Перейти на мобільну версію сайту


08.10.2020

СІЄМО МАЙБУТНЄ РАЗОМ

®
Відомий на Кам'янеччині аграрій, директор ПП "Калинський ключ", голова Всеукраїнської аграрної ради у Хмельницькій області, голова "Асоціації сільськогосподарських виробників Поділля" Ігор Гай бере участь у виборчих перегонах як кандидат у депутати до обласної ради від партії "За майбутнє".
 
- Я підтримую партію "За майбутнє", - каже Ігор Віталійович, - тому що поділяю її прагнення захистити права громад, відродити їх і дати можливість розвиватися. Процес децентралізації, передачі повноважень на місця показав свою ефективність, саме тому важливо не зупиняти його, а продовжувати. Сильна громада на місцях - це сильна влада в країні.

- Ігорю Віталійовичу, чому саме партія "За майбутнє"?

- Я спілкувався з представниками багатьох політичних сил, але тільки партія "За майбутнє" розмовляє однією мовою з аграріями. Варто зауважити, що на місцевих виборах керівники обласних осередків партій "Поруч", "Відродження", "Українське об'єднання патріотів - Укроп", "Громадянська позиція", "Рідне місто" та Аграрної партії України підписали Меморандум про співпрацю і виступають єдиним пулом в області. Це партії, яких об'єднують спільні ідеї, зокрема економічний розвиток рідного краю, відновлення промисловості, підтримка сільського господарства та підвищення добробуту жителів регіону.

- Хто з відомих людей разом з Вами в команді "За майбутнє"?

- Без перебільшення можу сказати, що команда "За майбутнє" об'єднала найкращих. Це справжні патріоти краю, небайдужі до майбутнього Хмельниччини, готові серйозно працювати, а не займатися популізмом. Лідер Хмельницького осередку партії «За майбутнє» - Сергій Лабазюк, народний депутат України декількох скликань. Також у команді ще один народний депутат – Віктор Бондар, який є співголовою депутатської групи у парламенті «Партії «За майбутнє». У лідерах партійного списку кандидатів до обласної ради мій давній друг, також аграрій, депутат Хмельницької обласної ради Сергій Іващук. Потужну частину команди становлять жінки на чолі з Віолетою Лабазюк.

Також до обласної ради по нашому округу, який включає місто Кам’янець-Подільський та Кам’янець-Подільський район балотуються Михайло Сімашкевич, нині діючий міський голова, Андрій Кланца, директор Хмельницького обласного серцево-судинного центру, Тетяна Очеретенко, директор Дитячого медичного центру, Лаймонас Гурскіс, Чабанівський сільський голова. Багато достойних кандидатів маємо до районної, міської, селищної та сільських рад. Усі вони зарекомендували себе, мають авторитет та, вірю, отримають підтримку виборців на місцях.

- Усе ж таки, Ігорю Віталійовичу, з якою метою йдете саме до обласної ради?

- Мета моя проста і зрозуміла – відстоювати інтереси жителів нашого регіону. Я звик відповідати за свої слова та вчинки.Зустріч з виборцями Двічі мені люди довіряли представляти їхні інтереси в районній раді. Ніколи не був пасивним депутатом, завжди реагував на проблеми ввіреного мені округу депутатськими запитами та зверненнями - головною зброєю депутата. 

- Як депутат районної ради, якими досягненнями найбільше пишаєтеся?
- Про мої здобутки краще скажуть люди та завершені справи. За час моєї каденції посильна увага приділялася навчальним та медичним закладам, інфраструктурним об'єктам, закладам культури. Хоч, як аграрій, і без того завжди допомагав громадам. Ніколи не піарився на бюджетних коштах, як це вміють робити деякі мої колеги. Якщо допомагав фінансово, то з власної кишені. Якщо кошти надходили з бюджету, то так і пояснював людям. Сьогодні є безліч ресурсів, за допомогою яких можна перевірити будь-яку інформацію. Не потрібно брехати своїм виборцям, це нікого не прикрашає. Якщо можеш, то зроби, якщо ні - не обіцяй. 

- Ігорю Віталійовичу, почалися виборчі перегони, в які Ви досить активно включилися: їздите по району, проводите зустрічі з виборцями. Що найбільше сьогодні турбує людей?

- Я завжди активний (сміється). Поставив собі за мету об'їздити всі 123 населених пункти нашого району. Хоч про проблеми більшості сіл знаю і як депутат районної ради, і як аграрій, але хочеться почути їх з вуст людей. І знаєте, зробив з цих поїздок чимало висновків.

