Перейти на мобільну версію сайту


31.01.2014

НЕ ВІР, НЕ БІЙСЯ, НЕ ПРОСИ...

Лише лінивий і байдужий нині не слідкує за подіями в країні. Політика захопила в свій полон кожного громадянина. Сьогодні тільки й розмов про повне перезавантаження влади.
Економічний бойкот, кам’янецький автомайдан, розпуск Партії Регіонів у місті й монолітність цієї політсили в районі, пікети міської і районної адмінбудівель та дві сесії - це не повний перелік того, що довелося пережити політичному Кам’янцю впродовж цього тижня.

ОРИНИНСЬКИЙ ЄВРОМАЙДАН
Після майже 2-тижневої перерви Євромайдан знову згуртував жителів району. Цього разу 26 січня Віче громади «За європейську Україну» відбулося в с.Оринин. Нагадаємо, перший Майдан DSC_0314.JPGрайонного масштабу відбувся 12 січня в смт Стара Ушиця.
Більше сотні жителів Оринина зібралися в центрі села, аби послухати місцевих опозиційних лідерів. З палкими промовами виступили депутат райради Віктор Худняк, очільник районного об’єднання ВО «Свобода» Володимир Барановський та керівник районного осередку партії «Удар» Василь Ковальчук.
Попри мороз, люди хотіли дізнатися про події, що відбуваються на столичному Майдані, та поскаржитись на власні біди.

СИГНАЛ ВІД АВТОМАЙДАНУ Й ЕКОНОМІЧНИЙ БОЙКОТ
У минулі вихідні активізувався й кам’янецький автомайдан. Небайдужі автовласники приєдналися до Всеукраїнської акції бойкотування автозаправок, які належать регіоналам.
Під схвальні гудки активісти роздавали роз'яснювальні листівки про економічний бойкот та інші способи повалення диктатури, проводили роз’яснювальну роботу.
«Голосуй листівкою, як хочеш кудись швидко доїхати. Голосуй гаманцем, як хочеш повалити диктатуру!», - кажуть організатори економічного бойкоту.
26 січня активісти економічного бойкоту бізнесу Партії Регіонів провели акцію біля магазину мобільного оператора «LIFE», який належить Ринату Ахметову. Акція під назвою «1 смс - 1 куля» мала на меті вшанувати пам’ять загиблих протестувальників та поінформувати кам’янчан про спецзасоби, які протиправно використовуються силовиками проти мітингувальників на вул.Грушевського в Києві.
Активісти роздавали листівки економічного бойкоту перехожим, які жваво висловлювали свою підтримку. В акції взяли участь троє «беркутівців» з щитами, оформленими місцевими художниками. Під час театралізованого перформансу «беркутівці» вихопили з натовпу пікетувальника і наочно продемонстрували, як виглядають «мирні» й «законні» дії силовиків сьогодні.
Сарафанне радіо швидко рознесло інформацію про акцію. Подейкують, що через якийсь час після пікету на сусідньому ринку розповідали, як «Беркут» б’є людей та поливає водою прямо на вулиці. До базару навіть почали підтягуватись люди, щоб захищати своїх...

