Перейти на мобільну версію сайту


10.02.2017

«СЛАВА» СПІЙМАЛА ОБЛИЗНЯ

княгинин«Шановні власники земельних паїв! У четвер, 9 лютого, об 11:00 запрошуємо вас на збори по обговоренню та прийнятті рішення оренди земельних паїв. Збори відбудуться в будинку культури с.Княгинин. З повагою, керівництво ПП «Слава».

Таке оголошення з’явилося по всьому селу і неабияк стривожило місцеву громаду, особливо аграріїв, які не перший рік обробляють земельні паї жителів Колибаївської сільської ради, до складу якої входить і Княгинин.

Сценарій, за яким запрошувало до співпраці нікому невідоме підприємство, був більш, ніж очевидний - створити соціальну напругу в селі та спробувати переманити пайовиків, нібито на вигідних для них умовах.

На збори, окрім селян та ініціаторів - представників від вищезгаданого підприємства, прибули і члени Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля». Аграрії, маючи досвід минулорічних рейдерських захоплень, коли невідома фірма, заплативши величезні кошти, не лише зайшла в район і ускладнила для окремих фермерів проведення польових робіт, а й, навіть, не взялася за обробіток орендованих земель, як ніхто усвідомлювали наслідки подібної оренди «чужинцями».

- Якби все відбувалося в межах закону, а селяни були справді невдоволені місцевими аграріями, то можна було би хоч якось зрозуміти прихід невідомого агровиробника, - каже голова Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Ігор Гай. - Землі у Княгинині орендують троє досить серйозних аграрії - філія «Нібулон» (керівник Сергій Богачик), ПП «Леон-Агро-2011» (Ярослава Бабій) та ПП «Авант-Агро» (Андрій Ванат). Вони не тільки сумлінно виконують свої зобов’язання, а й підтримують соціальну сферу села. Чи буде те ж саме робити невідомий інвестор?

Напевне, представники від ПП «Слава» не очікували на такий холодний прийом від княгининчан, які, відверто кажучи, і не мали наміру переукладати з ними договори. Тож, поспіхом повідомивши присутніх, що, мовляв, наміру конкурувати з потужними агровиробниками не мали, просто до них зверталося декілька невдоволених людей, які хотіли переукласти договори, вони покинули сільський клуб.

Незрозуміло, чому ПП «Слава», яке займається рослинництвом у сусідньому Хотинському районі, занесло на Кам’янеччину, проте спробувати легкого хліба й задурити людей нібито гарними умовами оренди їм так і не вдалося.

- Соціальна напруга в селі нікому не потрібна, - обурюється заступник голови Колибаївскої сільської ради Дмитро Довганюк. - Договори оренди у селян з місцевими аграріями укладені до 2024-го, 2027-го років. Це колотнеча на рівному місці: приїдуть, задурять людей, а потім шукай вітра в полі.

Теги: збір громади, с.Кннягинин

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.