Перейти на мобільну версію сайту


12.08.2016

ПРОБЛЕМУ «25» ЗАКРИЛИ. ШКОЛИ ЗАЛИШИЛИ

сесіяПередсесійний скандал розгорівся, коли вихватнівчани дізналися, що одна із односельчанок була змушена нібито під тиском перевести своїх двох дітей на навчання в сусідню Китайгородську ЗОШ. Тож із 26 учнів, охочих відвідувати Вихватнівську школу, залишилося 24. Не кращою була ситуація і в Калачковецькій школі, проте умову в «25» там виконали.

Реорганізовувати чи відновлювати роботу - дилема, яку вирішували місцеві депутати майже п’ять годин у присутності батьків дітей та вчителів обидвох шкіл, що потрапили під ніж реорганізації. Такої тривалої сесії, мабуть, не було за всю історію діяльності цієї сільської ради.

Недотримання регламенту, неповага та небажання чути один одного створювали неабияку напругу. Активісти з Вихватнівців обурювалися, що на сесію не з’явилися депутати з їхнього села, де й, до речі, відбувалося пленарне засідання. Вони би мали відстоювати долю рідного навчального закладу, натомість знайшли справи нагальніші. 

Досить дружніми були Калачківці: староста села Оксана Говоровська просила депутатів не закривати школу, адже вона велика, тут є їдальня та спортзал, створені всі умови для навчання дітей.

Цього, на жаль, не скажеш про одноповерхову школу у Вихватнівцях, яка до всього ще й ділить приміщення із сільською радою. Як у таких умовах навчатися дітям? 

- У нас і так нічого немає, - кричали активісти. - Клуб розвалений, вийти немає куди. Як закриєте школу, то взагалі на селові можна ставити хрест!

Вихватнівчани й чути не хотіли про пониження ступеня навчального закладу (початкова школа), а тим паче про навчання дітей у сусідній Китайгородській ЗОШ, навіть за умови, якщо їх будуть довозити шкільним автобусом. Щодо останньої відмови, то тут причина одна - конфлікт між окремими мешканцями, від якого, як не прикро це озвучувати, страждають діти.

За пояснення доцільності оптимізації навчальних закладів взявся начальник відділу освіти Китайгородської громади В’ячеслав Голованьов.

сесія1- Сьогодні ми маємо дефіцит бюджету, і якщо в школах буде менше 25 учнів, то держава не дасть нам кошти на існування цих навчальних закладів, - повідомив він. - У середньому на одну дитину держава виділяє 6200 грн, але витрати по всіх школах громади різні. Це питання стояло досить давно, і сьогодні треба оцінювати доцільність існування школи, в першу чергу, за наявності повних класів (5 і більше учнів), їдальні, спортзалу, внутрішнього туалету, зретою, надання якісної освіти. У разі призупинення роботи трьох перерахованих вище шкіл, ми матимемо економію бюджету в майже 400 тис. грн.

Та про жодну економію вихватнівчани навіть не хотіли чути. Зрештою, питання поставили на голосування. Рішення про реорганізацію Вихватнівської школи в І ступені, як і запропоноване під час сесії депутатом Євгенією Коритнік рішення про відновлення роботи цієї школи не набрало необхідної кількості голосів. Під час голосування за відновлення діяльності Калачковецької школи вирішальним був голос сільського голови Юрія Безродного. Проте Юрій Васильович прийняв досить виважене рішення, утримавшись від голосування та запропонувавши депутатам знову повернутися до питання відновлення роботи обидвох навчальних закладів, тим самим поставивши їх у рівні умови.

Болючі питання знову пустили на другий круг голосування, який завершився перемогою обидвох навчальних закладів. Так Вихватнівці і Калачківці відстояли своє право на освіту в рідному селі, давши при цьому зобов’язання зберегти необхідну кількість учнів, яка має бути не нижче за позначку 25.

З одного боку, людей зрозуміти можна, досить часто школа в селі є осередком, у якому постійно вирує життя, та з іншого боку, чи настільки ми багаті, щоб свідомо калічити дітей, не даючи їм змоги здобувати якісну освіту, навчатись у великій сучасній школі та конкурентному середовищі? І якщо мова моралі в цьому випадку має два голоси, то мова цифр, як завжди суха і раціональна.  

Як повідомив нам начальник відділу освіти Китайгородської сільської ради, за січень-квітень поточного року витрати на утримання Калачковецької школи склали майже 232 тис. грн (10800 грн на одного учня, навчалося 25 дітей), Китайгородської - 221 тис. грн (13 дітей, 7900 грн на учня), Рогізнянської - 519 тс. грн (81 учень, 6400 грн), Колодіївської - 438 тис. грн (51 учень, 8950 грн), Демшинської - 149 тис. грн (17 учнів, 7400 грн), Дерев’янської - 369 тис. грн (47 учнів, 7850 грн).

Після того, як пристрасті стихли і сесійну залу покинули задоволені батьки та освітяни, депутати в звичному і спокійному режимі затвердили висновок Мінрегіонбуду щодо виділення 860 тис. грн на капітальний ремонт Будинку культури у с.Вихватнівці та 532 тис. грн - на капітальний ремонт даху у школі с.Рогізна.


Теги: сесія райради, школи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.