Перейти на мобільну версію сайту


31.10.2014

ОБІГНАВ 13 - І ЗНОВУ НАРДЕП

26 жовтня з майже рекордною низькою явкою відбулися позачергові вибори до парламенту. Для когось їхні результати стали цілковитою несподіванкою, хтось ще більше зміцнив свої позиції, та позаяк народне волевиявлення по 193-му виборчому округу зробило новий виток у новітній історії країни.
Про результати, переможців та переможених, а також прогнози на майбутнє дізнавався «КлюЧ».

МЕЛЬНИЧЕНКО&МАЗУРЧАК
За місяць до результату кам’янчани обговорювали кандидатури двох імовірних претендентів на крісло мажоритарщика у Верховній Раді. Нинішньому нардепу Володимиру Мельниченку протиставляли кандидатуру колишнього мера Кам’янця-Подільського трьох каденцій, столичного держслужбовця Олесандра Мазурчака.
На якийсь час такий сценарій завів у ступор прихильників Володимира Володимировича, особливо з приїздом команди столичних політтехнологів. Подейкували, що Мазурчак «порве» Мельниченка як тузик газету.
Вдало запущена чутка спрацювала на певний час, давши команді Олександра Володимировича як fyjyyyyy.jpgслід обжитися в місті та «підтягнути» у свій штаб давніх і не дуже ворогів та колишніх опонентів Володимира Мельниченка.
Під час передвиборної агітації не обійшлося без колізій та вже звичної для окремих політиків подвійної гри. Багатьох дивував той факт, що ще два роки тому Олександр Мазурчак агітував кам’янчан, аби вони підтримали похід Володимира Мельниченка в Верховну Раду, а цьогоріч робив усе можливе, аби не пропустити колишнього «протеже» в парламент вдруге. Поціновувачів політичних агіток потішив голова Луганської ОДА Геннадій Москаль, який два роки тому стояв на боці Ростислава Яреми, переконуючи кам’янчан в тому, що минуле Володимира Мельниченка, опонента Ростислава Тарасовича, досить таки сумнівне (правда, пізніше за свої слова поплатився програним судом та публічним вибаченням). Не пройшло й два роки, як пан Москаль розповідав протилежне, мовляв каюсь, одразу не розгледів...
Зрештою, нелінивий виборець галочкою в бюлетені розв’язав цю надуману суперечку.
Володимир Мельниченко переміг із солідним відривом, набравши 28099 голосів виборців (33,70%). Варто зауважити, що по Новоушицькому району лише на трьох дільницях нинішнього нардепа обігнали його конкуренти Віктор Худняк (с.Косиківці), Олександр Мазурчак (с.Мала Щурка) та Віталій Дубицький (с.Джурівка). Нова Ушиця дала Володимиру Мельниченку майже 7000 голосів виборців.
На всіх 46 дільницях Кам’янця-Подільського Володимир Володимирович був беззаперечним лідером перегонів. А от жителів Кам’янець-Подільського району йому вдалося переконати лише на 80%, зрештою це не так суттєво вплинуло на загальний результат.
Олександр Мазурчак замість бажаного першого місця опинився на третій сходинці політичного хіт-параду. У цьому йому неабияк посприяли кам’янчани, окремі з яких швидше голосували за принципом, хай би інший, лишень не той самий. А от з обома районами у Олександра Володимировича вийшло сутужно - охопити за місяць 170 дільниць було важкувато.

