Перейти на мобільну версію сайту


02.12.2016

ОДНІ - ЗВІТУЮТЬ, ІНШІ - САЧКУЮТЬ

депутатВідповідно до закону, депутат місцевої ради зобов’язаний щороку звітувати перед людьми, які привели його до влади. Чи звітують народні обранці перед електоратом, чи тільки з’являються серед народу тоді, коли треба роздати чергові обіцянки та зібрати необхідні голоси для перемоги? 

Ми вирішили це перевірити і минулого четверга під час сесії районної ради роздали народним обранцям інформаційні запити, в яких попросили надати копію щорічного звіту за рік діяльності у статусі депутата районної ради 7-го скликання. Відповідно до закону, інформацію на журналістський запит ми мали би отримати в 5-денний термін.

З’ясувалося, що певна частина депутатів районної ради законослухняними можуть бути лише на передвиборчих агітках. У реальному житті звітувати не поспішають: немає що сказати людям чи не царське це діло перед народом звітувати?!

Обов’язок звітувати, а ще - спілкуватися з виборцями, реагувати на звернення громадян прописаний у законі. Можливо, ті, хто потрапив у місцеву раду, не до кінця розуміють, для чого вони там перебувають, можливо, для них варто організувати якийсь законодавчий лікбез щодо прав та обов’язків людини, яка має статус депутата?

На щастя, не всі, почепивши депутатський значок, одразу одягають корону на голову. Цього тижня подаємо трійку лідерів, які оперативно відреагували на інформаційний запит та першими надіслали відповідь - це Діана Прокопова, Наталія Нікітіна та Сергій Самсонюк.

ПрокоповаДІАНА ПРОКОПОВА, депутат районної ради першого скликання.
За період моєї депутатської діяльності було подано 6 депутатських запитів, які представляли інтереси населення мого виборчого округу. Вирішено питання щодо транспортного сполучення с.Лісківці - Кам’янець-Подільський. Перенесено сільську бібліотеку з приміщення дитячого садочка в приміщення школи, що дало можливість розщирити площу ДНЗ в с.Рихта. За підтримки ПАТ «Гіпсовик» проведено поточний ремонт доріг, впорядковано сміттєзвалище в с.Рихта. Проводиться прокладання газопроводу в напрямку с.Лісківці та безпосередньо в с.Рихта. Збережено посаду лікаря-стоматолога Рихтівської АЗПСМ. Оформлено депутатські запити з наміром допомогти у вирішенні капітального ремонту приміщення їдальні, утеплення зовнішнього фасаду школи, виділити кошти на завершення ремонту коридору школи та на придбання пластикових вікон у Рихтівській ЗОШ І-ІІ ступенів.

НікітінаНАТАЛІЯ НІКІТІНА, депутат районної ради першого скликання.
За цей період виявила бажання працювати в складі постійної комісії «З питань освіти і культури, сім”ї, молоді, спорту, туризму, охорони здоровя та соціального захисту населення». З 10 сесій районної ради працювала під час засідань 9-ти, тричі виступала на сесіях районної ради.

Прийом громадян від с.Кам’янка здійснюю в приміщенні АЗПСМ у кожну другу середу місяця з 14:30 до 16:30. Разом з тим, жителі села мають можливість звернутись до мене і в інші дні. Беру участь у громадському житті села. Була присутня на засіданні двох сесій сільської ради: про своє бажання бути присутньою кожного разу повідомляю, та з невідомих мені причин часто про засідання дізнаюсь в той же день, коли проблематично змінити графік своєї роботи, або навіть вже після. 

Більшість питань, які виникають по депутатській роботі на селі, вбачаю правильним вирішити в усній формі – розмовляючи зі всіма задіяними учасниками. Коли не бачу відгуку або при вирішенні питань, що потребують матеріальних вкладень, звертаюсь в письмовій формі – шляхом звернення (за цей період написала шість звернень, на жаль, на 2 з них не отримала письмової відповіді). Депутатські запити не подавала.

