Перейти на мобільну версію сайту


27.09.2013

СВОБОДІВЦІ VS РЕГІОНАЛИ. У хід пішли сльозогінний газ, «тітушки» і провокації...

Почалось! Як би ми не пручалися, не тікали й виправдовувалися, мовляв, моя хата скраю, нас втягнули у вибори 2015 року. Так, так = саме у майбутні вибори Глави держави, Гаранта Конституції.
За попередніми прогнозами у цьому рівному, а може й не зовсім двобої зберуться два найбільш запеклі опоненти, дві нині реально антагоністичні політсили = Партія регіонів і ВО «Свобода».
Шанси у Віктора Януковича залишитися на державному троні рівноцінні до шансів опинитися на цьому тепломі місці головному націоналісту країни = Олегові Тягнибоку. Цей факт мимоволі підтвердив скандал, що стався 23 вересня в Кам’янці, і який прогримів на всю державу.

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ «СМОРІД» ВИХОДИВ ІЗ ЗАЛИ
У понеділок у міському Будинку культури відбулася зустріч народних депутатів від ВО «Свобода» Ірини Фаріон, Ігоря Сабія та Олександра Мирного з кам’янчанами. Щоправда, потрапити до зали МБК, аби послухати лекцію пані Фаріон з приводу презентації її нової книги «Мовна норма: знищення, пошук, віднова», змогли не всі.
Хоч глядацька зала й була заповнена вщент, та багато людей залишилося просто неба. Журналісти «КлюЧа» підійшли до Будинку культури за 15 хвилин до анонсованої зустрічі. Чималий натовп очікував перед входом у МБК. Одні скаржились, що їх у приміщення не пускає міліція, інші пояснювали, що зала переповнена, й більше не може вмістити бажаючих послухати політика-мовознавця.
«Пропустіть жінок!» = вигукнули хлопці в одязі із символікою «Свободи», і ми з колегою без зайвих труднощів потрапили всередину. На вулиці ж у переважній більшості залишалися чоловіки.
У залі, й справді, яблуку ніде було впасти. Бажаючих послухати та поспілкуватися з Іриною Фаріон виявилося предостатньо. Й півгодини не минуло від початку виступу нардепа, як у коридорі почувся шалений тупіт. Частина людей у залі зірвалася на ноги, журналісти побігли у фойє, аби не прогавити сенсацію. Почулись крики: «Пахне газом, усі на вихід!».
З останніх рядів підхопилися люди й помчали до бокових дверей. Паніка, тиснява, крики, DSC_0053.JPGнецензурна лайка і... слова пані Фаріон, мовляв із зали виходить сморід.
Частина кам’янчан, перетворившись на «сморід», вийшла на вулицю. Решта залишилась, аби вислухати до кінця презентацію книги нардепа та поставити запитання.
На вулиці ж вирував стихійний мітинг. До людей вийшли двоє народних обранців від ВО «Свобода» = Ігор Сабій та Олександр Мирний. Із запитанням, чому інших не пускають у залу, до них звернувся голова Громадської ради Олег Гільовський. Проте відповіді він так і не почув. На підвищених тонах, з репліками на кшталт, «а ти скажи, ні = ти скажи», за ширмою з міліціянтів перегукувались свободівці й регіонали.
Кожен хотів довести свою правоту, кожен усвідомлював провокаційність ситуації і, здавалося, всі лишень чекали, що чийсь кулак зацідить комусь в обличчя. Стримались... Накричались... Розійшлись...
Одні, аби дослухати виступ Ірини Фаріон, яка чомусь відповідала лише на відбіркові питання людей, класика російської літератури називала «Кучерявим на букву «Пе», а українців ділила на «народ» і «насєлєніє».
Інші ж порозходились = хто по домівках, хто = у відділок міліції, аби дати пояснення з приводу запуску в приміщення Будинку культури сльозогінного газу.

