Перейти на мобільну версію сайту


15.01.2016

РОЗПОДІЛ ПРОВЕЛИ

13 січня пройшла п’ята (позачергова) сесія міської ради. В основному всі питання стосувалися уточнення міського бюджету на 2016 рік.

Депутати затвердили Комплексну програму взаємодії військових частин - Центру розмінування та новоствореного інженерного батальйону. Зокрема, мова йшла про виділення коштів з міського бюджету в сумі 100 тис. грн на будівельні матеріали для ремонту приміщень, які передали батальойну. Депутати погодилися із наданням коштів, адже від найшвидшого функціонування військового підрозділу виграє місто в цілому. 2,5 тис контрактників батальйону отримають 20 млн. грн заробітної плати за місяць, з якої бюджет міста отримає 1 млн. 200 тис. грн у вигляді податків.

Командир батальйону, підполковник Віктор Коршок подякував народним обранцям за розуміння.
Начальник фінансового управління Оксана Гут доповіла про зміни до бюджету, а директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури Майя Гурська задекларувала про створення комунальної установи «Центр професійно-сесія міськрадитехнічної підготовки», який зумовлений тим, що держава намагається перекласти такі заклади на плечі місцевого самоврядування в плані фінансування, але при цьому вона ще не предала майно громаді. Щоб не опинитися згодом у глухому кутку, депутати вирішили зарезервувати 9 млн. грн на фінансування цього навчального закладу.
Такий державний «сюрприз» надто добряче б’є місто під дих, але там працюють кам’янчани і навчається частина міських дітей. Тому на депутатському клубі, який відбувся напередодні сесійного засідання, було вирішено звернутися до тих населених пунктів, звідки навчаються діти, аби вони теж оплачували навчання своїх майбутніх фахівців, але до цього, насамперед, буде звернення до Кабміну і відповідних органів про передачу майна громаді. Крім того, місто не робило комунального замовлення, аби оплачувати його, а це державне замовлення, тому держава й повинна його оплатити. З цього приводу міський голова Михайло Сімашкевич брав участь у роботі Асоціації міст Хмельницької області, де порушувалося питання утримання закладів професійно-технічної освіти з бюджетів міст обласного значення (ПТУ, що знаходяться в містах районного значення, селищах, об’єднаних громадах будуть фінансуватись з обласних бюджетів). Для мінімізації негативних наслідків передачі ПТУ на фінансування з міських бюджетів в Держбюджеті-2016 (ст.27) закладено норми, якими доручено Уряду в І кварталі 2016 року провести моніторинг фінансових можливостей міських бюджетів утримувати ПТУ для внесення відповідних змін до бюджетного законодавства. Впродовж січня-лютого 2016 року Асоціацією буде проведено дослідження стану фінансування ПТУ з міських бюджетів і за його результатами запропоновано Мінфіну та Бюджетному комітету відповідні законодавчі ініціативи. Це болюче для місцевих бюджетів питання буде порушуватися й на Асоціації міст України.

Проголосували депутати й про підтримку звернення голови фракції політичної сили партії «Відродження» Валерія Слободяна до Президента України з приводу вжиття заходів щодо прискорення процедури передачі повноважень державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) органам місцевого самоврядування, адже ДАБІ вже мала запрацювати з 1 січня, але й досі з передачею зволікають. А це тягне за собою величезні незручності для людей і зокрема будівельників, які витрачають багато часу на поїздки для отримання декларацій на початок і завершення будівельних робіт. У липні минулого року виконавчий комітет виконав усі необхідні процедури та призначив фахівця. Проте Мінрегіонбуд не підготував нормативно-правові акти. А це є зволіканням з виконання Закону України «Про децентралізацію у сфері держархбудконтролю».

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.