Перейти на мобільну версію сайту


30.10.2015

НЕ ВСІ КАНДИДАТИ ОТРИМАЛИ МАНДАТИ

Які партії зайдуть у районну раду?

12 партій, 336 претендентів на депутатське крісло та 36 вакантних місць - саме такою була картина виборів до місцевих рад, що пройшли минулої неділі, 25 жовтня.

Хоч наразі офіційні результати виборів досі не оприлюднені, та попередні дані з дільниць ще з понеділка жваво обговорювалися в усіх партійних штабах.

Отож, за попередніми підрахунками вісім із 12 партій змогли подолати 5% бар’єр та пройти у районну раду. Серед щасливчиків, яким вкотре повірили люди, опинилися кандидати від партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Батьківщина», «За конкретні справи», «Відродження», Аграрної партії, ВО «Свобода», «Об’єднання «Самопоміч» та Радикальної партії Олега Ляшка. Відповідно до попередніх даних, партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» набрала 22,27% голосів виборців, ВО «Батьківщина» - 14,84%, політична партія «За конкретні справи» - 14,38%, Аграрна партія - 10,20%, партія «Відродження» - 10,19%, ВО «Свобода» - 8,26%, Радикальна партія Олега Ляшка - 5,52%, партія «Об’єднання «Самопоміч» - 5,47%.

За бортом районної влади залишились партії «УКРОП», «Опозиційний блок», «Народний контроль» та «Наш край». Їхні голоси у якості бонусів будуть розподілені між партіями-переможцями. Для когось із них це буде шансом провести в раду ще одну людину з команди.


НОВІ-СТАРІ ОБЛИЧЧЯ

Депутатську роботу із обов’язками голови райдержадміністрації тепер поєднуватиме Василь Сукач, який ішов у районну раду першим номером від провладної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». За словами Василя Олександровича, партія на місцевих виборах показала досить пристойний результат та має перше місце за відсотковою кількістю, а отже шанс провести у раду більшу кількість депутатів. За попередніми підрахунками, їх цілком ймовірно може бути дев’ятеро.

- Варто відмітити, що всі майбутні народні обранці мають рейтинговий показник на рівні 50-30 відсотків, - зауважив під час розмови Василь Олександрович. - А це, на мою думку, досить серйозний результат.
Хоч президентська партія і набрала в районі один із найбільших відсотків по області, та в цілому по Хмельниччині результат невтішний. Подейкують, що в окремих районах Хмельниччини цей показник заледве перевалив за 20%.
Попри це, кандидатам, які балотувалися від «Солідарності», високу квоту довіри дали в Княжполі, Кульчіївцях, Нефедівцях, Заваллі, Підпилип’ї, Усті, Жванці, Приворотті, Гуменцях, Грушці, Крушанівці, Чабанівці. Практично найвищий показник, як порівнювати зі всіма кандидатами показав головний лікар Кам’янець-Подільської первинної медико-санітарної допомоги Василь Яковенко, який балотувався від провладної партії по Княжпільському ТВО - більше 50% голосів виборців. Несподівано високий результат по Кульчіївцях показала заступник голови правління Кам’янець-Подільського районного споживчого товариства Світлана Лайтер. Несподіваним цей результат виявився для представників Аграрної партії, які не перший рік допомагають кульчиєвчанам у вирішенні їхніх соціально-побутових проблем. А от коли дійшла справа до виборів, добрі справи чомусь забувалися... Цей феномен, до речі, спіткав практично всіх кандидатів - вибори показали, що більшість людей реагує на вигоди, отримані в період виборчого процесу, а допомога, що надається впродовж тривалого часу, різко забувається. Завдяки такій виборчій амнезії ми ще довго житимемо в хаосі.

Серйозну підтримку виборців здобули аграрії Сергій Тимчук (балотувався по Нефедівській сільській раді, Олександр Боршуляк (по Завальській сільській раді), Сергій Богачик (Приворотській сільській раді), Олександр Гінзеровський (Крушанівській сільській раді). Значна частина жителів Жванця виступила на підтримку головного лікаря ЦРЛ Віталія Шевчука, який балотувався в райраду від цього округу. Високий результат показав і кандидат у депутати, начальник Кам’янець-Подільської об’єднаної фінансової інспекції Олександр Ілаш, за якого голосували в Устянській сільській раді.

Практично однаковий результат набрала в рейтингу як ВО «Батьківщина», так і політична партія «За конкретні справи». Першу вів у раду нині діючий голова райради Микола Жоган, другу - директор КП «Надра Кам’янеччини» Ніна Скавренюк. За приблизними підрахунками, кожна з партій матиме в районній раді орієнтовно по шість мандатів.

За словами Миколи В’ячеславовича, партійці гарно спрацювали на виборчих округах. Хоч і не всі із претендентів потраплять у раду, проте високий результат по окремим округам приніс більше відсотків у загальний залік.

- Жителі Подільської громади більшістю голосів підтримали Віктора Кривака, - коментує Микола Жоган. - У Заваллі виборці довірили Валентині Атаман, у Ластівцях - Тетяні Княгинецькій, але за законом вона має скласти повноваження, адже виграла вибори сільського голови цієї територіальної громади.

Гарний результат по Кам’янському виборчому округу показала завідувач місцевої амбулаторії сімейної медицини Наталія Нікітіна, добрим він був і в колеги, Анатолія Пшетаковського, головного лікаря Думанівської амбулаторії.
У Крушанівці для «Батьківщини» пристойний результат здобув Анатолій Кріль, у Руді - Олексій Бараковецький, в Довжку - Михайло Альчинський. Хоч Слобідко-Кульчиєвецька громада віддала більшість голосів за голову райспоживспілки Валентину Дьяконову, та це не завадило місцевому аграрію Ігорю Фурману також набрати високий результат. У Залісько-Першому ТВО зі значним відривом перемогла Надія Харламова, обійшовши колишнього голову райради Івана Романчука. Значна частина сокільчан віддала голоси аграрію Сергію Кротіку. Аел місць не так вже й багато, аби до влади прийшли всі білосердешні з гарним результатом.