АВЕРС: «БАНДУ - ГЕТЬ!»
Свободівці міцно тримали оборону, даючи можливість Ірині Фаріон презентувати книгу, поспілкуватися на мовознавчі теми й просвітити присутніх, «ху із» справжній українець.
«Банду = геть!» = скандували молоді патріоти у бік регіоналів-«тітушок».
Ситуацію коментує голова Кам'янець-Подільської районного ВО «Свобода» Володимир Баранівський:
= Сьогодні влада в особі Партії регіонів, не приховуючи, цинічно бере до себе на службу бандитів, по-теперішньому «тітушок». Щоб очорнити ВО «Свобода», регіонали використовують ліберальну пресу та кишенькове телебачення. Самі ж ніби залишаються осторонь, а насправді керують усіма процесами. Не «Свобода» давала команду директорам шкіл привести не менше 20 вчителів від кожного закладу, скликати держслужбовців, чиновників, помічників нардепа, які повинні були зайти до зали, а потім з криками «Ганьба!» вийти. До речі, що вони й зробили. Не ВО «Свобода» давала наказ комуністу Гордійчуку зганяти «своїх» працівників, щоб ті протестували проти депутатів-свободівців. Не ми керували нахабними діями відомого в місті провокатора Олега Гільовського, голови Громадської ради міста. Не ми стягували учнів спортшколи №2, які штурмували двері DSC_0041.JPGБудинку культури. І аж ніяк не ми запрошували до себе гопників, щоб ті труїли нас газом і кидали в нас залізяччя. Хто за цим усім стоїть, розумні люди розберуться.
24 вересня міська організація ВО «Свобода» звернулася до начальника міськвідділу міліції Юрія Дахно з вимогами розслідувати хуліганські дії «тітушок» з Партії регіонів, які намагалися зірвати зустріч мешканців міста з народними депутатами.
На їхню думку, перед початком конфлікту 23 вересня на місці події перебували міліціянти, однак жодних дій, аби зупинити свавілля найманців, не вживали.
«Тільки побачивши, що люди власними силами зупинили «тітушок», співробітники МВС почали реагувати», = вважають свободівці.
= Під час презентації книги народного депутата Ірини Фаріон група невідомих осіб розпилила у вестибюлі приміщення газоподібну речовину та намагалась проникнути до зали, = коментує начальник міської міліції. = На місце події прибула слідчо-оперативна група та керівництво міськвідділу. Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч.2 ст.296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб). Триває досудове слідство.

