Перейти на мобільну версію сайту


26.02.2016

ПОЛІТИКА ПЕРЕМОГЛА ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД

Минулого тижня чергове засідання сесії обласної ради швидше нагадувало політичну клоунаду, аніж конструктивний діалог народних обранців, головне завдання яких - вирішувати нагальні питання жителів Хмельниччини. Слуги народу, забувши про своїх господарів, вправно ділили крісла й посади.

Нагадаємо, за два дні до пленарного засідання голова обласної ради Михайло Загородній озвучив прізвища ймовірних заступників, кандидатури яких виносилися на розгляд депутатів - Олександра Драгана («Самопоміч») та Валерія Лєскова (ВО «Батьківщина»). Та вже перед початком сесії, коли трибуну заблокували депутати від партії «За конкретні справи», стало зрозуміло, що претенденти не наберуть достатньої кількості голосів.

Володимир ФедорчукСесія тривала впродовж дня, кожна із фракцій в облраді скористалася правом на перерву, проте заступників так і не обрали.

Що ж насправді відбувається в обласному політикумі, спробували розібратися, поспілкувавшись із депутатом обласної ради від нашого округу Володимиром Федорчуком, членом ВО «Батьківщина».

- Володимире Володимировичу, Ваша фракція подала пропозицію рекомендувати на посаду заступника голови обласної ради Валерія Лєскова. Цю кандидатуру також не підтримали депутати?

- Ні, після того, як кандидатура Олександра Драгана не набрала достатньої кількості голосів, кандидатуру Валерія Лєскова не взяли до уваги, проте вона залишається чинною. Думаю, до цього питання нам доведеться повернутися на черговій сесії.
Переконаний, що сесія облради вцілому понизила рейтинг довіри до обласних депутатів, незалежно від їхнього політичного забарвлення. Пересічний виборець сьогодні не може зрозуміти, хіба в області більше немає нагальних питань, окрім поділу портфелів? Безумовно, є категорія осіб, якій цікаве політичне шоу як таке. Депутат не є повністю самостійною одиницею, є моделі поведінки, притаманні для партійної структури, певні ідеологічні принципи, які він сповідує. І якщо сьогодні обласна рада, як більш господарчий орган, замість займатися прямими обов’язками, буде влаштовувати політичні шоу, то де ми опинимося завтра? Це вже четверте засідання сесії, а ми ще й досі не можемо ввійти в нормальне конструктивне русло.

- Над чим конкретно мають сьогодні працювати депутати обласної ради?

- В області купа проблем, які потрібно вирішити. На моє глибоке переконання, основний акцент має спрямовуватися на розвиток інфраструктури та виробництва. Як би ми не займалися політикою, але без стабільної економіки країна не зможе рухатися вперед.

На жаль, сьогодні в суспільстві склалася хибна думка з приводу того, чим має займатися депутат. У нас побутує традиція так званого гречкосійства, мовляв, депутати мають зробити, роздати, пообіцяти, стати меценатами. Але ми забуваємо, що це не зовсім профільне завдання народного обранця. Депутат має виявляти найбільш гострі проблеми суспільства, акцентувати на них увагу, по можливості залучати бюджетні фінансові ресурси. Особисто, хоч і недовго є депутатом обласної ради, проте за цей час вдалося посприяти у вирішенні питання щодо фінансування деяких спортивних програм, активно займаюся проблемами атошників.

Не менш гострим нині є і питання виробництва, зокрема в нашому місті. Епоха торгівлі та «купи-продай» своє відживає, сьогодні варто задуматися над тим, що ми маємо? Які товари можуть бути конкурентноздатними на ринку? Саме на виробництві, розвиткові промисловості та сільського господарства маємо закцентувати нашу увагу. Це ті галузі, які є реальними донорами наповнення місцевого бюджету, кошти з якого йтимуть на розвиток інфраструктури, освіти та медицини, ремонт доріг, освітлення, благоустрій тощо.

Ви бачили, що у вівторок під час засідання сесії міської ради на страйк вийшли працівники профтехучилищ, які вже два місяці не отримували зарплату. Хоч держава і зняла з місцевих рад тягар фінансування цих закладів, проте й сама не поспішає виконувати задекларовані зобов’язання.

Скажу більше, сьогодні ми вже маємо думати, як на місцях вирішувати долю професійно-технічних закладів. Із проблемою відсутності висококваліфікованих кадрів зіштовхується чи не кожен директор підприємства. Нині в нас повно спеціалістів із вищою освітою, які не мають роботи, і кадровий голод на працівників технічних спеціальностей.
Отримав лист-звернення від учнів, батьків та працівників ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти, в якому освітяни поскаржилися, що з січня припинено фінансування закладу. А тут навчаються діти з малозабезпечених сімей, діти-сироти, ті, що перебувають під опікою, діти переселенців з інших областей. Хіба можу стояти осторонь?
Найближчим часом маю намір ініціювати засідання круглого столу за участю директорів підприємств міста та області, керівників навчальних закладів, представників громадянського суспільства, аби спільно вирішити це питання. Кожна зі сторін має сісти за стіл переговорів та висловити своє бачення розвитку професійно-технічної освіти в регіоні, можливо, створення кадрової школи, конкретне замовлення від промислових підприємств. Впевнений, що в такому діалозі ми вийдемо на шлях конструктивного вирішення проблеми.

До слова, громадяни можуть звертатися до мене особисто в громадську приймальню. Прийом проводжу третього четверга кожного місяця, з 15:00 до 17:00, за адресою: вул.Годованця, 26 (ЖКП «Південь»).
Контактна інформація: телефон (098) 632-5462, info.ba.kp@gmail.com, www.facebook.com/volodimir.fedorchuk

Теги: Володимир Федорчук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.