Перейти на мобільну версію сайту


04.10.2019

ПЕРША ЗАРПЛАТА І ПРОГУЛИ

депутатиДепутатам Верховної Ради дев’я­то­го скликання нарахували першу повноцінну зарплату. Як стало відомо, найбільше в Раді заробив хмельничанин Руслан Стефанчук – 59 тис. 300 грн.

Серед нардепів-мажоритарників від Хмельниччини найбільшу зарплатню отримав Микола Стефанчук (187 округ) – 49 тис. 442 грн. Заробітна плата народного депутата по 193-му виборчому округу Ігоря Марчука за перший місяць роботи склала 40 тис. 249 грн. Вона така ж, як і у колеги-мажоритарника відомого аграрія Хмельниччини Сергія Лабазюка. 

Згідно зі ст. 33 Закону «Про статус народного депутата», нардеп з дня початку депутатських повноважень отримує щомісячно зарплату. Крім того, з дня обрання йому нараховують кошти для відшкодування витрат на здійснення депутатських повноважень.

Нардеп, який має наукову ступінь або почесне звання, отримує доплату у розмірах, встановлених законом.

Також нардепам виплачують кошти на відрядження і безкоштовно забезпечують медичним обслуговуванням.

Якщо ж депутат без поважних причин не виконує свої депутатські повноваження, то за поданням комітету з питань депутатської етики, народному депутату за такі дні не нараховують гроші.

Варто зауважити, що інші депутати, які представляють Хмельниччину по округах, отримали на кілька тисяч більші зарплати. Можливо, така грошова винагорода за роботу зв'язана з відвідуваністю народних обранців.

На офіційному сайті Верховної Ради зазначено, що депутат Ігор Марчук був присутній на 12 пленарних засіданнях Верховної Ради, а на 4 засіданнях був відсутній без поважних на те причин. На сьогодні його відсоток відвідуваності складає 75%. До речі, саме депутати від партії «Слуга народу» були ініціаторами законопроекту про покарання депутатів-прогульників, мовляв, якщо нардеп був відсутній на сесіях більше ніж на 30%, то його варто позбавити депутатського мандату. Схоже, що Ігор Петрович може дуже швидко досягти тієї критичної позначки.

Правда сам нардеп таку інформацію спростовує на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі. Зокрема він повідомляє, що був присутній та брав участь у голосуванні на всіх без винятку пленарних засіданнях Верховної Ради України з моменту набуття депутатських повноважень. Мовляв, це підтверджують і результати голосування. Якщо так, то незрозуміло, чи офіційний сайт Верховної Ради подає недостовірну інформацію, чи замість нардепа на момент його відсутності хтось кнопкодавив. У будь-якому випадку з цим має розібратися Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, до якого Ігор Марчук звернувся з листом, у якому попрохав виправити неточності, зазначені на сайті. Чи будуть вони виправлені, «КЛЮЧ» обов'язково проінформує своїх читачів.

А поки що слідкуємо й надалі за діяльністю депутата від 193-го виборчого округу. До слова, за місяць своєї роботи Ігор Марчук виступав тричі. Один раз з трибуни говорив про стимулювання інвестиційної діяльності в Україні. Він є головою підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку. Також двічі виступав з місця, піднімаючи питання авторизованих економічних операторів (простіше кажучи, щодо запровадження касових апаратів) та державного регулювання космічної діяльності. Тему космосу зачепив пан Марчук і під час нещодавньої сесії райради, процитувавши один із перших виступів американського президента Джона Кеннеді перед студентами університету Райс. Тоді Кеннеді своєю промовою хотів розповісти про програму «Аполлон» і висадку першої людини на Місяць. Що хотів донести районним обранцям ідентичним монологом через 57 років Ігор Марчук, незрозуміло. Можливо те, що нам, до американців ще як до Місяця – летіти і летіти. Чи, можливо, він у такий спосіб хотів порівняти проблеми району і способи їхнього вирішення. На жаль, невідомо, тільки після промови народний депутат одразу ж покинув пленарне засідання райради, навіть не поцікавившись, що ж розглядатимуть містечкові депутати. Напевне, ще не час чи ця зацікавленість не на часі.


Теги: Ігор Марчук, зарплати депутатів ВРУ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.