РЕВЕРС: ІЗ ТРЕНЕРІВ І ДИРЕКТОРІВ = у «ТІТУШКИ»
Хоч на вході в МБК і стояли свободівці, але, за однією із інформацій, котра потім неодноразово звучала у всеукраїнських ЗМІ та на офіційному сайті ВО «Свобода», в приміщення Будинку культури людей не пускали представники від Партії регіонів, так звані «тітушки» (прим.Ред. = так називають людей спортивної тілобудови, що мають коротку стрижку, на кшталт такої, що була у славнозвісного Вадима Тітушка, котрий напав на журналістів Ольгу Сніцарчук та Влада Соделя 18 травня. Він був у складі групи з близько 50 осіб, які влаштували бійку зі свободівцями на Великій Житомирській у Києві).
На прес-конференцію, яку організував наступного дня голова Громадської ради Олег Гільовський, прийшли саме ті «тітушки», яких нібито привезли з інших областей, і які, на думку свободівців, вчилини погром у МБК із побиттям скла та застосуванням слізогінного газу.
Окрім «тітушок», поспілкуватися із журналістами виявили бажання директор Будинку культури Микола Нечай, дівчинка, котра постраждала від газу, директори шкіл, вчителі.
За словами Миколи Нечая, представники від «Свободи» ще до початку зустрічі з нардепом зірвали замок на дверях з чорного входу БК, а з бокового вхрду переминалася з ноги на ногу зграйка DSC_0085.JPGхлопченят. Директор Будинку культури, звичайно, зробив зауваження представникам від «Свободи» та попросив дотримуватись умов укладеної угоди на проведення зустрічі. Натомість, як він стверджує, був зачинений на другому поверсі й не мав змоги вийти з приміщення. Замість гешефту за умовами договору, отримав лишень розбиті вікна, потрощені стільці та скандал.
= Я пройшов Крим і Рим, = каже Микола Нечай, = та хіба я заслужив такої зневаги до себе? Минулого року без усіляких ексцесів пройшла зустріч лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока з кам’янчанами, а от із Іриною Фаріон не вийшло.
Виступ нардепа-мовознавця прийшли послухати і вчителі. Їхню присутність наразі, як і все, що відбувається, оцінюють двояко. Одні кажуть, що освітян змусили, інші чули, як ті виходили із зали не тому, що пустили газ, а тому, що була відповідна команда. Дивуватися такому перебігу подій не варто: люди, які трясуться за півставки чи додаткові години, будуть усе життя труситися з будь-якого приводу. Та чи варто рівняти всіх під одну гребінку? Як і називати «тітушками» відомих людей, тренерів, директорів шкіл, голів громадських організацій, що виховали не одне молоде покоління, що прививали дітлахам любов до спорту, замість того, аби ті лазили по підворітнях, нюхали клей і тинялися безпритульно вулицями...
Керівники та тренери спортивних закладів міста, захищаючи себе від клейма «тітушок», оприлюднили відкритого листа, в якому висловили своє обурення.
= Ми виховуємо спортсменів, майстрів спорту, переможців міжнародних і світових змагань, = зазначив тренер Сергій Чайка. = І за це нас обізвали «тітушками»? У мене телефон червоний, знайомі в шоці!
= Вибачайте, що зачіскою не вийшов, = посміхнувся до присутніх директор філії Європейського університету Микола Гуменюк, = але я й досі не можу відійти від зустрічі. «Свобода» нас розділила на наших та ні. Організатори й охоронці зі «Свободи» довго не пускали кам’янчан у зал. Мені особисто пан Мирний сказав, що хто потрібно, там вже є. Значить я, простий кам’янчанин, непотріб?
Свою думку з приводу скандального понеділка висловив голова фракції Партії регіонів у міській раді, палкий прихильник спорту Валерій Слободян:
= Хоч я і не був на зустрічі, проте не розумію, чому кам’янчани не мають право вільно пересуватися містом, послухати виступи людей, які приїжджають до Кам’янця. Чому одразу мова йшла про провокації? Значить, до них готувалися.
Неприємно, що представники від «Свободи» зверхньо ставляться до інших людей, ділять їх на українців і недоукраїнців. Це політика в нікуди. Я за конструктивну критику і людське відношення. «Свобода» не має жодного морального права обмежувати свободу інших, політично не схожих з ними людей.
 
ІЗ КОМЕНТАРІВ «НАРОДО-НАСЄЛЄНІЯ»
Кам’янецька Інтернет-мережа вибухнула від несподіванки. Хто ж очікував, що славнозвісних «тітушок» привезуть не з інших областей, а ними стануть... брат, сусід, тренер спортшколи, з короткою стрижкою хлопчина, навіть, директор школи?..
Ось лише деякі коментарі з цього приводу:
... «Аж смішно, як судорожно наша влада намагається зберегти для себе солодке корито, і як панічно боїться власного народу. Сьогодні вони використали сльозогінний газ = завтра візьмуть мабуть гранатомети. Ніколи не думала, що саме в Кам’янці вирощують бойовиків. І судячи з фото капюшонники в основному діти з малозабезпечених сімей, які раді будь-якій копійчині. От це і є недопрацювання тієї ж Свободи та Удару».
... «Коли працюють закони, це бидло знаходиться в загоні. Коли відбувається зрощення криміналітету і влади, худоба тікає на волю. Цікаво, Євросоюз в курсі, що Україна сьогодні = це мафіозна країна?»
... «Мені здається, що компанія, яка вийшла з залу, не дочекалася часу виконання своєї основної задачі (яка вона була, я не знаю). Вони просто перелякалися газу і гуркіту за дверима та втікли».
... «Тхекводисти-ерудити і боксери-інтелектуали так прагнули побачити пані Ірину Фаріон і почути її лекцію про «Мовні норми української мови», що розтрощили товар і прилавки, прокладаючи собі шлях до знань за допомогою сльозогінного газу, а самі продавці дивом вціліли».

P.S. А знаєте, страшно не це = не коментарі, не скандал, не протистояння й провокації. Страшно, що ми до цього прийшли, навіть не усвідомивши, як так сталося...

Теги: ВО "Свобода", Партія Регіонів, Ірина Фаріон

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.