Перейти на мобільну версію сайту


19.04.2019

ВПРОВАДЖУЄМО НОВІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ РАЗОМ

мельничПротягом останніх років як на державному, так і на місцевих рівнях все частіше піднімається питання використання альтернативних видів палива. Аргументується це тим, що окрім використання природніх ресурсів, що лежать у надрах України, є безліч інших. Так, до прикладу, сусідня Болгарія активно використовує вітряну енергію. Ще низка країн Європи користується енергією сонця. Остання набуває широкої популярності у нашій державі, а на території Кам’янець-Подільського району встановлено другу за потужністю сонячну електростанцію в Україні. Це говорить про те, що ми впевнено рухаємося вперед і розвиваємося.

Одним із видів такого альтернативного енергоресурсу є також використання біогазу. Адже, по суті, біогаз – це ні що інше, як продукт розпаду органічних, не потрібних для нас речовин, починаючи від перероблених рослин і закінчуючи свіжими ферментами, відходами від тваринного виробництва. Біогаз має вигляд газу, що отримується в результаті мікробіологічного розкладання. Бактерії роблять всю роботу за нас, достатньо лише мати для цього відповідні умови й необхідні установки.

Питання будівництва заводу з переробки на біогаз в 2013 році вже піднімалося на території Кам’янеччини. Утилізація курячого посліду, який продукує птахофабрика «Авіс», завжди була актуальною. Як і 6 років тому існуюча система «утилізації» відходів життєдіяльності курей призводить до численних скарг з боку жителів окремих сіл та цілих сільських рад, неподалік яких складувався послід чи вносився у якості добрива на поля.

«Ми є жителями однієї території і повинні дбати про зону нашого комфорту. Люди не мають потерпати як мінімум через неприємний запах», – зазначає депутат Верховної Ради Володимир Мельниченко.

Ця проблема ним, як народним обранцем, неодноразово піднімалася на профільних комісіях у столиці. Лобіюється і зараз, адже питання енергозбереження на державному рівні з кожним роком набирає все більших обертів і є одним із пріоритетних. Зокрема, за ініціативи Володимира Мельниченка та підтримки міського голови Михайла Сімашкевича, директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука проводиться тісна співпраця із Трастовим фондом Фінляндії, яким вибрано два міста – це Київ та Кам’янець-Подільський, де планується впровадити пілотні проекти з будівництва біогазових установок з відходів виробництва. Враховуючи те, що в межах міста є два потужних переробних підприємства – ДП «Довжоцький спиртзавод» та ПАТ «Авіс», які мають відходи виробництва барду та курячий послід відповідно, то, на думку Володимира Володимировича, абсолютно доцільно було би збудувати в місті установки з переробки цих відходів на біогаз за технологією Фінляндії, яка зараз активно впроваджується в країнах Європи, Китаю та інших.

Цей проект вже попередньо погоджений із Трастовим фондом Фінляндії і через отримання гранду на суму 300 тис. євро планується розробити проектно-кошторисну документацію. Згодом, пройшовши тендерну процедуру, на території Кам’янця–Подільського буде збудовано три біогазові установки, 12 реакторів, які вироблятимуть біогаз насамперед із курячого посліду, і вже потім – барди, намулу та інших відходів рослинництва. Для цього з 6 до 7 травня у місто завітають фахові спеціалісти з м.Хельсинки, аби обстежити ділянки, виділені під будівництво. Висловлюючи свою позицію, Володимир Мельниченко зазначив, що будівництво таких об’єктів дасть можливість додатково мати не лише 8 млн кубів біогазу, а насамперед є абсолютно нешкідливим для навколишнього середовища, екології та людей. Продовжуємо робити багато гарних справ разом.

Прес-служба народного депутата України Володимира Мельниченка.


Теги: Володимир Мельниченко, енергоефективність

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.