Перейти на мобільну версію сайту


19.02.2016

«РОЗПИЛЯЛИ» 10 МІЛЬЙОНІВ. ДІСТАЛОСЯ ВСІМ

18 лютого відбулося засідання 5-ої сесії районної ради сьомого скликання.
На моїй пам’яті це було чи не одне з найдовших пленарних засідань сесії. Більше чотирьох десятків нагальних питань народні обранці розглядали 8 годин із кількома перервами, і це при умові, що всі проблемні моменти по кожному із зареєстрованих на сесії питань ретельно вивчалися на депутатських комісіях.

І якщо одні програми проходили одноголосно, то інші породжували низку дискусій.
Першим каменем спотикання стало затвердження звіту Програми матеріально-технічного забезпечення процесу сесія виконання адміністрацією регіональної політики розвитку району, простіше кажучи, заговорили про те, скільки грошей районні чиновники витратили на виїзні прийоми та робочі поїздки. Як відзвітували керівник апарату РДА Маріанна Великохатько, протягом минулого року для потреб службового транспорту було придбано 5570 л бензину, загальна вартість якого склала 116,5 тис. грн. Депутати попросили детально уточнити цю цифру, тож питання перенесли на пізніше, згодом його розглянули й завтвердили таку ж програму на 2016 рік.

Справжня перепалка почалася під час розгляду питання «Про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік». Зауважу, що бюджетна комісія із цього питання напередодні тривала майже так саме в часі, як і вчорашня сесія. І якщо здавалося, що на комісії були розставлені всі крапки над «ї», то під час пленарного засідання все знову ніби повторювалося по колу.

Внесення змін до районного бюджету виявилося наріжним каменем, адже ділити було що - більше 10 мільйонів. 

- За рахунок залишку коштів загального та спеціального фондів ми можемо затвердити розподіл додаткових асигнувань, - повідомив головний фінансист району Олександр Федик. - Наразі ми маємо залишок по загальному фонду в сумі 10 млн 898,7 тис. грн, та по спеціальному - 78 тис. 673 грн. 

Депутати так сперечалися, розподіляючи кошти, що з першого разу рішення не пройшло. Довелося вдаватися до постатейного голосування. Затвердивши всі бюджетні статті, стало зрозуміло, які з них мали прихований підтекст. Та, незважаючи на розхитування ситуації, бюджет вдалося розподілили.

Завдяки цьому Центральна районна лікарня отримала 500 тис. грн на проведення благоустрою прилеглої території, в т.ч. виготовлення ПКД; 990 тис. грн - на проведення реконструкції приміщення операційної; 299 тис. грн - на заміну вікон і дверей; 250 тис. грн - на закупівлю медичного обладнання. 100 тис. грн виділили на проведення поточного ремонту терапевтичного відділення Староушицької районної лікарні №3. Сільські ФАПи отримали 475 тис. грн на придбання пільгових медикаментів та 126,6 тис. грн - на туберкулін.

Є сподівання, що районні народні обранці нарешті виберуться із «кам’яного віку» голосування шляхом підняття рук. Із районного бюджету було виділено 524 тис. грн для придбання та встановлення програмного комплексу для сесіяпоіменного голосування. Трохи грошей вділили Слобідко-Рихтівській ЗОШ: 20 тисяч - для придбання обладнання для системи опалення та 20 тисяч - на поточний ремонт фасаду. 391,5 тис. грн виділили для капітального ремонту спортивної зали у Залісько-1 ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Також були профінансовані програми харчування дітей у школах (824 тис. грн) та «Шкільний автобус» (100 тис. грн).
Забравши 200 тис. грн із «віртуальної» програми ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, їх перекинули для потреб учасників АТО, зокрема для громадської організації «Істина добра», яка з часу проведення АТО опікується атовцями.

Агросектор району отримав всього 20 тис. грн на розвиток молочного скотарства та 5 тис. грн - на бджільництво.

Чи не вперше за довгий час депутати районної ради мали надлишок бюджетних коштів. Їх, зрозуміло, потрібно було грамотно розподілити. І в цьому грандіозному переділі сильно далася взнаки партійна приналежність. Хоча вона спрацювала швидше як наслідок зовсім інших проблем, але як уже пішла коса на камінь, то у всьому.

