Перейти на мобільну версію сайту


29.04.2016

НЕ ДОПОМІГ І ПРАВИЙ СЕКТОР. ТОРГОВИЙ ЦЕНТР БУДЕ

Такого пленарного засідання сесії міськради, яке відбулося 27 квітня, давно не було. Незважаючи на те, що всі питання розглядалися на комісіях, все ж непорозуміння виникли.

До початку засідання матері та дружині загиблого Сергія Мелемуки вручили орден Богдана Хмельницького, ІІІ ступеня. Потім депутати погодилися зняти питання про передачу в безкоштовне користування гідроспоруди шлюзів через те, що не встигли підготувати відповідні документи. Також зняли перше додаткове питання про дострокове припинення повноважень депутата Бенкендорфа. Також була пропозиція зняти 12-те додаткове питання, через яке згодом і розгорнулися «бойові дії» і була зірвана сесія.

Отже, депутати розглянули питання про виконання Програми «Теплий дім» у 2013-2015 рр. та затвердження її на 2016-2019 рр. Непорозуміння виникли навколо питання передачі зовнішніх мереж газопостачання на баланс ПАТ «Хмельницькгаз». Депутат Микуляк заперечив таке рішення через те, що це має належати місту, на що директор департаменту економіки Майя Гурська пояснила, що в місті немає організація, яка має ліцензію на право обслуговування цих мереж. Надали дозвіл міському УОЗ на списання автівки. За пропозицією депутата Слободяна погодилися внести зміни до Регламенту. Зокрема, мова йшла про те, що депутати і присутні на засіданнях повинні дотримуватися порядку та не перебивати один одного. У разі, коли цього не буде дотримано, після попередження особа буде видалена із зали.

167 земельних питань розглянули без ексцесів, хоч точилися розмови навколо надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки церкви на вул.Князів Кориатовичів, яка вже давно збудована. Але через те, що вона належить московському патріархату, депутати зі «Свободи» закликали не давати дозволу, а тих, хто голосуватиме за це питання, вони визнають провакаторами. Секретар міськради Дмитро Васильянов попросив не сіяти міжконфесійного розбрату.

Ще одним непорозумінням стало затвердження проекту землеустрою на розі просп.Грушевського та Панівецької, але вже церкві, яка належить київському патріархату. Через те, що там проходить червона лінія, було вирішено зняти питання на довивчення, проте окремі депутати та священик наполягали, щоб саме там будувати церкву, адже мешканці селища цукрозаводу не мають поблизу де справити свою релігійну потребу. Напевне, незабаром взагалі виникне потреба будувати храми біля кожного будинку і причому різного віросповідання. Мають же десь священики працювати.
І от після запланованих земельних питань перейшли до дотаткового 12-го про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для зміни цільового призначення на просп.Грушевського, 31 Кориткіній Л.А. Але фракція «Свобода» наполягала, щоб питання зняли з розгляду на довивчення через те, що сесія ще не відбулася, а там вже проводяться будівельні роботи, та й взагалі на стадіоні недопустимо будувати. І коли депутати більшістю погодили це питання, тоді голова фракції Михайло Посітко попросив перерву, після якої вони разом із Правим сектором блокували роботу сесії, вимагаючи зняти це питання з розгляду. ВО «Батьківщина» запропонувала зробити перерву, щоб оглянути документи в забудовника і прийняти рішення, або питання перенести на наступну сесію після вивчення.

Проте після звинувачень у деребані землі та різних закидах на адресу депутатського корпусу міський голова закрив пленарне засідання. З одного боку, вимоги свободівців здавалися слушними, але допоки не було терміново скликано засідання земельної комісії, на яку запросили забудовника.

Ось що пояснила пані Кориткіна: «Земельну ділянку під забудову торговельного центру отримано 2007 року, коли міським головою був Олександр Мазурчак. З січня 2008 р. оформлена оренда земельної ділянки, за яку постійно сплачувалася орендна плата з 2010 р. по 100 тис. грн на рік, з 2017 – 180 тис. грн. Отже, до міського бюджету потрапило 2 млн грн.

Для потреб мотобольного стадіону ми закупили на 200 тис. грн пластикових крісел. Цільове призначення земельної ділянки - будівництво торговельного центру; термін договору діє до 2025 р. 2015 р. ми розробили проект і отримали декларацію на початок будівельних робіт. Та нині виникла ідея над центром збудувати житло, але для цього необхідно внести зміни в Генплан міста. Якщо отримаємо дозвіл після проведення експертиз про можливість будівництва житла і погодження депутатського корпусу, то будуватимемо. А якщо ні, то збудуємо торговий центр».