Подібну картину можна спостерігати і в партії «За конкретні справи», представникам якої найбільше повірили люди з Чабанівської, Шутнівецької, Подільської, Слобідко-Рихтівської та Устянської громад.

Відповідно у Чабанівці виборці голосували за Сергія Самсонюка, директора ТОВ «Поділля Метал», у Шустівцях вкотре переміг Віктор Єрменчук, директор КП «Кам’янець-Подільська міська друкарня», у Подільському - Віктор Чорний, директор ТОВ ВКФ "Агро-Еко ХХІ", у Слобідці-Рихтівській - Сергій Прокопов, а в Усті - Анатолій Ломніцький.
Майже однаковий результат показали і новоспечені гравці на політичному ринзі - партія «Відродження» та Аграрна партія. Обидві виставили на виборчі перегони по 34 кандидати в депутати, не закривши при цьому два із 36 округів.
За кандидатів від «Відродження»,яких вів у раду Борис Бец, активно голосували в Кадиївцях, де балотувався Петро Середа, Рихті (Діана Прокопова), Приворотті (Ілона Добросельська), Старій Ушиці (Алла Бец), Зіньківцях (Віктор Москалюк), Руді (Леонід Фугело). Щодо аграріїв під керівництвом Ігоря Гая, то за них найбільше віддавали голосів у Соколі (Олександр Чілійчук), Врублівцях (Петро Мосендз), Чабанівці (Руслан Сендзюк), Старій Ушиці (Марія Горбняк), Грушці (Сергій Гай), Китайгороді (Анатолій Яковенчук), Ластівцях (Іван Грубі), Колибаївці (Ярослава Бабій).
Цього року районна ВО «Свобода» нарешті подолала прохідний бар’єр і потрапила в раду з досить несподіваним результатом. Разом із першим номером Іваном Громиком, який свого часу був радником голови РДА Володимира Барановського, у раду пройдуть ще декілька депутатів.

За попередніми даними, найбільше за «Свободу» голосували в Підпилип’янському, Гуменецькому, Довжоцькому, Зіньковецькому, Нефедівському, Ориниському, Пановецькому виборчому округах.
Також прохідний 5% бар’єр подолали партія «Об’єднання «Самопоміч», яку очолював аграрій Віталій Завадський, та Радикальна партія Олега Ляшка, яку в районі вів до ради лікар-хірург ЦРЛ Ігор Антимис. Цим політсилам виборці найбільше повірили уВрубловецькому, Гринчуцькому, Довжоцькому, Жванецькому, Заліському, Пановецькому, Слобідко-Кульчиєвецькому виборчих округах.

Загалом, явка на вибори по Кам’янець-Подільському району становила більше 50% та була чи не найбліьшою за показником по всій Хмельницькій області.

Варто відмітити, що нинішній склад ради за партійною приналежністю суттєво оновився, зі старожилів залишилися тільки ВО «Батьківщина», від решти, як от Партія Регіонів, Фронт змін, Народна партія, Наша Україна, Сильна Україна, Удар, ППУ, УРП «Собор», Єдиний центр, залишились хіба що назви, що втратили нині будь-який сенс.  

ГОЛОСУВАЛИ. А З КОГО ПИТАТИ?


Новий Закон «Про місцеві вибори» залишив окремі територіальні громади без представництва. Нібито й віддавали селяни свої голоси за народного обранця, ніби й він переміг на окрузі, але в раду не пройшов. Хто тепер захищатиме їхні інтереси?

У яку депутатську приймальню звертатися селянам Грушківської, Зіньковецької, Ластовецької, Орининської чи Пановецької сільських рад? Швидше за все, вони не матимуть депутата, який би відстоював їхні інтереси в районній раді.

Без обраного депутата в районній раді залишиться і Староушицька громада (Борис Бец, який родом із селища, не балотувався по цьому округу - прим. Авт.). Не буде кому відстоювати інтереси в районній раді і в Колибаївській та Китайгородській об’єднаних громадах: депутати, яких обирали люди, хоч і набрали велику кількість відсотків, але в раду не пройдуть через малий відсоток прохідності партії.

Так саме немає гарантій, що Кам’янеччину в обласній раді представлятиме достатня кількість депутатів чи хоча би по одному із п’яти, визначених ЦВК округів.

Наразі 5-відсотковий бар’єр до обласної ради подолали такі партії: «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (22,4%), «За конкретні справи» (15,3%), ВО «Батьківщина» (14%), ВО «Свобода» (8,8%), Радикальна парія Олега Ляшка (8,2%), Аграрна партія (8,1%), «Об’єднання «Самопоміч» (6,7%) та «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» (5,01%). Та чи побачимо ми у списках до обласної ради знайомі прізвища уродженців з Кам’янеччини, знатимемо вже з наступного тижня.

****

За повідомленням наших колег із обласного центру, попередні результати до Хмельницької обласної ради у відсотковому співвідношенні виглядають так:
- «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 17,1%
- «За конкретні справи» – 16,9%
- Аграрна партія України – 10,9%
- ВО «Батьківщина» – 10,9%
- Радикальна партія Олега Ляшка – 7,6%
- «Об’єднання «Самопоміч» – 7,4%
Ще бонусами їм залишається 29,2%.

Теги: районна рада, вибори-2015

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.