Перейти на мобільну версію сайту


30.10.2015

ВОЛЕВИЯВЛЯЛИСЯ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ, ЯКЕ МОЖЕ РОЗВАЛИТИ ЦІЛІСНІСТЬ ДЕРЖАВИ

Вибори на Хмельниччині пройшли без сенсацій і провокацій - такої думки дійшла ГМ "Опора".

Спроба видачі бюлетенів без документів, що посвідчують особу, порушення таємниці голосування, фотографування бюлетенів – найтиповіші порушення в день виборів на території нашої держави. Не пасли задніх і кам’янчани. На двох міських дільницях було зафіксовано випадки фотографування бюлетеня з волевиявленням виборця та намагання винести бюлетень. Тепер хитрунами займаються правоохоронці.

У деяких місцевостях був організований підвезення виборців, нищення бюлетенів та їхній виніс за межі дільниці.
А от вибори депутатів Довжоцької сільської ради визнали недійсними, а точніше – такими, що не відбулися. Ще 24 жовтня Довжоцька сільська виборча комісія отримала бюлетені, того ж дня передала їх до ДВК № 680491. Те, що було допущено помилку в бюлетенях – неправильний запис по батькові одного з кандидатів – помітили лише о 17:00 25 жовтня і негайно звернулися до сільської комісії.

- Перевибори відбудуться 8 або 15 листопада, - сподівається голова Довжоцької сільської комісії Юлії Тручок і думає, що КП “Кам'янець-Подільська міська друкарня” надрукує бюлетені безкоштовно, оскільки помилка допущена з вини підприємства.

Усі дільниці на Хмельниччині,і на Кам’янеччині зокрема, відкрилися вчасно. Зачинили свої двері й розпочали підрахунок голосів теж без значних порушень. Особливістю цьогорічної виборчої кампанії стала поява регіональних партій, здебільшого започаткованих нардепами-мажоритарниками. Така тенденція стала характерною в Чернівецькій, Львівській, Закарпатській, Сумській та Хмельницькій областях.

Ось що про регіональні партії говорить голова КВУ Олексій Кошель: "За українським законодавством, Україна є унітарною державою, а всі партії в ній де-юре є загальнонаціональними. Відтак, перемога окремих партій в окремих регіонах може в перспективі представляти загрозу цілісності держави. Потрібно удосконалити закон про вибори та закон про політичні партії. Законодавство повинно передбачати досить жорстку норму, яка зобов'яже реєструвати політичну партію на місцевих виборах своїх кандидатів у більшості областей і районів країни. Так ми створимо певний запобіжник для появи регіональних політичних партій".

Найбільше проблем, а через них і порушень, виникало через недосвідченість членів виборчкомів. Шість виборчих комісій нашого міста не змогли впоратися з виборчою документацією, тому міська виборча комісія змушена провести перерахунок голосів, але й вона ніяк не може це зробити. Проте обіцяють у визначений законодавством термін впоратися.

Не забракло роботи й правоохоронцям. Спокій подолян оберігало близько двох тисяч правоохоронців. За словами міліціянтів, усе пройшло відносно спокійно. За увесь час виборчих перегонів зареєстровано 135 звернень, у тому числі звернення про крадіжку воріт в одного з кандидатів у депутати, який виграв перегони на своїй дільниці. На ще одній із дільниць вандали розтрощили дитячий майданчик, який облаштувала кандидатка в депутати, яка теж перемогла. Окрім того, в день виборів до єдиного реєстру досудових розслідувань внесли два провадження. Та це незначні факти, які не могли б вплинути на результати волевиявлення подолян.

Також виборці не могли розібратися з партіями та кандидатами від них. Таких сліпих виборів давно не пам’ятають кам’янчани. Досить того, що явка надзвичайно низька. Близька 40% виборців виказали своє волевиявлення, і то більшість із них прийшли на виборчі дільниці лише за уклінним проханням того чи іншого кандидата, який кудись балотувався. Однак були і свідомі люди, які знають, що це просто потрібно робити. Проте це досить-таки низький відсоток, але реальний. Перебуваючи на одній із міських дільниць стикнулися із проблемою: сім’я прийшла проголосувати, сподіваючись на те, що у виборчій дільниці зможе познайомитися із кандидатами. Проте ні на цій дільниці, ні на багатьох інших виборці не змогли ні в очі їх побачити, ні на інформаційних стендах. На запитання, де можна побачити кандидатів, зазвичай слідувала відповідь, що в бюлетенях є всі прізвища. Сім'я обурилася, що вони їй ні про що не говорять, хоча вони кам’янчани,але таких людей не знають. То як же можна віддавати свої голоси за "котів у мішках"? Складається таке враження, що нас усіх за дурників мають. І зрозуміло, що саме з цього і випливає відповідь на питання про низьку явку на вибори. Більшість населення не хоче відчувати себе обдуреними.
Та, як виявилося, наочність не передбачена законом, тому міським територіальним комісіям законодавець не дав фінансової підтримки, принаймні про це було повідомлено на прес-конференції міської виборчої комісії. Отже виходить, що ці вибори спеціально проводять у такому дивному форматі.

Теги: вибори-2015, міська рада

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.