БЕЗ «РЕГІОНАЛІВ» АЛЕ З «КАМ’ЯНЦЕМ ЄДИНИМ»
У понеділок, 27 січня, під час прес-конференції голова фракції Партії регіонів у міській раді Валерій DSC_0331.JPGСлободян заявив про розпуск фракції Партії Регіонів у міській раді та вихід депутатів із лав партії.
Валерій Анатолійович зачитав текст звернення вже колишніх «регіоналів»:
«Ми розділяємо біль наших співвітчизників і приносимо співчуття родинам, близькі яких минулого тижня загинули під час сутичок на Євромайдані. Вважаємо, що відповідальність за смерть невинних людей несе влада держави, яка не повинна була допустити вбивств у мирний час. Ми обурені, що наші намагання внести корективи в політику партії наштовхнулись на ігнорування та бездіяльність.
Сьогодні є очевидно, що ті програмні засади, з якими Партія регіонів йшла на вибори, не виконуються. Замість обіцяної стабільності і євроінтеграції, країна на межі громадянської війни, хаосу та розколу.
Тому ми, депутати фракції Партії Регіонів в міській раді, приймаємо рішення про розпуск фракції Партії Регіонів і виходимо з лав партії».
Дії влади засудив і депутат обласної ради Сергій Ведерніков, зауваживши, що люди, які входили до складу фракції Партії Регіонів у міській раді, робили все заради добробуту Кам’янця, і їм не соромно дивитися в очі кам’янчанам. Адже за три роки місто змінилося саме завдяки їхній злагодженості та патріотизму, вони дбали про його благоустрій: вдалося відновити парки, фонтани, покращити стан доріг.
- Сьогодні українці показали, що ми народ, який не терпітиме утисків свободи, - додав Сергій Леонідович. - Ми підтримуємо ці прагнення й заявляємо, що незалежно від політичної ситуації в країні, будемо працювати на благо нашого міста і громади.
Окрім цього, екс-регіонали зауважили, що нині варто, аби в політику прийшла молодь, ті, хто не був при владі, а не люди, які раніше займали високі посади й нічого толкового не змогли зробити для країни.
Після такого несподіваного саморозпуску депутати заявили про створення нової групи в міській раді. Так, на політичній мапі міста з’явився «Кам’янець єдиний». До складу групи увійшло 17 депутатів, колишніх членів Партії Регіонів. Вони пообіцяли, що залишуться безпартійними. Правда, не уточняли, до кінця каденції вони триматимуть цноту безпартійності чи взагалі.

БАРИКАДИ НЕ ЗНАДОБИЛИСЯ
Не встигли активісти Майдану захопити адмінбудівлі в Хмельницькому й влаштувати «полювання на відьом» в обласному центрі, як у Кам’янці з’явилися чутки про ймовірність штурму міської та DSC_0330.JPGрайонної рад.
У соцмережах миттєво почали поширюватися повідомлення на кшталт, «приходьте завтра до міської ради, буде цікаво. Дітей не беріть»...
Традиційно о 16.00 на майдані Відродження почали збиратися місцеві активісти. Щоправда, до штурму «білої хати» справа так і не дійшла.
Міські чиновники були напрочуд спокійними, складалося враження, що якби й хтось із мітингувальників захотів за сценарієм «покерувати» в адмінбудівлі, їм би перешкод не чинили. Можливо, небажанням а точніше відсутністю підстав для штурму стала інформація про проведення позачергової сесії в місті на підтримку вимог Майдану.
А от у районі проводити позачергову сесію не поспішали, та зрештою, голова райради Іван Романчук «здався» й призначив засідання сесії в той же день, що й у місті, ще й на ту ж годину - 28 січня, о 14.00.
«Майданівці» домовились поділитися й організовано зібратися під обома адмінбудівлями.
Понеділок 27 січня завершився для кам’янецького Майдану під стінами райдержадміністрації.
Кілька сотень активістів перемістилися з майдану Відродження під стіни РДА, де вимагали відставки голови райдержадміністрації Михайла Желізника.
Районний очільник таки вийшов до народу і попросив надати йому слово. Але ніхто не хотів слухати про репресованих предків Желізника та збільшення валу зерна за керівництва нинішньої влади.
«Від-став-ку!» - скандував Майдан під стінами адміністрації.
- Ми вже з Василем Товкайлом були в такій ситуації, - намагався провести паралелі районний очільник, - коли 10 років тому активісти кричали під стінами адміністрації «Щурі виходьте!». Я тоді працював заступником голови РДА.
Проте договорити Михайлу Желізнику не дали, натомість пролунало питання, котре найбільше цікавило мітингувальників, чи подасть він у відставку.
- Заяву про відставку не писатиму, - розчарував присутніх Михайло Дмитрович. - На цю посаду мене призначив Президент, і я відповідальний за порядок у районі. Коли зміниться влада, а вона обов’язково зміниться, тоді нове керівництво вирішить, що зі мною робити.
Вигуки «ГАНЬБА!» і «ВІДСТАВКУ!» не стихали.
Зрештою, не обійшлося й без перлів: не витримавши переконань активістів у необхідності подати у відставку, Михайло Желізник випалив: «Не ламайте мене, я вам тут не дєвочка!».
Мирний пікет за якийсь час згорнувся, а в адміністрації полегшено зітхнули. Все ж таки не події 10-річної давнини: тоді чиновники закривались у кабінетах, перечікуючи, коли стихне агресія розгніваного натовпу, ухиляючись від каміння, що летіло у вікна адміністрації від помаранчевих активістів.