РАЙОННЕ ПЕРЕТЯГУВАННЯ КОВДРИ
Четверо політиків районного штибу також спробували свої сили в боротьбі за крісло законотворця країни. Голову райради Миколу Жогана і депутата райради Віктора Худняка делегували партії «Батьківщина» та «Народний фронт» відповідно, а от поява самовисуванців Володимира Барановського (нинішній голова РДА) та Віталія Дубицького (колишній заступник голови РДА) була дещо несподіваною, зважаючи на те, що Володимир Євгенович подав документи до ЦВК заледве не в останній день, а Віталій В’ячеславович після звільнення з fff.JPGадміністрації мав всі шанси осісти в столиці надовго.
Певне, для Віктора Анатолійовича результати цьогорічних виборів (І місце в політсили по багатомандатному округу та ІІ місце по мажоритарці з результатом у 11482 голоса (13,77%) стали такою ж несподіванкою, як і для його столичного лідера Арсенія Яценюка. Не важко прослідкувати, що Віктор Худняк мав високий рейтинг там, де відповідний рейтинг мала політична сила, яку він представляв. Бонусів до результату додало проведення районних майданів спільно з Володимиром Барановським. Щоправда, голоси симпатиків довелось також ділити порівну. Цього року не підвела Староушицька зона, звідки Віктор Анатолійович родом. Пальму першості серед інших кандидатів йому віддали Стара Ушиця, Грушка, Гута-Чугорська.
Майже піврічне вигнання з «Батьківщини» пішло Віктору Худняку, як і його столичному патрону лише на користь. Квоту довіри від людей народнофронтівці взяли дуже високу. Залишається лишень її не розпорошити в найближчі півроку-рік.
Четверте місце в рейтингу мажоритарщиків та результат у 7777 голосів (9,32%) має Микола Жоган. Тут варто зауважити, що це його особистий рейтинг, а не політсили, яка заледве втиснулася в новостворений парламент. Особливо активно за Миколу В’ячеславовича голосували в Думанові, Каштанівці, Вільному, Добровіллі, Суржинцях, Приворотті Другому, Бразі, Калачківцях, Вихватнівцях та Кізі-Кудренецькому. Односельці з Кам’янки також не поскупились на перше місце. Зрештою посада голови райради зіграла в цьому процесі не останню роль.
Хоч ВО «Свобода» не пройшла у парламент, та по нашому округу вона подолала 5% бар’єр і зайняла V місце в рейтингу. Таке ж місце виборов і свободівець Володимир Барановський, за якого проголосували 7672 виборця (9,20%). Поясненням того, що за Володимира Євгеновича проголосували більше, аніж за «Свободу», може слугувати його посада очільника адміністрації. Короткий термін при владі він використав для численних зустрічей з жителями району, шукаючи прихильників серед симпатиків опозиції.

ЗАЇЖДЖІ В НАС НЕ «ХОДЮТЬ»
Те, що заїжджі, хоч і земляки та з дитинства «корінні» в нас не приживаються, яскраво продемонстрували кандидатури самовисуванця Олександра Мазурчака та Анатолія Мазуренка, який балотувався по 193-му округу від Радикальної партії Олега Ляшка.
У Кам’янець-Подільському районі за Олександра Володимировича активно проголосували хіба що в рідному Жванці, незважаючи на спроби окремих людей вдатися до чорного піару, залучивши до нього обурених жителів цього села, котрі в епістолярному стилі розповідали, чому не довіряють своєму землякові.
ihojn.JPGРейтинг радикалів, від якого за півроку не залишилось живого місця, не додав сил і льотчику Анатолію Прокоповичу. Ситуації не врятувала і його співзвучність із прізвищем Мазурчака, хоча останній під час одного із інтерв’ю обмовився, що мовляв кандидатуру Мазуренка виставили спеціально, щоб люди плутались.
Анатолій Мазуренко взяв неймовірно високий результат по Демшину, і якби це були вибори територіальних голів, він би однозначно переміг. Та загальна підтримка в 3556 голосів (4,26%) перемоги по округу не дала.

