Перейти на мобільну версію сайту


03.06.2016

ПІВНІЧНА, 67 - ЦЕ МІЙ КРИМ

31 травня пройшла 13-та сесії міськради VІІ скликання.

сесіяЩе до засідання перед «білою хатою» зібралися протестувальники проти будівництва в дворі вул.Чехова, 45 та Хмельницького шосе, 19 чергової черги будинків, яке має здійснити будівельна фірма «Віват» просто впритул до дитячого майданчика, єдиного в цьому районі і який мешканці тамтешніх будинків самотужки облаштували.

Представники жителів зайшли у сесійну залу і перед трибуною поставили маленьких дітей із плакатами, щоб у них не забирали майданчик і дитинство. Депутати запропонували посадити дітей і до цього питання повернутися, коли дійде черга, проте агресивно налаштовані бабусі та дідусі не погоджувалися із пропозицією й веліли дітям стояти до останнього.

Депутат Слободян обурився через те, що йде спекуляція дітьми і їх просто експлуатують. Крім того, на засіданні земельної комісії було прийнято рішення підтримати мешканців і не продовжувати оренду будівельникам, а тепер він запропонував колегам-депутатам діяти за законом Також є рішення суду, яке зобов’язує розглянути це питання на сесії.

Депутати проголосували за програму підготовки міського господарства до осінньо-зимового періоду. ВО «Свобода» запропонувала звернутися до Уряду щодо зменшення тарифів на газ і провести незалежний аудит КП «Міськтепловоденергія». За словами міського голови, розроблено тисячу конкретних кроків, які мають виконатися до початку осені й щодня будуть контролюватися. А для проведення аудиту немає сенсу, адже свій аудит проводив Світовий банк, від ока якого нічого не вислизне. Крім того, за словами генерального директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука, переплата населення складає 4 млн грн.

Наші обранці затвердили звіт про виконання бюджету міста за І квартал. Було дано дозвіл КП «Міськтепловоденергія» на відкриття кредитної лінії для поповнення обігових коштів. Чомусь не погодилися колеги внести Михайла Посітка в комісію з оренди комунального майна. Але погодилися перетворити НВК №16 і №17 в ЗОШ та об’єднати СЮТ, ЕНЦУМа і міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Також виділили кошти на придбання підручників для учнів 1-4 класів.

Як завжди, земельні питання не обійшлися без баталій. Мешканці з Каліської протестували проти багатоповерхової забудови біля малоповерхового приватного сектора, мотивуючи тим, що в забудовника дозвіл лише на малоповерхове будівництво, а депутатам підсунули проект рішення на багатоповерхівку.
Не дійшли консенсусу щодо виділення земельної ділянки на Хмельницькому шосе, незважаючи навіть на обіцянки будівельника облаштувати дитячі майданчики європейського зразка та привести до ладу прилеглу територію.

І цього разу з відкритого ящика Пандори – зеленої зони на Північній - знову полізли «косяки». Депутати не повинні були надавати жодного дозволу на оренду землі, яка не має бути призначена для ведення будь-якої господарської діяльності, адже там проходять міські комунікації. Але минула каденція наостанок вирішила залишити «подарунок» для нової і пороздавали там земельні наділи тим, хто живе через дорогу, навпроти зеленої зони. Зрозуміло, люди бачать, що таке коїться, й кожен біля свого домогосподарства почав просити землю. Комусь дали, а хтось не зміг узяти. І тепер ситуація патова. Землі хочуть усі, але не проблема її виділити, проблема може статися пізніше, коли цю землю перепродадуть і міські комунікації залишаться на ній, куди їхнього власника нові господарі не допустять. 
Найцікавішим моментом стало звернення вдови колишнього директора медучилища Вячеслава Трача, родина якої теж свого часу хотіла приватизувати земельну ділянку біля свого домогосподарства для проведення благоустрою. Колись ця сім’я привела до ладу територію, висадила там квіти, культурні зелені насадження, але... вони дізналися, що ділянку навпроти них, депутати передали сусіду. Люди пройшлои всі можливі інстанції і нарешті Діана Трачук із відкритим листом, який зачитали депутатам, звернулася до них та міського голови.

