Перейти на мобільну версію сайту


11.01.2019

НА РОЗГЛЯДІ ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ

Мельниченко20 грудня було чергове пленарне засідання Верховної Ради, де нардепи розглянули зміни до Земельного кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству, питання паливно-енергетичного комплексу та аграрної політики, а також були внесені зміни до деяких законів для забезпечення безперебійного постачання електричної енергії. На засіданні депутати в десятий раз продовжили мораторій на землю.

ВРУ прийняла за основу і в цілому законопроект №9355-5 про продовження мораторію на продаж сільгоспземель в Україні. Заборону вирішили продовжити на рік – до 1 січня 2020 року.

Спочатку в парламент вносилось 16 законопроектів про мораторій на продаж землі. У них депутати пропонували відкласти питання до 2024 або 2030 року, ввести «вічний» мораторій або дозволити створення ринку землі тільки після Всеукраїнського референдуму. «За» проголосував 231 депутат.

Профільний комітет рекомендував прийняти саме законопроект №9355-5. Також в документі прописано вимогу до Кабінету міністрів внести на розгляд Ради закон про обіг землі. При цьому в комітеті зазначили, що продовження мораторію не несе конкретних юридичних наслідків – тільки психологічні.

«Перед новорічними святами у Верховній Раді були на розгляді три великих блока питань. Серед них питання про національну безпеку, про паливно-енергетичний комплекс та аграрні питання. У четвер, 20 грудня, ми розглянули саме аграрні питання. Земельне питання є досить гострим. Для того, щоб в Україні був прозорий та чесний ринок землі, необхідно прийняти законодавчу базу. Це доволі об'ємне питання. 

Я вважаю, що необхідно, щоб людина, яка є власником землі, могла нею вільно розпоряджатися. Земля є тим ресурсом, який при гарному використанні дає гарний прибуток. Але на жаль, нові інвестори, які готові вкладати кошти та платити більше селянам, не мають можливості зайти на український ринок. Наші чорноземи – це наше велике надбання», – прокоментував даний законопроект народний депутат України Володимир Мельниченко.

Прес-служба народного депутата України Володимира Мельниченка.


Теги: Володимир Мельниченко, земельні питання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.