Перейти на мобільну версію сайту


28.12.2012

ОПОЗИЦІЯ І ВЛАДА ПРО СТАТУТ МІСТА

25 грудня відбулася прес-конференція голів міських організацій ВО «Батьківщина» Сергія Акимовича, ВО «Свобода» Юрія Яриновського та партії «Удар» Василя Товкайла. Троє представників опозиційних сил раніше підписалися під оприлюдненим на сесії міської ради (18 грудня) зверненням: «Звернення до депутатів Кам'янець-Подільської міської ради та громади міста про фактичне згортання місцевого самоврядування в Україні».
Як зазначається в прес-релізі, розданому під час прес-конференції, формальною підставою для написання звернення було прийняття Статуту міста, який на момент затвердження навіть його розробниками був визнаний «сирим». Уже у ході сесії було виявлено суттєву прогалину: відсутність розділу про місцеві відзнаки та нагороди. На переконання опозиціонерів, найбільш раціональною в цьому випадку була пропозиція Олександра Шкварського (фракція ВО «Батьківщина») - відкласти прийняття Статуту та допрацювати його. «На жаль, більшість депутатів її на підтримала», - йдеться в прес-релізі.
Реальною підставою такого звернення, на переконання лідерів трьох опозиційних сил, є Статут.JPGобмеження повноважень місцевого самоврядування за період правління Віктора Януковича.
«Тема є особливо актуальною напередодні прийняття бюджетів територіальних громад у ручному режимі. За три роки це стало традицією. Крім бюджетної патової ситуації, нас непокоять: ігнорування норм Європейської хартії про місцеве самоврядування, обмеження громад у волевиявленні через місцеві референдуми. На жаль, місцева преса не звернула увагу на процеси згортання місцевого самоврядування у Кам'янці-Подільському. Йдеться про кілька важливих моментів: ігнорування запитів і звернень депутатів міськради стосовно порушення законів та процедур, обмеження депутатів у реалізації виконання доручень виборців, відсутність процедури на оприлюднення результатів особистого голосування депутатів, перевищення повноважень міським головою стосовно скликання позачергової сесії з питань обмеження української мови тощо.
Тому закономірно напрошується висновок: Статут міста за таких умовах більше нагадує фіговий листок, яким намагаються прикрити реальне згортання місцевого самоврядування в нашому місті і в нашій країні. Альтернативна пропозиція від партійних структур міста: депутатам міської ради звернутися до Президента та Верховної Ради України з вимогою забезпечити виконання Європейської хартії про місцеве самоврядування», - зазначили представники опозиційних сил.
Своє ставлення щодо ситуації із Статутом та заявою опозиційних сил висловив і міський голова Михайло Сімашкевич:
- Мене жодним чином не здивувало звернення осіб, які називають себе «політиками демократичного спрямування», щодо прийняття Статуту територіальної громади міста. Ця заява не досягла і не могла досягти того ефекту, на який розраховували її автори. Дивує, що окремі «політики місцевого масштабу» намагаються використати цей документ для чергової промоції (як на мене, знову невдалої) своїх політичних сил. У заяві, яка прозвучала на сесії міськради, а згодом – на прес-конференції, вони «плутають грішне з праведним».
На жаль, ні Акимович, ні Яриновський, ні Товкайло жодним чином не долучилися до обговорення проекту Статуту. А робота тривала не один день. Статут – це результат тривалої праці всіх активних кам’янчан. Проект Статуту, розміщеного на офіційному сайті міської ради, обговорювався на засіданні Громадської ради, було проведено громадські слухання тощо. Отже, кожен охочий мав змогу долучитися до обговорення цього важливого документу. До речі, всі конструктивні пропозиції, які прозвучали під час обговорення, були враховані робочою групою.
Варто нагадати, що Кам’янець-Подільський - одне з перших міст, громада якого розпочала роботу над власним Статутом ще 1998 р. Працювала не одна робоча група, розглядались різні варіанти.
Сьогодні ми, як і більшість міст України, маємо свій Статут. Його наявність піднімає рейтинг міста в очах потенційних інвесторів, дає змогу залучати кошти грантових програм.
Зауважу, що одна із політичних сил, яка сьогодні називає себе опозиційною, продовжує практику тиску на першу особу міста. Ці спроби тривають не перший рік і не першу каденцію. Але мій позапартійний статус дозволяє ігнорувати такі потуги.
Порівняння Статуту з фіговим листком – це не образа особисто міського голови чи робочої групи, яка працювала над проектом. Це демонстрація зневажливого ставлення до всієї громади міста.
Заява про згортання місцевого самоврядування в Україні перебільшена. Мене обурює пасивність окремих місцевих «політиків», коли йдеться про вирішення стратегічно важливих проблем міста. Де вони були, коли вирішувались питання отримання лімітів на газ, реконструкції тепломереж, повернення у власність громади дитсадків?.. Яка їх конкретна участь у ліквідації наслідків снігової стихії?
Натомість, чуємо винятково порожні політичні заяви. Вкотре наголошую, що політичні спекуляції давно нікого не цікавлять, від них усі втомилися. Будемо вважати це звернення останньою спробою піару в цьому році – «піаром під ялинку».
Наша політика – це добробут і гідне життя кам’янчан. І цей політичний курс має бути єдиним для усього депутатського корпусу.

Теги: опозиція, Статут міста

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.