Перейти на мобільну версію сайту


26.08.2020

НЕ ЗА ПАРТІЙНОЮ КВОТОЮ, А ЗА «ДОСВІДОМ І СТАЖЕМ»

DSC_0135.JPGСаме так, за словами голови районної виборчої комісії Геннадія Іванова та секретаря комісії Тетяни Фабіянської, вчора 25 серпня було сформовано керівний склад сільських, селищних виборчих комісій під час засідання Кам’янець-Подільської РТВК. За результатами «колегіального» рішення головами комісій стали 8 із 13 представники політичної партії «Слуга народу».

Засідання РТВК розпочалося з жеребкування, яким було закріплено остаточний склад виборчих комісій, адже подань від різних політичних партій було 305, в той час як кожна комісія має бути сформована не більше як із 18 осіб. Тобто загальна кількість - 234 людини. Вдалося це зробити не з першої спроби через «технічні причини», та за годину часу жеребкування відбулося і склад комісій був укомплектований. 

Далі почалося формування керівного складу сільських, селищних виборчих комісій. Цього року воно дійсно формувалося цікавим способом. Якщо раніше розподіл відбувався за принципом політичної квоти, то вчора формували за принципом наявності «досвіду і стажу». Щоправда, який він той «досвід і стаж» та як його перевірити - питання відкрите. І списки на момент засідання комісії були фактично готові. Потрібно було лише правильно розставити людей. Під час обговорення звучали пропозиції не лише обрати голів від владної партії більшості, але й їх заступників. Хоча,  згідно з Виборчим кодексом, голова і заступники не мають права представляти одну політичну силу. Ситуацію змінив представник політичної сили «За майбутнє», який попросив голову комісії або його заступника зателефонувати в ЦВК куратору Кам’янець-Подільської РТВК. Довелося дзвінка чекати хвилин 40, поки представник «За майбутнє» сам цього не зробив. Справа в тому, що формування «таких прозорих і не заангажованих» складів комісій, на жаль, стали типовими по всій Хмельниччині під час цих виборів. Тому, на мою думку, про подальший результат і його об’єктивність можна напевно забути. Тож керівний склад сільських, селищних виборчих комісій було сформовано.

Староушицька селищна виборча комісія: голова – «Слуга народу», заступник - ОПЗЖ, секретар – «За майбутнє».
Закупненська селищна виборча комісія: голова - «Слуга народу», заступник – «За майбутнє», секретар – «Солідарність жінок України».
Новодунаєвецька селищна виборча комісія: голова – «Україна завтра», заступник - «Слуга народу», секретар – ОПЗЖ.
Новоушицька селищна виборча комісія: голова - «Слуга народу», заступник – «Солідарність жінок України», секретар – ВО «Батьківщина».
Смотрицька селищна виборча комісія: голова - «Слуга народу», заступник – ВО «Батьківщина», секретар – «Європейська солідарність».
Чемеровецька селищна виборча комісія: голова - «Слуга народу», заступник – «Народна партія», секретар – «Воля народу».
Гуківська сільська виборча комісія: голова - «Слуга народу», заступник – «Солідарність жінок України», секретар – «За майбутнє».
Гуменецька сільська виборча комісія: голова – «Європейська солідарність», заступник – «Україна завтра», секретар – ВО «Батьківщина».
Жванецька сільська виборча комісія: голова – «Радикальна партія Олега Ляшка», заступник - «Слуга народу», секретар – ВО «Батьківщина».
Китайгородська сільська рада: голова – «Європейська Солідарність», заступник – «За майбутнє», секретар – «Україна завтра».
Маківська сільська виборча комісія: голова – «Воля народу», заступник – «Солідарність жінок України», секретар – «Європейська солідарність».
Орининська сільська виборча комісія: голова - «Слуга народу», заступник – «Україна завтра», секретар – «Народна партія».
Слобідсько-Кульчієвецька сільська виборча комісія: голова - «Слуга народу», заступник – «За майбутнє», секретар – «Адвокат».

Свій коментар газеті «Ключ» щодо того, чому так було сформовано керівний склад сільських, селищних виборчих комісій дав голова Кам’янець-Подільської РТВК Генадій Іванов:
- Я спочатку дещо був здивований таким розподілом, але наразі можу це аргументувати так, що це люди, які фактично перейшли з 1 та 2 туру президентських виборів від правлячої партії, тож мають досвід роботи в виборчих комісіях.  Хоча не факт, що буде зроблено чимало замін самих людей.

Аргументація звісно зрозуміла, але при вчорашньому розподілу залишається все таки питання: «А представники інших політичних сил хіба не працювали у виборчих комісіях? Чи ми чекаємо на ще одну хвилю монополізації влади тільки вже в органах місцевого самоврядування?». І як би не хотілося дивитися на речі об’єктивно, вже зараз розумієш, що чесні вибори в цьому випадку – це лише просто слова. 

Теги: РВК, вибори-2020

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.