ДВІ СЕСІЇ: ОДИН НУЛЬ НА КОРИСТЬ МАЙДАНУ
Обіцяного Майдану 28 січня під стінами районної ради так і не відбулося. Певне, сорока на хвості швидко рознесла, що демократія в районі зазнає фіаско.
Із 84 депутатів районної ради прибути на позачергову сесію спромоглося лише 25. Із них - двоє з Партії Регіонів (голова райради Іван Романчук та його заступник Остап Колотило, без яких, відповідно, не розпочалась би сесія), решту - депутати-опозиціонери. Відсутність кворуму, відсутність сесії - все просто. Провладна більшість району кардинально відрізнялась від такої ж у місті й твердо стояла на своєму.
- Люди голосували за нас, як за депутатів від Партії Регіонів, - пізніше прокоментував провал позачергової сесії в районі голова фракції Партії Регіонів у райраді Павло Довгопол. - І сьогодні ми не можемо підвести своїх виборців. За цей час представники партії зробили дуже багато добрих справ для району, і ми не будемо вестися на провокації окремих політиків. Про жоден вихід з партії чи її розпуск не може бути й мови.
Однозначно ми проти того, щоб проливалась мирна кров, але, разом з цим, ми проти анархії та бардаку, які можуть виникнути в будь-який момент. Ми за порядок як у державі, так і в районі, й усіма силами його підтримуватимемо.
Схоже на те, що 35 районних депутатів-регіоналів так і не стануть на сторону Майдану. А питання позачергової сесії «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні», яке автоматично переноситься на чергову «бюджетну» сесію, що відбудеться сьогодні, не набере необхідної кількості голосів.
Хіба станеться якесь диво, інакше район не дорахується демократичних рук. Зрештою, в кожного виходить різна демократія?..
Районна опозиційна меншість, вже не вперше спіймавши облизня й, очевидно, розраховуючи на такий перебіг подій, вирішила не здаватися й замість позачергової сесії провести збори депутатів.
Обговоривши ситуацію, що склалася, народні обранці оголосили про створення в районі Народної ради, яку очолив депутат райради Георгій Грубі.
28 січня на порядок денний пленарного засідання 56-ої сесії міської ради виносилося єдине питання «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні».
Міські депутати, відкинувши політичні амбіції, а дехто їх і позбувшись, працювали як єдиний відрегульований механізм. Ще вчора провладні народні обранці йшли на здавалося нереальні поступки, а колишні опозиціонери плескали в долоні за «Рішення прийняте».
Ніби й ніколи не було протистоянь, лише напруження й бажання якомога швидше проголосувати за всі рішення...
У сесійній залі міської ради яблуку ніде було впасти. На сесію з’явилися практично всі депутати: відсутні були лише з поважних причин та за традицією.
По праву історична сесія міськради вирішила наступне (подаємо дослівно):
1. Засудити бездіяльність Президента України Януковича В.Ф., що, як гарант Конституції України, не спромігся захистити права, свободи та життя громадян України.
2. Вимагати від Президента України скасувати інституцію державних адміністрацій та прискорити адміністративну реформу.
3. Вимагати від Верховної Ради України негайно скасувати антиконституційні Закони України, прийняті 16 січня 2014 року.
4. Вимагати від Верховної Ради України виразити недовіру чинному Президентові України та оголосити дострокові президентські вибори.
5. Вимагати від Верховної Ради України розпустити Конституційний суд, повернутися до Конституції 2004 року, що передбачає парламентсько-президентську форму правління.
6. Вимагати розпуску чинної Верховної Ради України та проведення дострокових виборів до неї.
7. Вимагати від Президента України припинити політичні репресії в Україні, звільнити затриманих протестувальників Євромайдану, всіх політичних в'язнів, в тому числі лідера ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко.
8. Вимагати від Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України знайти та притягнути до кримінальної відповідальності осіб, винних у побитті, катуванні та вбивстві мирних демонстрантів та журналістів.
9. Вимагати розформувати «Беркут» та інші спецпідрозділи, які влада використовує не за призначенням.
10. Відділу з обслуговування міської ради надіслати рішення Кам’янець-Подільської міської ради Президенту України Януковичу В.Ф., Голові Верховної Ради України Рибаку В.В., Прем’єр-міністру України Азарову М.Я., Генеральному прокурору України Пшонці В.П., Голові Служби безпеки України Якименку О.Г., Міністру внутрішніх справ України Захарченку В.Ю.
11. Контроль за виконанням рішення покласти на міського голову Сімашкевича М.Є.

