Перейти на мобільну версію сайту


20.12.2013

СЛОВО СКАЗАЛИ МЕРИ

Хтось сьогодні казатиме, що Майдан зайшов у тупик, хтось, навпаки, вважатиме, що все тільки починається. Як би ми не замовчували, та революція в країні є, і триває вона не один день. Сьогодні ми маємо єдину надію, аби протистояння народ-влада обійшлося без кровопролиття.
А що з цього приводу думають керманичі нашого міста? Газета «КлюЧ» в он-лайн режимі провела засадання круглого столу із нинішнім та колишніми міськими головами, поставивши їм єдине запитання: «Який вихід із ситуації, що сьогодні складася в Україні?»

Михайло Дмитрович Аносов, міський голова 1990-1994 рр.:
аносов.jpg- Людям на Майданах сьогодні потрібно стояти до кінця. Ми маємо повністю змінити владу, а для цього потрібно проветси перевибори Президента та Верховної Ради.
Не можна зосереджувати владу в одних руках. Ми маємо повернутися до Конституції 2004 року та парламентсько-президентської форми правління.
А взагалі, слід поміняти стиль життя суспільства. Корупція в судах, правоохоронних органах, бюджетній сфері поглинула Україну. Ми мусимо вибратися із цього провалля.

Анатолій Іванович Кучер, міський голова 1994—1997 рр.:
- На сьогодні я бачу єдиний вихід із ситуації, що склалася - обрати на кучер.jpgМайдані із тих людей, які його організовували, лідерів, палких прихильників змін. Разом із ними та представниками Верховної Ради сісти за стіл перемовин і вирішити майбутню долю країни.
Якщо зараз зупинити Майдан (що практично нереально), людей, які брали в ньому участь, будуть переслідувати. Почнуться політичні утиски, а це зайві прецеденти, покликані дестабілізувати ситуацію в країні.
Народ має виступити за свої права, його мають почути, інакше Майдан не закінчиться мирно. Тільки організація круглого столу може врятувати ситуацію.

Олександр Володимирович Мазурчак, 1997-2008 рр.:
мазурчак.jpg Вважаю, що виходом із ситуації, що сьогодні склалася, має бути проведення референдуму, в ході якого потрібно провести широку роз’яснювальну роботу, донести людям, з якими реаліями ми зіштовхнулися. Потрібно визначитися, хто за те, щоб підписувати Угоду про асоціацію, хто бажає вступити в Таможений союз. Чи варто дотримуватись європейського курсу чи ні.
Коли відповіді на ці питання будуть оприлюднені, й люди вирішать, що ближче й краще для більшості України, тоді можна приймати виважені рішення. Нині варто заспокоїти суспільство, стабілізувати ситуацію, і тоді Майдан втихомититься й розійдеться.

Анатолій Макарович Нестерук, 2008-2010 рр.:нестерук.jpg
- Україна обов’язково вийде з цієї патової ситуації. Для цього політики мусять сісти за стіл переговорів, справжній стіл, за яким вони б чули не лише себе, але й опонентів. Вірю, що їм вистачить мудрості врегулювати ситуацію мирним шляхом.

Михайло Євстафійович Сімашкевич, 2010 р. - теперішній час:
сімашкевич.jpg- Перше, що потрібно зробити в цій ситуації, сісти за стіл перемовин як владі, так і опозиції. Ми не повинні захищати чиїсь корпоративні інтереси, адже на кону - майбутнє держави.
Якщо буде досягнуто компромісу, то й ситуація стабілізується. Переконаний, що Майдан - це нинішнє народне волевиявлення, до якого слід дослухатися. Але рубати з плеча - не спосіб вирішення питання.

Теги: євромайдан, Михайло Аносов, Анатолій Кучер, Олександр Мазурчак, Анатолій Нестерук, Михайло Сімашкевич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.