Депутатом обрана вперше, тому розумію, що за відсутністю досвіду, можливо, не всі питання вирішую оперативно чи в повній мірі, але намагаюся.  

Перший рік моєї роботи як депутата співпав із кримінальним провадженням, що ведеться з січня 2016 р. по випадку смерті гр.Пахолюк, жителя с.Оленівка. На сьогодні я вважаюсь свідком, але родичі померлого звинувачують насамперед мене. Вирішила згадати про це у звіті, адже вважаю, що це відображається на моїй депутатській діяльності – листи з проханням розібратись у ситуації неодноразово надходили до голови районної ради, РДА та сільської ради. Як результат, двічі це питання виносилось на розгляд сесії районної ради та один – на розгляд сесії сільської ради. Окрім всього, мені не байдужа ця ситуація. Вдячна всім жителям с.Кам’янка, хто підтримав і підтримує мене – така парадоксальна ситуація, що відчуваю, що люди допомагають мені більше, ніж я їм. 

Нині актуальним для мого села є питання центральної дороги, що проходить через с.Кам’янка, і на певних ділянках потребує капітального ремонту. На часі питання про вирішення установ, що є власниками, а в результаті відповідальними за ремонт водогону, що забезпечує питною водою більшу частину хат на селі. Це непрості питання і не хочеться просто написати запит, а запропонувати шлях до вирішення питання. 

Щодо медичного забезпечення населення, є безліч невирішених питань, але більшість із них пов’язана з медичною реформою та значним недофінансуванням галузі. Загалом більшість медичних працівників розуміють необхідність скорочення, реорганізацію певних стаціонарних ліжок, щоб збільшити роль первинної ланки на місцях. На мою думку, такі кроки мають бути відповідно підготовлені (як з населенням, так і з кадрами): якщо ми збільшуємо роль первинної ланки, то треба збільшити і її фінансування, щоб такі питання, як лабораторне обстеження чи пільгове забезпечення медикаментами не були на мінімумі. 

СамсонюкСЕРГІЙ САМСОНЮК, депутат районної ради першого скликання.
Брав участь у всіх засіданнях сесій районної ради. Є головою постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства та розвитку спільної власності територіальних громад, торгівельного, побутового обслуговування, транспорту і зв’язку. Комісія здійснює активну роботу щодо розгляд важливих для Ка’янець-Подільского району питань та проводить регулярні засідання з метою розгляду звернень юридичних та фізичних осіб, аналізу проектів документів, що розглядаються на сесійних засіданням районної ради. Крім того, за цей час комісія здійснила 7 виїзних засідань. Протягом звітного періоду брав участь у засіданнях сесій Чабанської сільської ради.

За звітний період двічі на місяць проводжу особистий прийом громадян, як у приміщенні Чабанівської сільської ради, так і в Кам’янці-Подільському (кожний перший та третій вівторок місяця). 

Звернення виборців, в основному стосувалися питань надання матеріальної допомоги; допомоги у ремонті будівель і споруд; благоустрою населених пунктів району; стану доріг, що ведуть до населених пунктів та в населених пунктах Чабанівського регіону. Всі проблемні питання, у міру сил, були вирішенні позитивно. Проведена активна робота з органами місцевого самоврядування, місцевою державною адміністрацією, контролюючими та правоохоронними органами щодо звернень громадян, безпосередньої діяльності районної ради. Направлено більше 40 депутатських звернень, інформаційних запитів із різних питань.

За рахунок коштів власного підприємства здійснено поточний ремонт в приміщенні Чабанівської ЗОШ 1-ІІІ ступеня, замінено двері та 13 вікон на металопластикові.

P.S. Разом із депутатами уже з наступного номера газети звітуватимуть і сільські голови, тож слідкуйте за публікаціями.


Теги: депутати, районна рада, звіти

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.