Перейти на мобільну версію сайту


01.07.2016

НАЙБІЛЬШЕ ДІСТАЛОСЯ ОСВІТІ

Учора пройшло засідання 7-ої сесії райради VII скликання, на розгляд якої було винесено більше двох десятків важливих питань. Плітки про те, що чергова сесія буде гарячою, не вщухали декілька днів поспіль. Це підтверджував і власне початок засідання, на яке депутати сходилися групками. 

сесіяСірником, який би мав викликати пожежу, стало питання, вкотре підняте депутатом Іваном Громиком, про розгляд подання місцевої прокуратури щодо порушення вимог Закону України «Про протидію корпуції» посадовими особами районної ради. Щоб включити його в порядок денний, не вистачило кількох голосів. Їх не було і для того, аби розпочати запланований розгляд питань порядку денного. Закривати пленарне засідання чи вдаватися до повторного голосування - саме ця пауза стала переломним моментом у ймовірно запланованому сценарії, за яким усе пішло не так. Демократична коаліція розвалилася, так і не встигнувши закріпити свої позиції. Стало зрозуміло, що за порядок денний все ж таки потрібно проголосувати, щоб остаточно не зірвати сесію, адже вдатися до такого прийому, який дозволяють собі старші колеги депутати з Верховної Ради, блокуючи трибуну, на місцевому рівні не завжди вистачає сміливості.

Після внесення змін до регламенту районної ради розгляд решти питань депутати вирішували за допомогою системи поіменного голосування «Віче». Розглянувши депутатські запити, народні обранці затвердили низку районних програм, зокрема програму запобігання та зменшення впливу надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, програму сприяння роботі ОМВК, комплексну програму взаємодії військових частин зі структурними підрозділами РДА, програму індвідуального житлового будівництва «Власний дім», також внесли зміни до програм розвитку бджільництва, тваринництва, соціально-економічного розвитку району та соцзахисту населення.

Більш детально зупинилися на підсумках проведення минулого опалювального періоду та підготовки до нового сезону. Щодо останнього, то тут маємо чимало проблем. У невизначеності сьогодні перебуває Чабанівська ЗОШ І-ІІІ ст., де потрібно добудувати їдальню та внутрішній туалет. Наразі земельна ділянка для цих потреб не виділена. В управлінні освіти РДА обіцяють із цим питанням розібратися у стислі строки. Слушне питання щодо будівництва власної котельні для потреб ЦРЛ підняв депутат райради Ігор Гай. Ціни на тепло щороку ростуть, навіть, якщо і будуть створені госпітальні округи, опалювальні площі залишаться, а будівництво власної котельні значно скоротить витрати на комунальні послуги, які за минулий опалювальний сезон обійшлися районній лікарні в майже 2 млн. грн.

Депутати райради підтримали реформування районної газети «Край Кам’янецький» та реорганізацію трьох фельдшерсько-акушерських пунків у сс.Гуменці, Голосків та Колибаївка у відповідні амбулаторії загальної практики - сімейної медицини.

І якщо реорганізація шляхом злиття ДНЗ та школи в Гаврилівцях і Чабанівці пройшла без суттєвих зауважень, то з приводу подальшої долі Збручанської школи думки народних обранців розділилися.

Категоричним був голова РДА Василь Сукач, який наполягав на непопулярному рішенні щодо закриття школи, більш поміркованим - Микола Жоган, якому збручанські освітяни направили звернення з проханням їх підтримати.

На захист освітнього закладу стала його очільниця, щоправда директор Збручанської ЗОШ не мала сильних аргументів, аби переконати депутатів не призупиняти навчання в школі. Зрештою, було проголосовано за компромісне й досить хитке рішення - тимчасово призупинити діяльність Збручанської ЗОШ І-ІІ ступенів у Збручанському НВК у складі Збручанської ЗОШ І-ІІ ступенів та ДНЗ у випадку, якщо до 2 вересня тут не буде навчатися більше як 25 школярів.

Зависло в повітрі й питання щодо передачі на баланс Центральній районній лікарні недобудованого приміщення терапевтичного корпусу, частина якого планується переобладнати під житло. Його розгляд перенесли на засідання чергової сесії районної ради.


Теги: сесія райради, освіта

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.