- Ми маємо показати свою волю демократично та помірковано, - зазначив міський голова Михайло Сімашкевич. - З перших днів розгортання Євромайдану міська влада висловила свою підтримку громаді, яка виступила за відстоювання європейського шляху України та демократичних цінностей нашої держави.
Після розгону євромайдану в Києві в ніч на 30 листопада, я одразу ж на сесії міської ради заявив свою стурбованість ситуацією, що склалася та засудив дії влади. Незважаючи на те, що Україна не підписала договір про Асоціацію з Європейським Союзом, Кам’янець-Подільський не припиняв співпраці з партнерами  європейських держав. Нещодавно я повернувся з Польщі, де перебував з офіційним робочим візитом. Наші сусіди надзвичайно стурбовані ситуацією в Україні та підтримують нас у наших прагненнях.
Жодного разу з боку міської влади не було ніяких перешкоджань щодо висловлення своєї думки кожним мешканцем міста. Вхід до будівлі міської ради завжди відкритий для кам’янчан, які мають змогу в будь-який момент зайти в мій кабінет та обговорити питання, що їх турбують.
Депутати міськради цілком і повністю підтримали резолюцію Майдану. Щоправда, дивує, що останнім часом ці резолюції з’являються як гриби після дощу. Так, одну із подібних на початку пленарного засідання озвучила депутат міськради Валентина Волошина, котра виступила за дорученням «майданівців», які проголосували за те, аби вимагати від Президента відставки міського голови.
Яке відношення має Гарант Конституції до призначення чи звільнення міського голови, якого обирає громада, незрозуміло. Але політичні спекуляції у світлі останніх подій цілком очевидні.
До речі, подейкують, що після того, як Валентина Петрівна озвучила вимоги щодо відставки мера міста, на її адресу почали надходити погрози.
Майдан і далі продовжує жити своїм життям. Наразі не відомо, чого очікувати - чергового сплеску активності чи мирного вікенду. А поки що... три закони революції: не вір, не бійся, не проси. Не вір опозиції, не бійся «Беркуту», не проси у влади. Новий хіт революції: «Горіла шина, палала»...
Ми примножуємо фольклор, тішимось примарними здобутками і не втрачаємо надії. Надії на...

Теги: революція, Майдан

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.