілого року мати гарячу воду. Отже, справжні господарі завжди дбають про енергозбереження.
Юрій Павленко зустрівся з родинами, що переселилися на Кам’янеччину із зони АТО, зокрема, в ЗОШ №10  з багатодітною сім’єю Кульбацьких. Мати - лікар за фахом, виховує чотирьох синів - школярів та 4-річну донечку. Кульбацькі приїхали з Луганська, де покинули власну квартиру. Мати розповіла  як кам’янчани їх гостинно прийняли. Спочатку сім’я мешкала в Макові, дах над DSC_0073.JPGголовою їм надавав підприємець Іван Гуторов, а вже пізніше вони знайшли житло в Кам’янці і орендують його неподалік від школи. Батько родини працює в Києві, адже в Кам’янці роботи знайти не зміг. Половина заробітку йде на оплату житла. Жінка також підшукує роботу.
Депутат міської ради Інна Салій, яка супроводжувала Юрія Олексійовича, пообіцяла посприяти матері з пошуком роботи. Юрій Павленко поцікавився, які труднощі має багатодітна сім’я. Виявляється, як і скрізь у державі - проблеми з оформленням документів. Біженці не можуть отримати відповідний статус, не можуть оформити довідок для виплати допомоги на дітей, тощо.
Більше півроку в Україні існує проблема внутрішніх переселенців, але й досьогодні не ухвалено базового закону, який би захищав права і надавав гарантії цим людям, - каже Юрій Павленко. Не прийнято ключових рішень на рівні Уряду. Фактично і Верховна Рада, і Уряд самоусунулися від реальної допомоги людям, які вимушено покинули рідні домівки. Тому кожна сім’я зіштовхується з різними пробемами. Уявіть, переселенка впродовж трьох місяців не може оформити довідку для того, щоб родина отримала мізерну допомогу на чотирьох дітей, яка була би їм нині зовсім незайва. А ця довідка взагалі робиться за один робочий день, це звичайний витяг з державного реєстру, - каже Юрій Павленко.
Ще однією проблемою є навчання в школах, перебування в дитячих садках і лікарнях. Кожна громада приймає дітей, у цьому напрямку ще не було жодних прецедентів. Але розрахунок фінансування на  школи, дитсадки,  лікарні йде від кількості жителів, тож переселенці в ньому не враховані. Відтак, навчання і лікування фактично відбувається за рахунок дітей цих же населенних пунктів. Діти діляться з дітьми, які переселилися зі сходу. А де відповідальність влади, де відповідальність Уряду?
Не менша проблема - працевлаштування переселенців. Заощадження людей не безкінечні. Це питання на яке Уряд не може дати відповіді.
- Власне тому ми розробили законопроект, у якому враховані всі проблеми переселенців, - розповідає столичний гість. - Ми наполягаємо, аби його було ухвалено ще до виборів, адже в ньому чітко вказано, як відбувається процес реєстрації переселенців, компенсації за проживання; які компенсації отримають громади, які прийняли переселенців на освіту, соціальний захист, охорону здоров’я; як відбувається переведення цих фінансових потоків і як максимально спростити життя людей, котрі були змушені покинути рідну домівку.
Уряд, щодня перебуваючи на роботі, останні чотири місяці погіршує життя наших громадян. Єдине, кому варто віддати шану та подякувати - це волонтерам, громадським організаціям і місцевим громадам, усім тим, хто самоорганізувався і за власний кошт дбає про переселенців. Але й у громади ресурси не безмежні, та й економічна ситуація стає дедалі гіршою. Юрій Олексійович має своє бачення допомоги переселенцям, кожній громаді, яка їх прийняла. І буде DSC_0065.JPGвимагати, щоб законопрект прийняла нинішня Верховна Рада, а якщо ні, то нова Рада повинна побачити проблеми людей.
Директор школи Леонід Печинога також озвучив проблеми школи. Перша, що довгий час не вирішується - добудова приміщення школи-довгобуду. Також тут навчається шестеро дітей зі сходу, яких потрібно харчувати, але за рахунок яких коштів - невідомо. Поки що це відбувається за рахунок власних коштів освітніх закладів, але що буде надалі?
Юрій Павленко вручив подарунки дітям сім’ї Кульбацьких, й зокрема старшому Андрію, напередодні дня День народження. Юрій Олексійович поцікавився, де випускник планує здобувати вищу освіту. Як виявилося, хлопчина хоче стати медиком. А вся родина мріє, щоб швидше закінчилася війна і щоб усі разом повернулися до рідного дому. 

Теги: Юрій Павленко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.