Перейти на мобільну версію сайту


11.12.2015

ШКОЛИ - ТУДИ, ЛІКАРНІ - СЮДИ

10 грудня пройшла друга сесія районної ради 7-го скликання. Під час засідання народні обранці затвердили низку нагальних питань, які стосувалися районного бюджету та юридичного існування окремих закладів освіти та медицини. У першу чергу, депутати проголосували за регламент районної ради, затвердили положення про постійні комісії і президію райради та утворили комісію з питань поновлення прав реабілітованих. Також шість із семи партій у райраді створили фракції з відповідними назвами. Безфракціними поки що залишаються депутати від партії «За конкретні справи».

Кінець року, як завжди, потребував внесення змін до районного бюджету. Отож, розпочали зі звіту про його виконання. За словами головного фінансиста району Олександра Федика, за 9 місяців поточного року до загального фонду районного бюджету надійшло 201894,3 тис. грн, з них власні доходи склали 29441,7 тис. грн. Базова дотація з Держбюджету надійшла в сумі 9828,0 тис. грн, а субвенція із бюджетів усіх рівнів - 15926,2 тис. грн. У цілому районний бюджет за доходами загального та спеціального фондів до річних показників виконаний на 74,6%. Варто сесія райрадизауважити, що бюджетні питання були досить дискусійними, відтак жваво обговорювалися під час першого засідання бюджетної комісії. Зрештою в змінах до районного бюджету досягнули консенсусу не лише під час засідання відповідної комісії, а й під час сесії.

Реформа в медичній галузі потягнула за собою прийняття нагальних рішень під час сесійного засідання. Під оптимізацію потрапили структурні підрозділи Центральної районної лікарні - Орининська районна лікарня №2 та Староушицька районна лікарня №3.

До 1 квітня в Староушицькій райлікарні буде ліквідовано терапевтичне відділення на 25 ліжок, натомість буде створено загальне відділення з об’єднанням 24 терапевтичних ліжок, 5 - педіатричних та 1 - гінекологічного. Такий же термін дали для Орининської райлікарні, де планують залишити 25 терапевтичних ліжок, 5 - гінекологічних та 5 - педіатричних. Оптимізація в медицині торкнеться не лише ліжкового фонду, а й штатного розпису. Зокрема, в Орининській райлікарні він скоротиться на 3,75 штатних одиниць, а в Староушицькій - на 9,25 шт.од.
Окрім цього, як окрема юридична одиниця Староушицька райлікарня №3 припинить своє існування, її приєднають до Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні.

У зв’язку з утворенням Гуменецької сільської ради об’єднаної територіальної громади народні обранці затвердили передачу з балансу районної ради навчальних закладів І-ІІІ ступенів шляхом створення нових юридичних одиниць. Така доля цьогоріч дісталася Думанівській ЗОШ І-ІІ ст., Голосківській ЗОШ І-ІІІ ст., Гуменецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія», Нігинській ЗОШ І-ІІІ ст., Заліській-2 ЗОШ І-ІІІ ст., Великозаліській ЗОШ І-ІІ ст., Сахкамінській ЗОШ І-ІІ ст., Колубаївській ЗОШ І-ІІ ст., Вербецькій ЗОШ І-ІІ ст., Абрикосівській ЗОШ І-ІІ ст., Супрунковецькому НВК у складі ЗОШ І-ІІ ст. та ДНЗ і Пудловецькій ЗОШ І ст. Загалом своє підпорядкування змінили 12 шкіл району, в яких навчається 906 дітей та працює 283 людей.

Ситуацію, що наразі склалася в галузі освіти, прокоментував голова райради Борис Бец.

- Варто розуміти, що ніхто школи не закриває, а освітян не залишають без роботи, - пояснює Борис Борисович. - Нині на цьому багато спекулюють, хоч це безпредметні розмови. Відповідно до закону, ми маємо передати освітні заклади зі власності району у власність новостворених об’єднаних територіальних громад. Наразі на рівні Кабміну погодження на затвердження пройшла єдина об’єднана громада в районі - Гуменецька сільська рада. Відповідно, зі свого балансу ми передаємо їй освітні заклади. За райрадою залишаються методичні кабінети. У свою чергу, Гуменецька сільська рада об’єднаної територіальної громади має зареєструвати школи, які зможе утримувати, як юридичні особи, затвердити в них відповідний штат працівників, провести необхідні тендери на харчування та закупівлю в разі необхідності твердого палива тощо. Питань дуже багато, як власне і роботи.

Подібна реорганізації чекатиме й на галузь медицини, механізм реформування якої беззворотньо запуститься після остаточної децентралізації. На баланс об’єднаних громад передадуть ФАПи, чи амбулаторії сімейної медицини.

- Як саме в наступному році Гуменецька громада формуватиме бюджет?

- Якщо все буде так, як заплановано й обіцяно Урядом, то субвенції з Держбюджету йтимуть напряму в об’єднану територіальну громаду, сесія якої буде вирішувати, куди ці кошти спрямувати. На плечі Інни Григорівни лягає велика відповідальність - це і формування бюджету, і створення структурних підрозділів та, швидше за все, нового штатного розпису. Відповідно до закону, сільський голова новоствореної громади матиме свій фінвідділ, відділ освіти тощо.

- А як щодо закладів культури та соціальної сфери? Вони також перейдуть на баланс Гуменецької територіальної громади, яка їх буде утримувати?

- Поки що ми не маємо відповідних законодавчих актів. Щодо фінансування цих галузей, то воно відбувається за рахунок місцевих бюджетів, на балансі яких знаходяться перераховані вище заклади. Можливий і такий варіант, що сільська рада в наступному році делегуватиме кошти в районний бюджет, з якого тимчасово буде здійснюватися фінансування, поки ми не отримаємо чітких алгоритмів дій.

- Борисе Борисовичу, окрім трьох об’єднаних громад у районі, чи виявили намір інші завершити намічений процес укрупнення?

- Наразі картина по інших громадах залишається незмінною - йде процес обговорення, населені пункти розглядають різні варіанти об’єднання. Усі чекають на чітко відпрацьований механізм, але він з’являється у міру сил урядовців.

Теги: сесія райради, Борис Бец

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.