Голова земельної комісії Валерій Слободян звинуватив депутатів минулої каденції Яриновського і Притуляка, що вони не проголосували за земельну ділянку біля ДЮСШ, на якій було спортивне приладдя, щоб її повернути дітям
- А тепер «Свобода» зірвала нам сесію, бо не вивчила сесійне питання, - каже Валерій Анатолійович. - Ми ж до сесії могли зібратися, обговорити, а не влаштовувати шоу з невідомими людьми в камуфляжі. Вважаю, що це не метод роботи. Закликаю всіх думати про місто і його мешканців. А що ми маємо на сьогодні – не розглянули важливе питання створення перинатального центру, залишили учнів та працівників профтехосвіти без грошей, а також не виділені кошти військовим, які залишилися без даху.

- Я стурбований, що нині люди, порушуючи закон, зірвали сесію, - каже міський голова. - Вони добре знають, що за такі дії настає кримінальна відповідальність і заради гарної картинки у соцмережах привели з собою людей, які воювали на передовій. Невже, коли ви побачили якісь недоліки, не можна прийти до мене чи до моїх заступників і вивчити питання. Давайте краще розвивати місто. Мені ні за жодне моє рішення не соромно, ми все робимо для кам’янчан і майбутніх поколінь. Ви за закон, але ж самі його порушуєте.

Продовження розгляду сесійних питань відбулося вчора. До початку розгляду міський голова вручив генеральному директору КП «Міськтепловоденергія» Валерію Гордійчуку чергову нагороду - орден «За заслуги» ІІ ступеню.
Одноголосно депутати проголосували за виділення 50 тис. грн на ремонт напівзруйнованої будівлі в/ч В1423, погодили реорганізацію стоматполіклініки та створення перинатального центру, на який обласна рада вже зарезервувала кошти. Погодилися депутати надати депутату 8 скликань Миколі Розбаму відзнаку «Честь і шана» та ліквідували КУ «Трудовий архів міста Кам’янця-Подільського».

Заява фракції ВО «Свобода» у Кам’янець-Подільській міській раді з приводу блокування трибуни президії.

Сьогодні провладна більшість депутатів вкотре намагалася протягнути питання земельного «дерибану». Місто має два міських стадіони – загальноміський ім.Тонкочєєва і мотобольний, які розташовані в безпосередній близькості один від одного. Територія, яка розділяє цей єдиний спортивний ареал – місце для стоянки автомобілів, яке в 2007 році було передане в оренду місцевому підприємцю. У підприємця-орендаря в договорі оренди зазначено: «Під будівництво комерційного об’єкту – торгового центру». Сьогодні підприємець вирішив на стадіоні збудувати багатоповерховий житловий будинок. Земельна комісія, більшість провладних депутатів «порішали» це питання кулуарно. Ще 21 квітня на стадіоні розпочали будівництво житлового будинку, а депутати міської ради сесійно мали б розглянути це питання лише 27 квітня. Напередодні сесії міської ради біля будівельного майданчика виріс кіоск, в якому розпочалася торгівля квадратними метрами.
Депутати фракції ВО «Свобода» в Кам’янець-Подільській міській раді звернули увагу міського голови, інших фракцій на такі порушення:
1. Порушення в частині подання проекту рішення без визначеної регламентом процедури належного оприлюднення, як невідкладного.
2. Будівництво багатоквартирного житлового будинку на території мотобольного стадіону.
3. Порушення Генерального плану міста щодо забудови земель культури та спорту.
Оскільки депутати не вважали за потрібне зняти це питання з порядку денного як непідготовлене (без належних висновків Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області, без змін в Генеральному плані міста), ВО «Свобода» вимушена була упередити незаконні дії провладної більшості шляхом блокування трибуни президії. Заручниками таких непродуманих, злочинних дій провладної більшості стали громадяни, учні та викладачі профтехосвіти, військові, питання яких не були розглянуті. Більше того, посадовці намагалися спекулювати їхніми проблемами задля примушення депутатів-свободівців та громадських активістів змиритися зі свавільними рішеннями.
Громада вже має численні приклади забудови паркової зони, стадіону ім.Тонкочєєва, дитячих майданчиків, центральних вулиць міста кіосками. Наразі ВО «Свобода» розкриває такі факти, оприлюднює їх перед громадою, займає принципову позицію в раді; коли інші методи не допомагають, доводиться блокувати трибуну і йти до суду.
«Свобода» не зупиниться, не дивлячись на погрози кримінальною відповідальностю від міського голови та провладних депутатів, оскільки правда завжди перемагає. Слава Україні!

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.