Члени партії «За конкретні справи», певне, надихнувшись діями своїх обласних колег, які в середу заблокували трибуну обласної ради та не дали можливості голові облради внести дві кандидатури майбутніх заступників, вирішили не пасти задніх і на засідання сесії районної ради прийшли із атовцями. Пропозиції, які вони відстоювали щодо збільшення допомоги учасникам АТО, сім’ям загиблих та поранених, були досить слушними і правильними, й не повірю, щоб народні обранці не змогли би проголосувати за збільшення допомоги цій категорії громадян без такого психологічного тиску. Чомусь за останніх кілька років склалася тенденція вирішувати будь-які конфліктні ситуації силовими методами. Десь якийсь конфлікт інтересів - і туди одразу беруть атошників, дружинників чи членів громадських формувань, які виступають ніби й у ролі тритейських суддів, і силовиків в одній особі. Можливо, варто із цим підв’язувати?

До «конкретників» приєдналися білосердешні нечисленним складом та свободівці. У певних питаннях їх підтримували й радикали, які мали своїх супротивників у партійній провладній більшості - БПП.
Після перерви депутати повернулися до розгляду програм, швидко прийняли до уваги звіти керівників комунальних підприємств району, щоправда, деякі з них отримали зауваження та побажання.

А от у питанні реформування комунальної газети «Край Кам’янецький» народні обранці заледве не поділилися на два табори. Одні депутати закликали підтримали колектив редакції, який одноголосно вирішив на загальних зборах пуститися у вільне плавання й провести роздержавлення газети в першу хвилю, тим паче, що держава у вигляді заохочення обіцяє фінансування, що могло би стати непоганим стартом для наших колег, інші ж, переживаючи, певне, за можливість інформаційного вакууму, наполягали не поспішати із роздержавленням газети, мовляв, не варто розкидатися направо й наліво комунальними підприємствами. Зрештою перемогла більшість, яка відтягнула процес роздержавлення комунального ЗМІ ще на рік.

Чимало дискусій викликало звернення Староушицького селищного, Грушківського та Чабанівського сільського голови щодо можливості повернення територіальним громадам природних лісових ресурсів, які були передані КП «Надра Кам’янеччини». Про цю ситуацію ми вже писали: дві депутатські комісії виїжджали, аби вивчити проблему на місці. Наразі можливої передачі лісових фондів у комунальну власність немає, але голови територіальних громад наполягали на своєму. Депутати Сергій Тимчук та Руслан Сендзюк виступили із пропозиціями дослухатися до думки громади та порадили комунальному підприємству, зокрема його директору Ніні Скавренюк, радитися із жителями сіл щодо планів із вирубки лісових насаджень. Наскільки юридично це можливо, невідомо, проте депутати проголосували за поправку, внесену колегами.

Під юридичний сумнів поставили і проект, зачитаний головою РДА Василем Сукачем, про делегування окремих повноважень районної ради районній державній адміністрації щодо підприємств, установ та організацій, які перебувають у районній комунальній власності. У «Законі про місцеве самоврядування» передбачено, що призначення й звільнення керівників комунальних підприємств має пройти затвердження сесією, проте немає норми щодо делегування повноважень саме «оперативного управління». Та керівники району посилалися на те, що оперативне управління колись перебувало в руках голови РДА, то чому би й не повернути його назад. Це питання також поділило депутатів на дві частини, проте більшість була за те, аби оперативне управління керівниками комунальних підприємств здійснював саме голова РДА. Він же підписував з керівниками контракт та вносив пропозицію щодо подання кандидатури на посаду очільника будь-якого комунального підприємства на сесію.

- Якщо комунальне підприємство не приносить прибутки, то для чого воно нам? - зауважив депутат Олександр Гінзеровський. - Ми прийшли сюди, щоб наповнювати бюджет, а не утримувати збиткові підприємства. 
До речі, Олександр Антонович, почувши про ситуацію із атовцями, які втратили на сході кінцівки - Олегу Волошину, Василю Чекману та Василю Джаламазі - пообіцяв виділити кожному адресну допомогу від його підприємства в розмірі 30 тис. грн.

Чи будуть комунальні підприємства пибутковими від того, хто ними керуватиме - голова ради чи адміністрації, покаже кінець фінансового року. Та нинішня сесія вже показала, що все можна зробити як не миттям, то катанням...

Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.