Ось текст: «Я, Трачук Діана Володимирівна, вдова відомої у місті та області людини Трачука В’ячеслава Францовича, проживаю за адресою: Північна, 67. Мій чоловік був директором Кам’янець-Подільського медичного училища впродовж 26 років, працював лікарем-хірургом та викладачем хірургії. Він все життя віддав медицині та освіті, зробивши багато добра для нашого міста. Гуртожиток для студентів медучилища та величезний спортивний комплекс поруч із ним – це втілення його мрії та багаторічної і відданої праці. Недарма вдячний колектив ініціював встановлення меморіальної дошки (посмертно) на спорткомплексі і проведення щороку турнірів з баскетболу ім. В.Ф. Трачука.

В’ячеслав Францович був депутатом міської ради, ветераном праці, відмінником охорони здоров’я. Його нагороджено орденом «Знак пошани». Проте мій чоловік був людиною скромною, справедливою і чесною. Наш маленький будинок по вул.Північна, 67 тому підтвердження.
Для мене та моєї сім’ї було ніщивним ударом дізнатись, що наш сусід Цвігун Б.Я., якій теж є лікарем та ще й очолює міську поліклініку, а головне – є депутатом міськради від «Народної партії», підступно приватизував, а фактично відібрав невеличку ділянку землі біля нашого будинку, яку ми доглядали з 1956 р.! За словами членів земельної комісії, Цвігун запевнив їх у тому, що це питання погоджено із нашою сім’єю, але це неправда. Свого часу, нам величезними зусиллями ледве вдалося відстояти будинок, в якому прожило 4 покоління нашої сім’ї, бо на нього теж поклали око сусіди. Через місяць мій чоловік захворів та раптово помер... І от тепер, через 10 років, ситуація повторюється, але вже із землею. Схоже, що сім’я Цвігунів намагається вижити нас!

Відповідно до статті 119 Земельного кодексу України, моя сім’я має першочергове право на приватизацію землі навпроти свого помешкання, оскільки ця ділянка ретельно доглядається протягом 60 років! 

сесія-пНезважаючи на те, що в «зеленій зоні» суворо заборонено будівництво, Цвігун - єдиний на Північній, хто цим знехтував та самовільно огородив у 2008 році всю ділянку навпроти свого будинку бетонним муром заввишки 5 м (!), разом із дорогою загального користування.

Але й цього йому виявилось замало! Які моральні якості у людини, що відбирає землю у сусідів!? Невже величезного будинку в 4 рази більшого за наш виявилось замало?! 
Виникають й інші питань: що буде з нашими плодовими деревами та іншими насадженнями? Як обслуговувати септик, який вже на приватизованій землі? Як маневрувати транспорту в тупиковому заїзді? На засіданні земельної комісії та нараді в міського голови Сімашкевича М.Є. у присутності впливових у місті людей (Горшунова Г.І., Слободяна В.А., Кравчука В.І., Мельничук Я.С.) перед нами вибачилися за створену Цвігуном ситуацію, а також була обіцянка Цвігуна повернути землю! Але марно, йому вистачило цинізму запропонувати нам викупити за 6 тисяч доларів цю ділянку, яку він отримав у власність безкоштовно! Як сприймати таку «вигідну» пропозицію народного обранця?!
Шановний Михайле Євстафієвичу та депутати міської ради!

У будь-якій європейській країні подібна нечистоплотна поведінка держслужбовця та представника влади, який використав своє службове становище, стала б безперечною та остаточною підставою щонайменше для його відставки. Від вашого втручання і допомоги залежить встановлення справедливості у нашій болючій справі, а по великому рахунку – відновлення віри простих громадян у дієвість чесної та гідної влади».  

Депутат Володимир Костинюк від почутого обурився.

- Ця ситуація зачепила мене за живе, - каже Володимир Володимирович, - нас, депутатів, які щойно прийшли, обдурили на першій сесії. Це питання протягнули, користуючись тим, що ще не всі чітко розуміли, про що йде мова. Я у цій ситуації відчув себе лохом.

- Мені теж цей випадок прикрий, - коментує Борис Цвігун. - Я вже мав мову з міським головою, і ми знайшли точки дотику, як вирішити це питання, але воно не може бути вирішено за місяць чи два. Я нікого не обманював, ця земля належить комунальній власності, і будь-яка людина може взяти її навіть перед чужими воротами.

- Усі ці слова є неправдою, - констатує донька пані Трачук, Тетяна. - Вважаю це несправедливим. Я за неї буду воювати. Це мій маленький Крим.


Теги: сесія міськради, земельний скандал

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.