Перейти на мобільну версію сайту


18.12.2015

ТЯГАР НА ПЛЕЧІ МІСТА

16 грудня пройшла третя сесія міської ради і, мабуть, передостання в цьому році.

На порядку денному було два десятки основних питань та понад дві сотні земельних. Наші обранці затвердили звіти міських програм та погодилися із програмами на наступний рік. Зокрема, про «Безкоштовне харчування дітей кам’янчан, постраждалих від наслідків Чернобильської катастрофи», «Програму нормативної грошової оцінки земель міста», програм «Санітарна очистка міста», «Утримання кладовищ» тощо.

Якщо раніше земельні питання вирішувалися просто, то тепер їм приділяється більше уваги. І це зрозуміло - вільних земель місто практично не має, проте має проблему з наданням землі учасникам АТО, які повинні цю землю отримати. Тому будь-який шматочок вільної землі під пильним оком влади. Та попри все, кожен думає про себе, тому й намагається і за законом отримати шматок. З цього морального приводу до колег звернувся депутат Яриновський, який закликав усіх не намагатися проштовхнути свої питання, але поки що це стосувалося депутатів міської ради минулого скликання, які мали інформацію про вільну землю і тепер хочуть її у власність.

Та попри все, за досить дивних п’ять питань депутати все ж проголосували. Це стосується зеленої зони на вул.Північна. Спочатку цю землю люди, які живуть навпроти, спробували обгородити - хто гіллям, хто сіткою, засадили картоплею та кукурудзою і коли вже впевнилися, що контролюючі служби цього не помічають, позводили там дерев’яні туалети незрозуміло для кого, навіси з лавками, але вже в загорожі. Попередня влада, дозволивши одному взяти землю в оренду, спонукала й інших на ній творити, що заманеться. От і тепер депутати, напевне, полінувалися виїхати на місце й подивитися, за що вони голосують, а просто послуговувалися схематичним планом.
Вкотре не проголосували за земельну ділянку на вул.Пушкінська, де збудовано багатоповерхівку, навколо якої триває ажіотаж. Але порада: коли купуєш недобудову, чи ще якийсь об’єкт, приведи документи до відповідності і не викручуй руки.

Від депутатів надійшла пропозиція надавати земельні наділи учасникам АТО, насамперед сім’ям загиблих та тим, кого було поранено. І дійсно, це буде справедливо, адже люди ризикували своїм життям і здоров’ям.
Міський голова Михайло Сімашкевич повідомив про передачу фінансування з міського бюджету коледжів та профтехучилища, яким на рік потрібно 50 млн грн. Це найбільша кабала, в яку можуть загнати міське самоврядування. Крім того, випускники цих навчальних закладів не працевлаштовуються, лише 5% із них йде працювати. Про це йшлося й раніше, на спільному засіданні з будівельниками міста.

Отже, враховуючи реформу місцевого самоврядування, слід сісти за стіл перемовин усім зацікавленим у тій чи іншій сфері, виписати попит і лише за умови потреби готувати потрібних фахівців, а не витрачати кошти на просиджування штанів без користі. Настав важкий час, коли потрібно ретельно рахувати, щоб не викидати золоті гривні на вітер.

Народним обранцям було запропоновано підтримати Вінницьку міську раду в розробці меморандуму про співпрацю з Донецьким національним університетом щодо підготовки майбутніх спеціалістів «Муніципальної варти». Це робиться на випередження в разі прийняття відповідного закону щодо створення таких підрозділів, які загалом дублюватимуть функції поліції, інспекції з благоустрою. Але єдиною перевагою буде те, що варта здійснюватиме контроль за земельними питаннями, адже контролюючих органів у цьому напрямку нині немає. Кам’янець - місто обласного значення, тому створення такого підрозділу буде не порадою, а обов’язком.

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.