ЯКІ Ж ВОНИ, НОВІ ОБЛИЧЧЯ?
Однозначно високий результат у цих перегонах показала Ольга Черній, яка балотувалась по 193-му округу від «Правого сектору» - за неї проголосували 6877 виборців (8,24%).
У стислі терміни, майже без підготовки, за власний кошт, без штабу, проте з купою волонтерів, котрі безоплатно піарили її скрізь, де лишень могли, Ольга Володимирівна змагалася на рівних із тими політиками, котрі роками завойовували свій авторитет.
Ольга Черній стала прикладом того, як мають приходити у владу по-справжньому нові обличчя - без бруду, без фальші та негативу, спрямованого на конкурентів. Звичайно, їй не вистачає досвіду, певних ораторських здібностей, аби йти у велику політику, проте за крісло в районному чи міському парламенті вже наступного року можна сміливо змагатися. Разом з цим, не варто забувати про рейтинг політсили, яку вона представляє, адже він у майбутньому як додаватиме, так і відніматиме голоси виборців.
Новим обличчям у владі планував бути і Віталій Дубицький, принаймні передвиборна агітація цьому сприяла. Та від авторитету батька в цьому регіоні не втекти - саме він у деяки селах грав чи не вирішальну роль, додаючи балів, або ж навпаки їх відмінусовуючи.

ОДНОВІДСОТКОВІ ЛІДЕРИ
Нинішньому депутату міської ради Вадиму Мендограло варто було би об’єднатися з іншими кандидатами та йти єдиним демократичним фронтом. Та, певне, молодому й амбіційному чоловікові хотілося спробувати власні сили, адже в місцевий парламент він зайшов від політичної партії ВО «Батьківщина».
Цьогорічний результат виборчих перегонів вкотре довів, що на власний імідж Вадиму Миколайовичу ще треба дуже багато працювати, тож, можливо, краще рухатися в політиці за звичною схемою - колоною від політичної сили. Правда, є ще сподівання на підтримку жителів Слобідки-Кульчієвецької, які майже всі голоси віддали на підтримку кандидата. Навіть лідеру перегонів Володимиру Мельниченко тут віддали лише скупеньких два голоси.
Цікаво, чи не турбує аксакалів від політики Інну Салій та Петра Приступу, що їх вправно обскакала молода й дещо одіозна Вікторія Кохановська? Чи вони балотувалися у Верховну Разу за принципом Партоса - я балотуюсь, бо я балотуюсь? А от для Вікторії ці пергони дали шанс на можливий прохід у місцеву раду. Обіцяють, що вибори місцевого рівня відбудуться вже в березні наступного року, тож час, аби знайти нових симпатиків та не втратити старих у Кохановської ще є. І якщо вона пройде, чи її проведуть у міську раду, сесійні засідання обіцяють бути якщо не цікавими, то веселими вже точно.
Замикають список одновідсоткових самовисуванці Уляна Єленчак та Артем Дюднєв.

НАРОД ЗА «НАРОДНИЙ ФРОНТ»
У багатомандатному виборчому округу Хмельниччина продемонструвала прихильність до партії «Народний фронт». Зміцнити рейтинг Президенту не вдалося за рахунок звільнення губернатора, який ніяк себе не проявив ані в керівництві областю, ані в умінні вирішувати конфліктні ситуації.
Стабільним по округу залишився рейтинг «Батьківщини», на відміну від радикального Ляшка, який упав на загальнодержавному рівні. Однозначне «Ні!» виборці сказали колишнім регіоналам, що поховалися по партіях «Сильна Україна» та «Опозиційний блок». вони не завоювали і 2% довіри виборців. Зате непоганим виявився результат у новачків - партії «Об’єднання «Самопоміч», «Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ» та «правий сектор». Щодо останньої, то на закордонних виборчих дільницях вона зайняла впевнене 4 місце з результатом у 8,16% голосів виборців.
Загалом, у ОВК №193 відмічають, що ці вибори пройшли без ексцесів, чесно й прозоро. Усі дільниці працювали в штатному режимі, охорону громадського порядку забезпечували правоохоронці.

Теги: вибори-2014, підсумки голосування

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.