Перейти на мобільну версію сайту


22.05.2020

НА СЕСІЮ НЕ ПРИЙШЛА БІЛЬШІСТЬ, А КРАЙНЯ - МЕНШІСТЬ

15 із 36 депутатів відвідали у п'ятницю, 22 травня, позачергову сесію міської ради. Хтось цю подію вже встиг охрестити саботажем, хтось - політичною грою, а дехто вже навіть знайшов винуватих, мовляв, вони завжди блокують сесійні засідання, коли з чимось/кимось не можуть домовитися. Що ж відбулося насправді у п'ятницю, зовсім не 13-го та які причини були в прогульників?

БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ?
Міський голова Михайло Сімашкевич уже встиг прокоментувати подію, назвавши вчинок депутатів-прогульників безвідповідальністю. 
- Ті, хто в такий важкий час мали б робити все можливе, КИНУЛИ МІСТО І МЕДИКІВ напризволяще, - написав Михайло Євстафійович на своїй сторінці у соцмережі. - Думаю, це неприпустимо!

Міський голова також додав, що через відсутність кворуму народні обранці так і не змогли проголосувати за низку важливих питань, зокрема доплати медикам, виділення 500 тис. грн на боротьбу з COVID-19, допомогу лікарям, які захворіли під час виконання професійних обов'язків, півмільйона на закупівлю засобів для дитсадків, ліки для онкохворих.

- Повторна спроба в понеділок! Громада чекає! - насамкінець додав він. Відтак відповідне розпорядження про скликання сесії міськради на 25 травня з'явилося на офіційному сайті міської ради. 

Після цієї публікації соцмережа вибухнула гнівними коментарями. Дописувачі вимагали оприлюднити список прогульників та обурювалися такій по справжньому безвідповідальній роботі народних обранців, яким довірили депутатські мандати.
Відтак з'явилися списки тих, хто проігнорував засідання сесії, і тих 15 депутатів, які сумлінно прийшли, аби виконати громадою делеговані повноваження. 

СПИСОК ДЕПУТАТІВ, ЯКІ БУЛИ ПРИСУТНІ 
НА ПОЗАЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Партія «Європейська Солідарність»: Василь Кобильник, Олександр Бабчинський, Геннадій Невенчан, Андрій Мастикаш, Валерій Гаджук.
Партія ВО «Свобода»: Геннадій Бенкендорф, Юрій Яриновський.
Партія «За конкретні справи»: Андрій Конюшенко.
Партія «Рідне місто»: Василь Гаврилюк.
Радикальна партія Олега Ляшка: Анатолій Гурома, Степан Гурома.
Народна партія: Борис Цвігун, Юрій Пливанюк.
Партія «Відродження»: Валерій Слободян, Микола Шуханов.

СПИСОК ДЕПУТАТІВ, ЯКІ БУЛИ ВІДСУТНІ 
НА ПОЗАЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Партія «Європейська Солідарність»: Дмитро Васильянов, Артем Дюднєв, Анатолій Качуровський.
Партія ВО «Свобода»: Михайло Посітко, Дмитро Костюкович, Олена Мазій, Іван Микуляк.
Партія «За конкретні справи»: Володимир Костинюк, Олександр Чинчик.
Партія «Рідне місто»: Андрій Гамалій, Валерій Гордійчук.
Радикальна партія Олега Ляшка: Наталія Савчук.
Партія ВО «Батьківщина»: Олег Ткач, Андрій Бойко, Олександр Жильчук, Олександр Ткачук, Анатолій Чистяков, Володимир Маліновський.
Партія «Українське Об’єднання патріотів – УКРОП»: Андрій Дюднєв, Юлія Наглюк, Олександр Полатайко.

СЕСІЙНИЙ ПАСЬЯНС

Першою, хто отримав шквал критики та маніпулятивних звинувачень, була партія "Свобода". Але звинуватити у всьому націоналістів не вдалося, адже в їхнього лідера була справді поважна причина не бути присутнім на сесії. Зрештою двоє депутатів від згаданою партії на пленарному засіданні були.
Обливаючи брудом "Свободу", критики замовчали той факт, що на сесію не з'явилися в повному складі депутати від "Батьківщини" та "УКРОПу". Дивно, але цього разу зовсім не солідарними виявилися депутати від партії "Європейська Солідарність", трьох з яких не було на сесії. Варто зауважити і той факт, що для кворуму цілком би вистачило 19 депутатів. Проста математика: 15 прийшло, ще 4 потрібно було. І цих четверо можна легко знайти серед відсутніх, які у разі потреби завжди голосують злагоджено і одностайно.

Тож якщо це саботаж, то проти кого він? Чи справді проти медиків та онкохворих, як це прозвучало зі слів міського голови, чи проти інших рішень? А можливо, народні обранці не хотіли наражати себе на небезпеку у зв'язку з підтвердженими випадками коронавірусу серед працівників міської ради і депутатів у тому числі?

Серед питань, які пропонувалися на розгляд цієї сесії, окрім вищезгаданих були і такі, як, наприклад, про затвердження Програми «Забезпечення пожежної охорони полігону ТПВ в місті Кам’янці-Подільському», про виділення коштів з міського бюджету на збільшення статутного капіталу комунального підприємства «Кам’янецький парк», про затвердження звіту «Про виконання бюджету міста Кам’янця-Подільського за І квартал 2020 року». Або ж питання щодо надання дозволу КП «Комбінат благоустрою» на отримання кредитного ліміту, питання встановлення пільгової орендної плати орендарям нежитлових приміщень комунальної власності міста. Ще одне, не менш цікаве - про делегування повноважень виконавчому комітету Кам’янець-Подільської міської ради.

То через що не прийшли депутати на сесію? Не хотіли голосувати за доплати медикам? Не мали намір дати добро на забезпечення пожежної охорони сміттєзвалища, яке кілька разів за останній час потерпало від пожеж? Не хотіли комусь дати пільгу на оренду нежитлових приміщень комунальної власності чи саботували ймовірну передачу повноважень виконкому міської ради, після якої можливість "протягнути" потрібні рішення через виконком, а не сесію стане легшою? Чи можливо не змогли домовитися по бюджетних питаннях?!
Сподіваємося, в понеділок "прогульники" зможуть пояснити свою відсутність, а їхнє голосування покаже, проти чого все ж таки був саботаж.

Теги: сесія міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.