Перейти на мобільну версію сайту


10.04.2015

У ЛІДЕРАХ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», «САМОПОМІЧ», «БАТЬКІВЩИНА»

Чи відбудуться цьогоріч вибори й за якою системою? Над цим питанням сьогодні ламають списи провідні політологи, соціологи, політики й решта зацікавлених активістів громадянського суспільства. Рейтинги окремих партій стрімко падають. Кому сьогодні довіряє народ?

Після майже півроку роботи в парламенті електоральні настрої українців набули діаметрально протилежних результатів. Про це свідчить всеукраїнське опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 26 лютого по 11 березня.

2040 респондентів зі 110 населених пунктів України (крім Криму) методом особистого інтерв’ю, Рейтинг політсилвідповіли на питання, за яку би партію віддали свій голос на парламентських виборах. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося лише на території, яка контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,8% для показників близьких до 25%; 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.
Отже, якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині березня, то участь у голосуванні взяли б близько 60% виборці, а голоси б розподілилися наступним чином:

* 26,7% проголосували б за партію «Блок Петра Порошенка»,
* 17,1% – за партію «Самопоміч»,
* 11,5% – за Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»,
* 10,2% – за партію «Опозиційний блок»,
* 8,4% – за Радикальну партію О. Ляшка,
* 6,6% – за партію «Народний фронт»,
* 5,2% – за партію «Правий сектор»,
* 4,8% – за партію «Громадянська позиція»,
* 4,1% – за Всеукраїнське об’єднання «Свобода»,
* 2,6% – за Комуністичну партію України,
* 1,1% – за партію «УДАР»,
* за інші партії – загалом 1,7%.

Цей результат перевірявся методом «таємної скриньки» і показав свою стабільність.

Трійка партійних лідерів - «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч» та «Батьківщина» показують однаково стабільні результати, щоправда, остання партія, як порівнювати з результатами виборів до Верховної Ради, наростила свою підтримку майже вдвічі, а партія «Самопоміч» - на третину.
Київський міжнародний інститут соціології цікавився у громадян позицією щодо вибору Гаранта Конституції. З’ясувалося, що якби вибори Президента України відбулися найближчим часом, то в них би взяло участь близько 57% населення, а трійку лідерів очолили Петро Порошенко (35,2%), Юлія Тимошенко (11,6%) та Андрій Садовий (11,4%).

На жаль, жителі України песимистично оцінюють найближче майбутнє. Майже 64% вважають, що впродовж найближчого року економічна ситуація в країні погіршиться. На значне покращення ситуації очікують всього 0,6%, на деяке покращення - 9,3%. Ще 17% респондентів вважають, що економічна ситуація не зміниться, а 9,5% не змогли відповісти на запитання.

Теги: рейтинг, голосування, вибори

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.