Перейти на мобільну версію сайту


15.07.2016

ПОКИ РУБАЛИ ВУЗОЛ, ВІДКРИЛИ ЯЩИК ПАНДОРИ

Із другої спроби відбулася позачергова сесія районної ради 7-го скликання. Аби дійти до консенсусу, депутати вдавалися до блокування трибун та взаємних звинувачень. За два дні пленарних засідань дістали стільки скетелів із шаф, стільки не діставали за весь час існування району.

сесіяІз восьми фракцій у районній раді, чотири об’єдналися в коаліцію - ВО «Батьківщина, «За конкретні справи», Аграрна партія та ВО «Свобода» - і виступили єдиним фронтом, зупинивши роботу сесії.

У вівторок 12 липня ще до початку пленарного засідання депутати заблокували трибуну і систему для голосування «Віче», аби унеможливити проведення сесії. Попри це голова райради Борис Бец оголосив про початок сесії, присутні заспівали гімн та вшанували хвилиною мовчання загиблих. Розпочати слухання з єдиного бюджетного питання не вистачило голосів, тож голова ради оголосив перерву до четверга, 14 липня.

Спочатку позиція депутатів-блокувальників була дещо незрозумілою, та все стало на свої місця в четвер, коли знову була заблокована трибуна, на сесію з’їхалося чимало людей, і замість того, щоб розпочати роботу, депутати вдалися до взаємних звинувачень. 
Пропозиція прийняти за основу питання порядку денного не була підтримана більшістю, й ті, хто ще донедавна був меншістю, стали більшістю. Присутні в залі розділились на дві половини, але всі були одностайні в тому, що потрібно провести бюджетну сесію, яка є вкрай важливою для району.

Депутати-бунтарі запевняли, що не мають намір зірвати сесію чи не проголосувати за зміни до бюджету. На їхню думку, бюджетна сесія - це єдина можливість привернути увагу до проблем, які нині відбуваються в райраді, мовляв, депутатам, аби ознайомитися з тими чи іншими рішеннями, потрібно писати запити, й узагалі сесія неправомірна, адже голова районної ради нелегітимний. У свою чергу, Борис Бец запевнив, що має всі необхідні документи, аби довести протилежне. Після словесних баталій з обох сторін, коли стало зрозуміло, що всі зайшли в тупик, і сесія не продовжиться ні сьогодні, ні через тиждень, і навіть через місяць, слушну думку висловив голова фракції Аграрної партії в райраді Ігор Гай

- Бюджетна сесія дуже важлива, - зауважив Ігор Віталійович. - Ми тільки за те, щоб прийняти зміни до бюджету і провести вкрай важливі роботи, але, разом з цим, ми не хочемо, щоб рішення приймалися простою більшістю. Тож є пропозиція зібратися головам усіх фракцій в раді у кабінеті голови і напрацювати компромісне рішення.
Депутата підтримали й, оголосивши перерву на 20 хвилин, пішли домовлятися.

сесія районКоли стало зрозуміло, що Борис Бец добровільно заяву на звільнення не напише, адже рішення, прийняте під тиском, можна оскаржити в суді, було обрано інший шлях. До речі, питання висловлення недовіри спікеру районного парламенту прописане в законі «Про місцеве самоврядування», тож, можливо, не варто вдаватися до радикальних кроків, як от, звезення в сесійну залу людей, які лише одним вухом чули, що в цих районних кулуарах відбувається. 

Отож, умовою №1 стало внесення в порядок денний подання прокуратури щодо питання запобігання корупції посадовими особами районної ради. Його у сесійній залі зачитала депутат від «Самопомочі» Віта Горохолінська. 

Відповідно до цього подання, районний прокурор встановив, що голова райради не подав у встановлений строк письмової згоди та за станом на 14.03.2016 р. не пройшов спеціальну перевірку чим порушив вимоги ст.56-58 Закону України «Про запобігання корупції». Натомісь Борис Борисович зачитав висновки профільної комісії при районній раді, яка вже розглядала це питання, й воно не було підтримане більшістю для включення в порядок денний, та відповіді з інших правоохоронних структур, які не вбачають у цьому прециденті складу злочину.

Виникає логічне запитання: «Хто говорить неправду, районний прокурор чи голова ради?». І якщо одне рішення суперечить іншому, як встановити справедливість? Чи її взагалі не існує в цій прогнилій наскрізь системі? Одне зрозуміло - районні депутати мають проблеми й не можуть знайти між собою елементарне порозуміння. І якщо вже вони змушені вдаватися до подібних акцій, аби отримати відповіді на свої питання, то як це мають зробити прості люди, ті, хто привів їх у раду й наділив правом голосу?!
Аби до кінця розібратися в ситуації та раз і назавжди закрити це питання, було створено комісію на чолі з Петром Мосендзом, до складу якої увійшли представники від усіх фракцій у райраді. Вона має до наступної сесії детально вивчить подання та прийняти об’єктивне рішення.

Досягнувши результату, депутати проголосували за те, щоб нарешті розглянути бюджетні питання, по яких доповідав начальник фінансового управління Олександр Федик.
Отож, на сьогодні маємо чималі фінансові показники. За рахунок субвенції з Держбюджету 308682 грн буде спрямовано на виплату допомоги незахищеним верствам населення, 17 млн 318998 грн - надання пільг та житлових субсидій. 79030 грн отримає ЦРЛ, 8200 грн - Староушицька райлікарня, 39670 грн - ПМСД. 126,5 тис. грн буде спрямовано на добудову санвузла та реконструкцію класів під групи ДНЗ у Гавриловецькій ЗОШ; 77610 грн - на капітальний ремонт та утеплення фасаду ДНЗ у Зіньківцях. 5 тис. грн отримає на поточний ремонт Гораївський ФАП. Чимало робіт заплановано провести в медичних закладах району.

939240 грн надійде в Завальську сільську раду на співфінансування будівництва підвідного газопроводу до 23 населених пунктів району! 971 тис. грн має освоїти районне управління освіти. За ці кошти планують підготувати навчальні заклади до роботи в осінньо-зимовий період, замінити водонапірну вежу Рожновська в Кадиєвецькі ЗОШ, добудувати їдальню та внутрішній туалет у Чабанівські ЗОШ, реконструювати котельню в Жванецькій та Чабанівській ЗОШ. Також депутати внесли зміни до програми розвитку автомобільних доріг загального користування та підтримали звернення до голови Верховної Ради щодо недопущення проведення виборів на Донбасі.


Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.