Перейти на мобільну версію сайту


05.04.2019

РАЙОН – ЗА ТИМОШЕНКО І ЛЯШКА, МІСТО – ПОРОШЕНКА І СМЕШКА, А ЛІДЕР – ЗЕЛЕНСЬКИЙ

зеленськийПісля оприлюднених даних екзит-полів 31 березня Центральна виборча комісія досить оперативно взялася за підрахунок голосів виборців. Практично за два дні були опрацьовані всі протоколи. Актор і продюсер Володимир Зеленський переміг у першому турі президентських виборів з великим відривом: за нього проголосували 30,24% відсотка виборців, за чинного президента Петра Порошенка – лише 15,95%. Вибори проходили у 199 округах (і одному закордонному). 

На Хмельниччині на сімох територіальних виборчих округах також лідирує Володимир Зеленський. Натомість друге місце розділили Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Що цікаво, Юлія Володимирівна лідирує в нашому 193-му виборчому округу, до якого входять м.Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський та Новоушицький райони. Варто зауважити, що друге місце для Юлії Тимошенко забезпечили не лише в 193-му виборчому округу, а й у сусідньому 192-му. Загалом у чотирьох із семи округів по Хмельницькій області. 

порошенкоПоки що невідомі результати другого туру президентських перегонів, але ймовірніше за все, що нинішній результат однозначно вплине на перетасовку політичних сил у регіоні, навіть уже на найближчих парламентських виборах.

Досить несподівано на 4 місці опинився нерекламований, але не менш авторитетний політик Ігор Смешко. Із відривом у 0,5% у спину йому дихав відомий популіст Олег Ляшко, який напередодні президентських виборів зробив тотальну партійну чистку, призначивши в регіоні нових довірених осіб. Прогнозовано високим вийшов результат у Анатолія Гриценка, який у 193-му окрузі зайняв шосту сходинку. Хоч кандидат і взяв низький старт, проте за час виборчої кампанії не зумів зібрати значної електоральної підтримки. На результат рейтингу східняків Юрія Бойко, який опинився на 7 місці, та Олександра Вілкула, який став дев’ятим, значний вплив мало релігійне питання, адже не всім православним було до вподоби прийняття Томосу та становлення української церкви. 2,77% за Руслана тимошенкоКошулинського – націоналістичний результат «свободівської» довіри, якій такими темпами навряд чи світить місце в парламенті у разі встановлення 5% бар’єру для проходження у Верховну Раду. Замикає президентську десятку Юрій Тимошенко, який, напевне, і сам шокований таким маніпулятивним результатом. Тож, швидше за все, результати цього кандидата на пост президента можна сміливо приплюсовувати до рейтингу Юлії Тимошенко.

І якщо в загальному картина першого туру наштовхує на роздуми, то в розрізі по дільницях все виглядає набагато цікавіше. Ми проаналізували основні цифри десятки лідерів як у місті, так і в районі. І результати виглядають досить цікаво.

Виборці-містяни показали досить високу явку на виборах президента. Із 69720 виборців, внесених до списку, 43051 особа взяла участь у голосуванні. За період проведення виборів суттєвих порушень зафіксовано не було. Десь невчасно відкрили виборчу дільницю, десь просили пред'явити запрошення на вибори, у когось, можливо, здавали нерви і виникав конфлікт із хамським присмаком, але загалом смешкоце волевиявлення можна назвати демократичним за всіма критеріями. Як і по округу, в місті лідирував Володимир Зеленський, на другому місці опинився чинний Гарант Петро Порошенко, третьою була Юлія Тимошенко, хоча, якщо врахувати занадто високий результат як для її однофамільця Тимошенко, але вже Юрія, то тих три сотні голосів цілком вистачить, аби обігнати Петра Олексійовича, і як у районі, впевнено зайняти другу сходинку.

На четвертому місці зовсім несподівано опинився Ігор Смешко. Реклами цього кандидата практично не було, як і агітаційних наметів. Довірені особи працювали з електоратом напряму, розповідаючи про свого лідера. І це спрацювало. У Анатолія Гриценка в Кам'янці п'ята сходинка, хоч по округу він має шостий результат. Зміститися на сходинку нижче «допоміг» Олег Ляшко, за якого активно голосували в Кам'янець-Подільському районі. Певне, селяни більше розуміються на вилах, аніж містяни, і все ще довіряють популістським гаслам.

ляшкоУ місті Олега Валерійовича потіснив навіть Юрій Бойко, зайнявши шосту сходинку. Після 7-го номера Ляшка із відривом у майже тисячу голосів восьму сходинку зайняв «свободівець» Руслан Кошулинський. 9-10 місце розділили між собою відповідно Олександр Вілкул та Юрій Тимошенко із відривом у дві сотні голосів.

Решта 3,6% голосів виборців розпорошилися між іншими претендентами на пост Головнокомандувача. У районі цей показник був вищим – 4,2%. Ці цифри можна розцінювати і як своєрідний результат «Проти всіх», мовляв, голосую, щоб вибором не скористався хтось інший, але все одно за кого, лиш би не за тих, хто й у владі. Що ж, це право кожного, раціонально чи ні використати свій голос. Зрештою, і не ми згодом вирішуємо, раціональним чи ні буде наше життя впродовж наступних п'яти років в Україні.
У Кам'янець-Подільському районі із 54 933 виборців, внесених до списку, 34 638 осіб взяла участь у голосуванні. Як і в місті, беззаперечним лідером став Володимир Зеленський. Друге місце впевнено посідає Юлія Тимошенко. Прохід восени в парламент білосердешних досить прогнозований, навіть більше – гарантований, адже вже сьогодні в більшості об'єднаних громадах від цієї партії є достатня кількість депутатів місцевих рад.

вибори табл1Із відривом у майже півтисячі голосів третє місце в районі займає чинний президент Петро Порошенко. Натомість хвацько лідирує Олег Ляшко. Він тут четвертий. І його від Петра Олексійовича розділяє трохи більше півтисячі голосів. Замикає п'ятірку лідерів Анатолій Гриценко, у нього трохи більше 2,5 тисяч голосів прихильників. Із відривом у 400 голосів майже у спину йому дихає контррозвідник Ігор Смешко. Опозиціонери Бойко і Вілкул у підсумку зібрали в районі свої дві тисячі голосів, а от націоналіст Руслан Кошулинський не досягнув і до тисячі. За нього активно голосували лише там, де існують вибори табл2дієві «свободівські» осередки, а їх у районі можна порахувати на пальцях, і на мапі вони виглядають точково. Завершує десятку Юрій Тимошенко, якбий би, як уже зазначали, не потрапив сюди без прихильників леді Ю. Нагадаємо, у виборчих бютеленях цього разу не було порядкових номерів, тож людський фактор спрацовував на те, щоб через неуважність поплутати Тимошенків, зрештою, як і Шевченків, які опинилися у хвості виборчого потягу.

Результати по сільских радах та об'єднаних громадах не менш цікаві, і вже сьогодні можна спрогнозувати, де ці цифри перейдуть у другому турі до Володимира Зеленського, а де до Петра Порошенка.

21 квітня нас чекає другий тур і ще один вибір. У кожного власна думка, кому надати перевагу. Та головне єдине – вибір потрібно зробити. Не махнути рукою, не полінуватися, а йти за свого кандидата і голосувати. Беріть відповідальність за свій вибір і не бійтеся змін.


Теги: вибори Президента України 2019

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.