Перше - це стосується процесу децентралізації. Там, де він почався п'ять років тому, де є сильна команда на місцях, зроблено дуже багато. До прикладу, в Гуменецькій громаді, якою керує Інна Абдулкадирова, вирішено питання з освітленням вулиць, вивезенням сміття, благоустроєм кладовищ та територій, практично скрізь - з водопостачанням. Освіта показує високі результати, медицина не занепадає, а навпаки - відремонтовані всі медпункти, в кожному селі, навіть найменшому, є фельдшер. Це, звичайно, великий фінансовий тягар, але громада справляється, і це показник раціонального використання коштів. Культура також надзвичайно активна. Усі проблеми, які залишилися в цій громаді, вирішуються або на обласному рівні, або на рівні держави. Наприклад, капітальний та поточний ремонт сільських доріг, програми підтримки громад тощо. Децентралізація - це успішна реформа, яку ми маємо тільки підтримувати. Громади повинні отримати більше повноважень, і цей пункт є в програмі нашої партії. 

IMG_8573.JPG

Команда "За майбутнє" кандидатів у депутати до громад Кам'янеччини.

Був у селах, до яких реформа децентралізації або ще не прийшла, або прийшла кілька років тому. Разюча різниця - ні благоустрою, ні розвитку. Там треба закочувати рукави і працювати зранку до ночі. Чому так? Десь керівники показали свою неефективність, десь не розуміють самого процесу та значення слова децентралізація. Мене дивує, як громада може повертати кошти в державний бюджет і не використовувати їх. Бояться щось зробити... А села доходять до ручки. Хто обирає таких керівників? Чому наступаємо на одні й ті ж граблі? Віримо в гарні слова і гасла. Може вже досить? Якщо людина щось робить у своєму житті, то їй реклама не потрібна. Вона буде працювати, де би не працювала і чим би не займалася. Успішну роботу керівника видно по зроблених справах.

- У сільському господарстві Ви не новачок. Що би хотілося зробити для підтримки аграріїв?

- Ви вірно підмітили, не новачок. Іноді здається, що я народився для того, щоб працювати біля землі, продовжувати цю почесну місію діда і батька. Скільки себе пам'ятаю, особливо на керівних посадах, завжди відстоював інтереси аграріїв. Сьогодні я маю чим пишатися. Завдяки мені збережено чимало майнових комплексів по селах нашого району. Люди свого часу повірили моїм словам, і тепер ми маємо господарства, якими пишається Кам'янеччина. Зокрема в Чабанівці продовжують займатися вівчарством, тамтешня продукція відома на всю Україну. Збережено садівництво, посаджені нові високопродуктивні сади, розвиваються дрібні фермери. На жаль, з колись численної армії тваринницьких комплексів сьогодні по району залишилося лише чотири, в тому числі й у господарстві, яким нині керую. Прикро, що ця галузь не має державної підтримки. Раніше працювали обласні та державні програми, які дотували аграріїв. Вірю, що ми їх відновимо, адже у всеукраїнській команді "За майбутнє" чимало моїх колег сільгоспвиробників.

Не розумію, чому ми кожного року повинні відстоювати свою галузь, яка дає найбільші надходження до бюджетів усіх рівнів? Як не акції протесту, то мирні мітинги. У всьому світі сільське господарство дотаційне, а в нас - це сфера, на якій постійно експериментують. Мають бути прозорі та чесні правила гри, посильне податкове навантаження, тоді можна розраховувати на позитивні результати в будь-якій галузі.

- На який результат сподіваєтеся на цих виборах?

- Сподіваюся на перемогу, на людську свідомість та небайдужість.
На жаль, люди сьогодні зневірені. Від багатьох чую: "Навіщо ці вибори? Не піду голосувати". І це неправильна позиція. Адже тим, що ви не прийдете на виборчі дільниці, ви також зробите свій вибір. Бо переможе партія, яку вибирали не ви, прийде до влади кандидат, за якого не ви віддали голос, а хтось інший, більш активний та ініціативний. Але потім ви, а не він, будете скаржитися, як все погано в державі, області, районі, конкретному населеному пункті. Тому прошу всіх і закликаю: "Прийдіть на ці вибори! Зробіть свій вибір!". Будьте відповідальними за своє життя, за життя дітей та онуків, за майбутнє нашого краю та України. 

Теги: Ігор Гай, вибори-2020, обласна рада, за майбутнє

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.